Plaukų slinkimas. Priežastys ir sprendimo būdai

woman-586185

Stresas, nerimas ir nepilnavertė mityba sukelia plaukų slinkimą ir ankstyvą žilimą. Tam tikras kiekis plaukų iškrenta kiekvieną dieną – tai normalu, nes seni plaukai pakeičiami naujais. Tačiau kai plaukai pradeda slinkti gausiai, reikia imtis priemonių. Taip pat sulaukus tam tikro amžiaus plaukų žilimas yra normalus procesas, bet jei plaukai žilsta jau jaunystėje, vertėtų peržvelgti savo gyvenimo būdą ir ieškoti priemonių, kurios galėtų padėti.

Priežastys

Mityba: sūraus, kepto, aštraus, rūgštaus,  ir fermentuoto maisto vartojimas. Taip pat juodoji arbata ir kava. Šie produktai didina pita došą, kuri reprezentuoja ugnį (pagal ajurvedą). Kaupdamasi odoje pita degina plaukų svogūnėlius. Plaukai pradeda žilti ir slinkti. Tokie veiksniai kaip perdėtas pyktis ir stresas taip pat turi įtakos plaukų slinkimui. Mėsos valgymas ir alkoholio vartojimas apsunkina pitą.

Sprendimas

Subalansuota individuali sveika mityba, dienos režimas bei augaliniai preparatai gali padėti išspręsti plaukų slinkimo, žilimo ir kitas grožio bei sveikatos problemas. Jogos, žolelių, masažo su aliejumi,  meditacijos, kvėpavimo, aromaterapijos kombinacija yra ypač naudinga susidūrus su šiomis ir daugeliu kitų problemų.

Dieta ir gyvenimo būdas

  • Venkite aštraus, sunkaus, riebaus maisto. Taip pat juodos arbatos ir kavos.
  • Venkite rafinuotų maisto produktų, rafinuoto cukraus, greito maisto, alkoholio ir gazuotų gėrimų.
  • Nenaudokite cheminių produktų plaukams. Rinkitės augalinius aliejus ir šampūnus.

Receptai nuo plaukų slinkimo ir žilimo

  • Lygiomis dalimis sumaišykite amalo žolelių ir sezamo sėklų. Vartoti po vieną arbatinį šaukštelį du kartus per dieną kartu su vandeniu.
  • Sumaišyti valgomąjį šaukštą amalo, po tris valgomuosius šaukštus dilgėlės lapų ir šilinio viržio žolės, užplikyti 1 l verdančio vandens, palaikyti valandą, nukošti. Trinkti galvą 2-3 kartus per savaitę nuo lizdinio plikimo.
  • Nuo ankstyvo žilimo dilgėlių lapų ir šakniastiebių užpilu arba sultimis įtrinkite plaukų šaknis. Kartu gerkite lapų ar šakniastiebių užpilą (10-15 g stiklinei vandens) po valgomąjį šaukštą 3-4 kartus per dieną 30 min prieš valgį.

Laukite daugiau receptų. Taip pat siūlau išbandyti šampūną sausai odai, nuo plaukų slinkimo: Šampūnas ORAS

 

Parengė Vaida Jančienė. Daugiau informacijos: Ekokirpeja.lt

Parengta pagal Jiva.com, receptai iš knygos “Senolių receptai plaukų priežiūrai”