Plaukų priežiūra pagal ajurvedą

girl-948225_960_720

Plaukai yra vienas pagrindinių išorinio grožio kriterijų. Ajurvedoje pateikiami tam tikri priežiūros būdai, kad plaukai būtų sveiki ir stiprūs. Plaukų sveikata priklauso nuo dhatu (septynių pagrindinių elementų, kurie palaiko kūno funkcionavimą ir struktūrą: limfos, kraujo, raumenų, riebalų, sėklos, kaulų čiulpų) arba audinių. Maistinga plazma, pagaminta virškinimo metu, pamaitina dhatu. Sveika ir maistinga plazma gamina sveikus plaukus.

Skurdi dieta, ligos, tinkamos higienos trūkumas, maistinių medžiagų stoka gali paveikti plaukus ir sukelti įvairias problemas. Kiti veiksniai: amžius, dieta, metų laikai, klimatas, užterštumas, stresas ir susirūpinimas veikia plaukų ir galvos odos sveikatą.

Norint turėti sveikus ir patrauklius plaukus ajurvedinės dietos laikymasis yra pirmas žingsnis. Taip pat labai svarbu tinkamai plauti plaukus. Plaukų plovimui nenaudokite cheminių ploviklių. Geriausias pasirinkimas yra 100 % augalinės kilmės ekologiški šampūnai.

Keletas patarimų, kad jūsų plaukai atrodytų žaviai ir sveikai:

Dieta:

  • valgykite daug lapinių žalių daržovių, šviežių vaisių, riešutų, daigų;
  • venkite gėrimų kuriuose yra kofeino, labai aštraus, kepto ir riebaus maisto;
  • gerkite daug vandens.

Plaukų priežiūra ir higiena

  • Norint turėti gražius plaukus labai svarbu reguliariai juos plauti ir šukuoti. Šukavimas stimuliuoja riebalines liaukas, kurios gamina natūralius riebalus. Jie atsakingas už blizgesį.
  • Kad plaukai būtų žvilgantys ir blizgantys padeda citrina. Išmaišykite vieną arbatinį šaukštelį citrinos sulčių stiklinėje vandens. Išskalaukite plaukus šiuo skysčiu po galvos plovimo.
  • Reguliarus chna naudojimas normaliems plaukams suteikia reikiamą kondicionavimą.
  • Pasidarykite plaukams tokią kaukę: varškę sumaišykite su citrinų sultimis ir garstyčių aliejumi. Švelniai užtepkite ant plaukų ir išsiplaukite galvą maždaug po valandos.

Galvos masažas su aliejumi

Galvos ir plaukų masažas su šiltu aliejumi yra geriausias būdas pamaitinti plaukus išoriškai. Masažo procesas gerina kraujo cirkuliaciją į plaukų folikulus ir palaiko sveikų plaukų augimą. Tai ypač naudinga sausiems plaukams. Galvos masažas taip pat atpalaiduoja visą kūną ir mintis.

Parengė Vaida Jančienė. Daugiau informacijos: Ekokirpeja.lt

Parengta pagal Jiva.com