Radhanatha Svamis: Kas yra tikrasis turtas?

talisman-2

Radhanatha Svamis – žymus bhakti jogas, dvasinis lyderis ir pavyzdys, siekiantis atskleisti praktinį šventųjų tradicijų pritaikymą. Savo mokymais jis skatina sutelkti dėmesį į bendrą visų išoriškai skirtingų religijų ir dvasinių kelių esmę. Šiandien Radhanatha Svamis reguliariai keliauja po Indiją, Europą, šiaurės Ameriką, dalindamasis bhakti-jogosišmintimi. Paskutinius dvidešimt penkerius metus jis vadovauja ISKCON bendrijos vystymuisi bei yra inicijavęs keletą plačiai pripažintų socialinių projektų. Tarp jų – “vidurdienio maitinimas”, projektas, kurio nariai kasdien paruošia 260 000 porcijų šventinto vegetariško maisto Mumbajaus lūšnynų vaikams. Radhanatha Svamis taip pat dirbo įkuriant misionieriškas ligonines, ekologiškus ūkius, mokyklas ir ašramus, našlaičių prieglaudą ir skubios pagalbos programas visoje Indijoje.

Šrimad Bhagavatam sakoma, kad nesuvaldęs proto ir juslių, net ir užkariavęs visą visatą žmogus neras ramybės ir pasitenkinimo. Tai yra tikrasis turtas. Iš realistinio dvasinio požiūrio taško, tikrasis lobis yra visai ne tai, ką mes paprastai kaupiame – šlovė, galia, pinigai, sugebėjimai, fizinio gyvenimo ilgumas. Šių dalykų siekiame tikėdamiesi, kad jie suteiks mums laimės.

Tikroji laimė nepriklauso nuo nuolat kintančių šio pasaulio sąlygų. Kad ir kas mes bebūtume, kokią padėtį beužimtume, šis pasaulis nepastovus, pilnas garbės, pažeminimo, malonumo, skausmo, laimės, kančios, sveikatos, ligų, populiarumo, gėdos, mums brangių žmonių gimimų ir mirčių. Dažniausiai šie dalykai nepriklauso nuo mūsų.

Taigi, tikroji laimė yra aukščiau šio pasaulio pokyčių ir neturėtume dėl savo vidinio trūkumo ir nepasitenkinimo bandyti laikyti save besitenkinančiuoju, turėtume priimti viską su tarnystės nuotaika.

Radhanatha Svamis

Iš anglų kalbos vertė Milvydė Paškevičiūtė

Pagrindinis paveikslėlis iš svetainės Radhanathswami.com