Prašmatni moteris

beautiful-1867092_960_720

Kalbėsime ne apie meilę sau. Kalbėsime apie leidimą sau pačiai būti ryškia, pastebima, sugebėjimą save pateikti. Tikrasis prašmatnumas – tai gyventi taip, kaip tau gera.

„Pasijauskite verta moterimi, nusipirkite tai, ko niekada negalėjote sau leisti ir tada pasaulis supras, kad esate to verta ir duos jums viską, ko norėjote“. Čia aš pacitavau vieną frazę iš moterims skirto kurso. Visos tos istorijos apie leidimą sau gauti kažką daugiau pasibaigia tą dieną, kai reikia apmokėti sąskaitas. Nes tai viso labo žaidimas su klienčių neurozėmis ir baime būti atstumtoms.

„Nusipirkite prašmatnius naktinius marškinėlius, jie pavers jus tikra moterimi“. Nepavers. Užtat garantuos kelias bemieges naktis. Ir visai ne dėl to, apie ką jūs pamanėte. Tiesiog tas naktis graušite save dėl iššvaistytų pinigų ir kankinančiai spėliosite, kaip reikės pragyventi už likusius pinigus iki atlyginimo.

Prašmatnumas – tai ne kelnaitės, ne lūpdažiai, ne restoranai ir ne aukštakulniai.

Tikrasis prašmatnumas – gyventi taip, kaip tau patogu. Su patogiomis kelnaitėmis. Patogiais bateliais. Su ta lūpdažių spalva, kuri tau patinka ar apskritai be lūpdažio. Valgyti maistą, kuris patinka, draugauti su tais, su kuriais šilta. Būti drauge iš meilės, o ne iš pareigos jausmo.

Išmokti atsisakyti to, kas nereikalinga. To, kas išsisėmė. Susidėvėjo. Ir saugoti, tausoti tai, kas patinka. Mano draugės penkiametė dukra visą savo trumputį gyvenimą vaikšto į svečius su savo mėgstamu šaukšteliu. Ji gali leisti sau prabangą valgyti šaukšteliu, kuris patinka. Jos mama labai gėdijasi, kiekvieną kartą teisinasi. O aš pradėjau važinėti į piknikus su savais stalo įrankiais ir indais, kadangi pakęsti negaliu valgyti iš plastikinių indų. Ir man nusispjauti, ką apie tai pagalvos aplinkiniai.

Prašmatnus gyvenimas – tai ne „tu esi to verta“. Prašmatnus gyvenimas – kai daiktas vertas jūsų. Puodelis, kurį padovanojo sesutė. Tėčio sportiniai marškinėliai, kuriais apsivilkus taip jauku užmigti. Pyragas pagal mamos receptą. Mylimo žmogaus bučinys. Įdomios knygos. Geri filmai. Geros dainos. Šviežiai kvepianti patalynė. Švarus ir tvarkingas butas. Gyvenimas, kurį pati pasirinkai. O dar prašmatnus gyvenimas – tai negraužti savęs, kai kažkas klostosi ne taip. Gali suplyšti pėdkelnės. Nekilti tešla. Draugai gali nenorėti žiūrėti tavo mėgstamo filmo. Mylimasis gali išeiti. Gali negauti paaukštinimo darbe. Jeigu tau kažkas nepavyksta, tai niekaip nepaveikia tavo vertės. Tai reiškia, kad tiesiog dabar viskas klostosi ne visai taip, kaip tau norėjosi.

Prašmatnus gyvenimas – turėti galimybę rinktis. Adyti suplyšusias kojines ar pirkti naujas. Išmesti pyragą ir užsisakyti suši arba dar kartą pabandyti išsikepti pyragą. Pasižiūrėti filmą vienai ar nueiti su draugais į kavinę. Paleisti ar kovoti. Ieškoti naujo darbo ar iš naujo peržiūrėti savo tikslus sename.

Prašmatnus gyvenimas – tai gyventi pagal savo taisykles. Eiti link savo tikslų. Neieškoti pasiteisinimų. Nebūti patogia. Nesiteisinti dėl savo sprendimų, svajonių, interesų. Sakyti kitiems: „Su manimi taip negalima“. Sakyti sau: „Man tai galima“.

Seimairnamai.eu