Pirmoji cruelty-free makiažo studija Lietuvoje

image_6483441

Ar kada domėjotes, kaip buvo pagamintas Jūsų kosmetinėje esantis turtas: kreminė pudra, skaistalai, akių pieštukas, tušas, lūpų dažai? Kurį laiką ir aš nesidomėjau, tačiau kai tai padariau, kelio atgal nebebuvo.

 

Neprievartos kelias

Sakoma, kad visus pokyčius, kuriuos nori matyti pasaulyje, turi pradėti nuo savęs. Man nepatinka prievarta, o pirmas žingsnis kosmetikos be prievartos link buvo tai, kad atsisakiau valgyti gyvulinės kilmės produktus. Netrukus sužinojau, kad gyvūnų išnaudojimas vyksta ne tik maisto pramonėje, kad tai vyksta ir daugelyje kitų sričių. Pradėjau vis labiau gilintis, ieškoti straipsnių, vaizdinės medžiagos ir pamačiau išties kraupių dalykų.

Prisiminkite atvejį, kai į akis papuolė lašelis griaužiančio muilo ar šampūno. Dabar įsivaizduokite, kad akyje – ne lašelis, o visas jo šaukštas, o jūs negalite nei mirksėti, nei išsiplauti. Koks tai jausmas? Būtent tai (ir dar daugiau) vyksta kosmetikos pramonėje. Negalėjau ir vis dar negaliu suvokti, kaip šiame moderniame amžiuje, kai viską galime sukurti labaratorijose, vyksta tokie bandymai su gyvūnais. Mane tai be galo nuliūdino ir sukrėtė. Štai čia aš ir padariau savo viso gyvenimo sprendimą: aš nenoriu ne tik maitintis gyvulinės kilmės produktais, bet ir nenoriu, kad dėl mano poreikių būtų žiauriai kankinamos kitos gyvos būtybės.

Iki šių žinių man padėjo ateiti Vedos. Iki tol aš intuityviai vadovausi neprievartos principais, tačiau jaunimo tarpe būna visko ir tai nėra paslaptis. Mano gyvenime viskas vyko gana natūraliai ir palaipsniui. Kai nežinome, kaip viskas vyksta pasaulyje, mums ir neskauda. Į kiekvieno gyvenimą ateina tam tikras laikas, kai viduje jis būna subrendęs tam tikroms žinioms, išbandymams ir paieškoms. Nuo mažens turėjusi polinkį į menus ir kūrybą, galiausiai atėjau į savo kelią, kuriame noriu augti ir tobulėti be prievartos kitai gyvai būtybei.

Pirmoji tokia studija visoje Lietuvoje

Buvo itin sunku atsirinkti kosmetiką, nes daugelis žymių kompanijų savo produkciją siekia pardavinėti Kinijoje, kur netgi yra įteisintas įstatymas, kad prieš tai kosmetika turi būti išbandyta su gyvūnais. Buvo šiek tiek neramu, kad investuoju į kosmetiką, kurios pati dar nebuvau bandžiusi, o visuose mokymuose naudojama pagrindinė populiariausia kosmetika yra išbandoma su gyvūnais. Manęs laukė ilgas kelias: užsakinėdama produkciją siekiau įvairiausiais būdais ištirti ir išsiaiškinti, ar ji yra gaminama visiškai be prievartos. Didžiąją dalį kosmetikos teko siųstis iš užsienio, netgi kokybiškus sintetinio pluošto šepetėlius siunčiausi iš Kanados.

Labiausiai mane palaiko ir man padeda vyras. Man labai pasisekė, kad gaunu tokį stiprų palaikymą, pagalbą ir supratimą. Baldai studijoje yra pagaminti jo rankomis; jis ne tik dirbdavo naktimis, kad padėtų man įgyvendinti šią idėją, bet dar ir labai skatino, palaikė mane, kad ir koks pavargęs būdavo. Ir jam, ir artimiesiems jaučiu labai didelį dėkingumą, kad palaikė ir patikėjo mano idėja. Vis išgirstu komentarų, kad ši idėja bus nukopijuota ir kiti taip pat atidarys tokio pobūdžio studijas, o aš juokdamasi sakau, kad tai būtų nuostabu, nes mano vienas iš tikslų ir yra paskatinti žmones labiau domėtis ir skleisti šią idėją mūsų visuomenėje. Ši sritis bet kokiu atveju yra konkurencinga, tačiau, mano manymu, jei eini savo širdies keliu ir paisai visatos dėsnių, visuomet būsi aprūpintas.

Klausyti savo širdies

Linkiu kiekvienam klausytis savo širdies ir nebijoti išgirsti, ką ji kalba. Puikiai žinau, kad kartais tai padaryti būna labai sunku, nes širdis kalba tyliai, o protas – garsiai, todėl ją užgožia. Ką darau aš? Kasdien medituoju ir meldžiuosi, taip ugdau vidinę ramybę ir stiprinu ryšį su Dievu. Jis, Dievas, ir šeima yra mano gyvenimo ramsčiai. Tikiu, kad būtent Dievas mane veda šiuo keliu. Taip pat visada, kai reikia pasitikrinti, klausiu savęs: „Rūta, jei turėtum viską, ko reikia šiame gyvenime, ir tau nereikėtų rūpintis niekuo, ar vis tiek norėtum tuo užsiimti?“ Nuoširdžiai kiekvienam ir kiekvienai linkiu atrasti tokią veiklą, kad į šį klausimą galėtumėte atsakyti teigiamai.

Norime Jums, brangūs skaitytojai, pristatyti vienintelę Lietuvoje cruelty-free makiažo studiją t. y. studiją, kurioje naudojama kosmetika nėra išbandoma su gyvūnais. Didžioji dalis kosmetikos yra veganiška ir mineralinė. Ši kosmetika yra profesionali, niekuo nenusileidžianti jau žinomiems prekės ženklams, taip pat yra Luxe klasės kosmetikos. Vienintelis ir svarbiausias skirtumas: dėl mūsų grožio nenukenčia aplinka. Visi naudojami šepetėliai yra pagaminti iš aukštos kokybės antialerginės sintetinės medžiagos – taklono, todėl oda niekada nesudirginama.

Studija įsikūrusi Kaune, Jurbarko g. 2A.

Facebook puslapis: Rūta Makeup Cruelty-free

Visas moteris kviečiame apsilankyti!