Pradėk tai vakar

time-699965

Neprotinga laukti, kol pajusite, kad jau galite ar norite padaryti tai, kas itin svarbu. Tai gali virsti tūkstančiais laukimui iššvaistytų gyvenimų. Tiesiog imkite veikti. Kada reikia veikti? Įsivaizduoju jus besiteisinančius: „Gerai, aš padarysiu tai rytoj.“ Jeigu kas nors Amerikoje mūsų paklausia: „Kada tai padaryti?“, o mes skubame užduotį atlikti kuo greičiau, tada atsakome tam žmogui taip: „Noriu, kad padarytum tai vakar.“ Taigi jei niekaip nesiryžtate suderinti savo tikslų su veiksmais, patarčiau pradėti ugdyti šį naują įgūdį vakar.

Šiandien pradėtas veiksmas ateityje sukurs jausmą, troškimą ir vėl veikti taip pat. Todėl jeigu žmogus, kartojantis „Esu pernelyg pavargęs, kad sportuočiau“, lauks, kol pajaus vidinį norą mankštintis, tokia akimirka gali ir neišaušti. Bet jeigu jis tiesiog pradės judėti, iškart pasijus geriau, o anksčiau ar vėliau išsiugdys begalinę meilę šiai veiklai. Esmė ta, kad dažniausiai vien intelekto pastangomis mums nepavyksta įtikinti save veikti, bet galime veikti, kad imtume naujai mąstyti.

Tai susiję ir su mūsų maldos praktika, pavyzdžiui, su džiapa (skr. japa – maldos karoliai arba praktika, atliekama kartojant mantrą maldos karoliais, – vert. past.). Turėtume išsiugdyti pozityvias džiapos samskaras (skr. samskara – įspūdis, impresija, įspaustas sąmonėje, – vert. past.), reguliariai skirdami jėgas kokybiškai, giliai maldai. Taip ugdant teigiamus maldos, meditacijos įpročius, ateina diena, kai mūsų malda nuolatos esti gili. Tiesiog visuomet imame kartoti džiapą, melstis nuoširdžiai.

Motyvacija skatina veikti. O įpročiai – tęsti tai, kas pradėta.

JM Mahatma prabhu

Iš anglų kalbos vertė ir pagal Mahatmadas.com straipsnį parengė Lina Staponaitė