Radhanatha Svamis: Pasirinkimų galia

s1a104i3303sz2

Eleonora Ruzvelt yra pasakiusi: „Aš esu tokia, kokia esu šiandien, dėl vakarykščių pasirinkimų“.

Galite pasirinkti įlipti į lėktuvą, skrendantį į Londoną, tačiau lėktuvui pakilus, jūs nebegalėsite pasirinkti kitos krypties, turėsite išlipti Londone. Vis dėlto jūs galite pasirinkti, ką veiksite būdami lėktuve ir po to, kai atvyksite.

Ši paprasta analogija daug ką pasako apie gyvenimą. Mes esame atsakingi už savo pasirinkimus. Kad ir kokias reakcijas šiuo metu patiriame dėl praeities pasirinkimų, mes galime rinktis reaguoti taip, kad tai būtų naudinga mums patiems ir aplinkiniams. Taip mes formuojame savo ateitį.

Išmintis įgyjama priimant gerą patarimą, mokantis iš klaidų, tada judant pirmyn teisinga kryptimi. Polinkį įstrigti kaltės, nusivylimo būsenoje ar depresiją galima įveikti būnant dvasią pakylėjančioje kompanijoje ir pozityviais pasirinkimais.

 Svarbu, kad savo gyvenime išsikeltume tikslus, vertybes ir prioritetus. Kaip kapitonas būdamas jūroje išlaiko dėmesį kompasui, mes turime būti dėmesingi savo moralės kompasui, ypač norėdami pereiti audringus laikotarpius.

Gyvenimo valtyje jūs negalite valdyti vėjo, iš kurios pusės jis pučia, bet jūs kontroliuojate bures ir tai, kaip reaguojate į pokyčių vėjus. Mes ne visada galime pakeisti aplinkybes, tačiau galime pasirinkti, kaip reaguoti. Jei per daug susikoncentruosime į tai, ko neįmanoma pakeisti, patirsime nusivylimą, tačiau jei sutelkiame dėmesį į tai, ką galime pakeisti, tai nulems mūsų augimą.

Pasirinkti žodžiai gali sukurti ar nutraukti santykius, laiko pasirinkimas gali turėti įtakos mūsų užsiėmimų rezultatams, dietos ir mankštos pasirinkimas gali nulemti mūsų sveikatą, o suvokimo pasirinkimas gali pakeisti mūsų gyvenimo patirtį.

Mūsų pasirinkimai sukuria įspūdžius prote, kurie leidžia mums elgtis naudingai net sunkiais laikais, beveik kaip antra prigimtis. Jei prakaituojame ramybės metu, tai gali apsaugoti mus nuo kraujavimo konflikto metu, kitaip tariant, jei darome teisingus pasirinkimus, kai viskas einasi gerai, tai suteikia mums vidinės jėgos pasirinkti teisingai, kai sekasi ne taip gerai, kaip norėtųsi.

Šrila Prabhupada yra rašęs: „Asmens didybę galima nustatyti pagal tai, kaip jis reaguoja provokuojančiose situacijose“.

 Jo Šventenybė Radhanatha Svamis Maharadžas

Paveikslėlis iš svetainės Radhanathswami.com