Pirmiausia – mylėti save

woman-1246844_960_720

Ar įmanoma būti laimingu nemylint savęs? Kaip dažnai laimės siekiate būtent be jos – be meilės… sau? Gražus, draugiškas ryšys su savimi, savęs palaikymas ir pozityvi kalba, kurią vartojate su savimi kalbėdamiesi – rodos, savaime suprantami dalykai, tačiau viso to daugeliui, deja, reikia itin stropiai mokytis.

Problemų priežasčių ieškokite savyje; jūsų viduje slypi visi atsakymai – tai skamba lyg burtažodžiai, kuriuose glūdi žinutė apie meilę sau.

Nesiseka užmegzti gražių santykių su antra puse, šeimos nariais, kolegomis? Esant meilės sau trūkumui, pradedama kitiems kelti reikalavimus ir pretenzijas, mintyse arba atvirai nuolat kritikuojama, įžeidžiama. Jei per mažai myli save, tai lygini save su kitais, sunkiai priimi kitus tokius, kokie jie yra, lengvai įsižeidi.

Finansiniai sunkumai taip pat užklumpa tuos, kurie nepakankamai save myli – jie tiesiog jaučiasi neverti turėti daugiau. Savęs nemylinčiam žmogui problemų iškils daugelyje gyvenimo sferų.

Meilė sau prasideda nuo žodžių

Meilė sau prasideda nuo žodžių, kuriais į save kreipiamės, nuo pozityvaus ir šilto bendravimo su savimi. Stebėkite savo vidinį monologą: ką ir kokiu tonu sau kalbate, kokią ateitį sau prognozuojate. Kiekviena mintis, kiekvienas žodis mus veda vienu iš dviejų kelių – meilės arba nemeilės sau keliu. Be to, abu jie lygiaverčiai ir vienodai galimi.

Tik mums spręsti, ką rinktis – meilę, laimę, ryžtą, gyvybinę energiją ar pyktį, nuoskaudas, apatiją, bejėgiškumą, nuovargį. Spręskite patys, ko norite labiau – bendrystės ar vienatvės ir vienišumo, gyvenimo čia ir dabar ar pasinėrimo į praeities analizes bei ateities spėliojimus, ramybės, atsipalaidavimo ar susikurtos įtampos ir streso, paprastumo ar siekimo būti pranašesniu, džiaugsmo ar liūdesio, ryžto ar pasidavimo, emocijų valdymo ar protrūkio, tikėjimo ar beviltiškumo ir beprasmybės? Filtruoti savo vidinę kalbą, pagauti negatyvią mintį ir ją pakeisti sau naudinga – tai ir yra darbas su savimi, kuris dar ir reikalauja kūrybiškumo.

Jei su aplinkiniais stengiatės elgtis maloniai, kodėl lygiai taip pat nepasistengus dėl savęs? Jei su kitais bendraujate šiltai, tai kodėl šiurkščiais žodžiais drebiate save? Patikėkite, nuo to Jūs tikrai netampate geresnis.

Jei manote, kad kiti yra nusipelnę laimingo gyvenimo, įdomaus darbo, šaunaus laisvalaikio, kelionių, puikių draugų, laiko pomėgiams ir visų kitų geriausių šio pasaulio dalykų, tai prisiminkite, kad ir Jūs esate to verti lygiai taip pat.

Greta Misevičiūtė

Redagavo Lina Šimelionytė