Psichologo patarimai moterims, kaip elgtis su vyrais

rock-1771913_960_720

Vyras – tai jėga, laisvė, erdvė, aktyvumas, logiškumas, nuoseklumas, tiesmukiškumas, rezultato siekimas, uždavinių sprendėjas, nepažįstantis emocijų pasaulio.

Kartais moterys žeidžia vyrus pačios to nenorėdamos, nes nesupranta, kad vyras (pagal lytį) yra kitoks. Kalbėdama su vyru moteris vadovaujasi prielaida, kad jis yra toks pats kaip ji. Tačiau vyrai ir moterys yra visiškai skirtingi. Vadovaudamasi neteisinga prielaida, moteris bendrauja ir elgiasi su vyru, tikėdamasi paties geriausio, o gauna visai priešingą rezultatą – nesusipratimus ir prastėjantį emocinį ryšį. Emocinis ryšys yra santuokos egzistavimo pagrindas, o prastėjantis emocinis ryšys yra pagrindinė skyrybų priežastis. Žemiau atskleidžiama vyro esybė ir pateikiami psichologo patarimai moterims, kaip elgtis su vyrais.

Rekomendacijos, kaip moterys turėtų kalbėti su vyrais:

  • Norėdamos pasikalbėti su vyru, paskelbkite pokalbio tikslą. Jei vyras nežino pokalbio tikslo, jis jaučiasi neturintis pakankamai informacijos, nepasitikintis situacija, todėl vengs kalbėtis.
  • Kantriai laukite, kol vyras priims sprendimą. Nelįskite prie jo ir nesiaiškinkite. Bandymus aiškintis vyras supranta kaip jo gebėjimų spręsti problemas menkinimą ir kėsinimąsi į jo teisę priiminėti sprendimus. Duokite laiko, kol jis išspręs savo uždavinį.
  • Pritarkite ir paskatinkite vyrą veikti. Tai suteiks jam jėgų ir paskatins nuveikti dar daugiau jūsų labui.
  • Neribokite vyro laisvės (neriškite jo prie savęs tiesmukai). Vyras – tai aktyvumas, judesys, erdvė. „Uždarytas“ namie jis „vysta“ ir menksta.
  • Jokiu būdu nepriiminėkite sprendimų, ypač nenurodinėkite jam, ką daryti. Sprendimų priėmimas – vyro prerogatyva. Jei priimate už vyrą sprendimą, jis jaučiasi nereikalingas ir pažemintas, todėl ima dairytis kitos moters, kuriai būtų svarbus ir reikalingas.

Prisiminkite, mielosios: priešingybės suklesti skirtumuose, o priešingybių susijungimas į vieną – šeimą – suteikia abiems visiškai naujos kokybės gyvenimą. Žinoma, visa tai – su sąlyga, kad vyras ir moteris supranta kiekvieno ypatumus, priima vienas kitą tokius, kokie jie yra, ir moka bendrauti.

Mykolas Truncė,

Porų psichologas, konsultantas, lektorius, šeimų išsaugojimo specialistas

www.skyrybupsichologas.lt

Tapkite Facebook puslapio Stipri šeima draugu ir pirmi gaukite naujienas apie porų santykius

Redagavo Lina Staponaitė