Radhanatha Svamis: Geismas ir pyktis

Radhanath_Swami_-_005

„Vienas iš sunkiausiai įveikiamų impulsų, kuriuos turime pakęsti, yra geismas.

Kita vertus, šiandien pasiduoti geismui jau gana madinga ir net didvyriška. Kuo daugiau žmogų pakerta ir pavergia geismas ar kuo daugiau geismingų dalykų vėl ir vėl jis daro, tuo labiau yra vertinamas. Argi ne to moko dauguma filmų ir televizijos laidų? Didžiausiais herojais laikomi tie, kurie pasiduoda savo aistrai ar leidžiasi į neįtikėtinus didvyriškus žygius tam, kad išpildytų savo aistringus troškimus. Žmonės taip gerbia tokį žemesnį mąstymą. Tai yra stipriai degradavusios civilizacijos požymis. Labai liūdna. Iš istorijos pavyzdžių matome, kaip dėl geismo puolama net iš labai aukštų ar daug galios teikiančių padėčių. Žmonės nesugeba toleruoti tokių aplinkybių.
Šventajame rašte skaitome, jog Samsonas buvo stipriausias žmogus žemėje. Tačiau Dalila buvo tokia graži, kad jis neteko visos valdžios, jėgos ir sąžiningumo. Nors plikomis rankomis galėjo nukauti šimtus vyrų, moters grožis nugalėjo jį patį ir jis viską prarado.
Vienas Jungtinių Valstijų prezidentas susilaukė sunkios kritikos. Jis buvo vyriausiasis kariuomenės, karinio jūrų laivyno ir oro pajėgų, tačiau ne savo paties juslių ir proto, vadas. Geismas griauna santuokas ir žlugdo tautas. Žmonės nesugeba atlaikyti geismo provokacijos.
Nepatenkintas geismas sukelia pyktį. O ką gi daro pykčio įaudrinti žmonės? Sutrikdyti jie plėšosi ir daro dalykus, kurių vėliau gali visą likusį gyvenimą gailėtis. Pyktį toleruoti labai sunku.“

Jo Šventenybė Radhanatha Svamis Maharadžas

Iš anglų kalbos vertė Mohini-šakti devi dasi

Pagrindinis paveikslėlis iš svetainės Iskconleaders.com