Pinigai. Ką daryti, kad jų visada būtų ir jie neštų laimę? (II dalis)

money-2724241_960_720

Tęsiame temą apie tai, kaip būti turtingu ir laimingu arba kaip elgtis su pinigais, kad jų visada būtų ir jie neštų džiaugsmą.

Antra taisyklė: tam, kad būtume sėkmingi, mes turime suvokti, jog mūsų darbas ir veikla atneša kitiems gėrį. Mes turime tai jausti. Tyrimai parodė, kad žmonės, kurie dirba, bet nejaučia, kad jų veikla atneštų kitiems laimę, po kelerių metų suserga depresija. Jie sunkiai dirba, daug uždirba, bet yra nelaimingi. Ajurvedoje tvirtinama, kad mes net neturėtume pradėti tokio darbo, kuris nėra skirtas didesnei kitų gyvųjų būtybių laimei. Čia slypi labai gili prasmė: dėl to mes ir gyvename šiame pasaulyje. Kai jūs dirbate vien tik dėl materialių gėrybių, jumyse pradeda vystytis tiktai gobšumas. O gobšumas trukdo mums socialiai realizuotis. Jis mus apriboja. Dėl godumo mes einame dirbti ne pagal savo pašaukimą, o ten, kur moka daugiau pinigų. Viso to rezultatas: žlugdome savo talentus, keikdami nemėgstamą darbą. Dėl godumo taip pat galime kažką apgauti, nesąžiningai elgtis su partneriais ar kolegomis darbe. Visa tai neigiamai veikia mūsų reputaciją, realizaciją, galiausiai ir finansinę padėtį. Ar gali gobšus ir pavydus žmogus girdėti savo intuiciją? Jausti kūrybinės bangos būseną ir laisvai atskleisti savo kūrybinį potencialą bei talentus?

Teko ne kartą girdėti šiuolaikinių psichologų ir verslininkų tvirtinimus, kad mūsų vidinės pasąmoninės programos ir negatyvios savybės trukdo tapti turtingiems. Viena iš tokių savybių yra pavydas. Pavydas – tai savybė, kuri priverčia mus labai greitai degraduoti. Viename pasaulio dėsnių sakoma: „Turtingas – turtingėja, o vargšas dar labiau skursta“. Atkreipkite dėmesį, kaip jūs reaguojate į šią frazę? Gal išgirdus tai, jumyse sukyla pavydas arba jus tai nervina? Jeigu kažkas daug uždirba, kodėl gi mums tuo nesidžiaugti? Ypač jei šis žmogus daro aplinkinius šiek tiek laimingesnius? Pastebėkite momentus, kai jums kyla pavydas, iškyla gobšumas ir kurį laiką analizuokite tai.

Pavydas ir gobšumas – tai du labiausiai griaunantys jausmai, kurie užtveria mums kelią į laimę ir turtus. Tam, kad įveiktume šiuos jausmus, reikia priimti koncepciją, jog šiame pasaulyje visko pakanka ir mes gauname tiek, kiek mums reikia. Dievas nenori, kad mes skurstume, todėl mes gauname visko tiek, kiek galime panaudoti aplinkinių didžiausiam gėriui. Deja, dauguma iki šiol laikosi stereotipo, kad turtingas žmogus yra blogas (atkreipkite dėmesį, mes juk esame ir norime būti geri). Bet juk yra priešingai, jei turime pinigų, mes visada turime galimybę kažkam padėti. O elgeta nelabai kam gali padėti. Svarbiausia yra tai, jog kuo mes materialiai turtingesni, tuo didesnę galimybę turime duoti kitiems ir tai yra vienas iš būdų išreikšti savo meilę. Kitas momentas – pinigai padeda mums tobulėti ir progresuoti, pinigai leidžia mokytis, jie suteikia galimybes būti ten, kur norime. Svarbu suprasti, jog finansai suteikia tam tikrą laisvę ir galimybes realizuoti save.

Pinigai turi nešti džiaugsmą. Teisingai elgiamės su pinigais tada, kai nesame prie jų prisirišę, bet visada elgiamės su jais pagarbiai. Mes turime pagarbiai pamilti pinigus, bet supraskite, jog tarp meilės pinigams ir prisirišimo prie jų yra didelis skirtumas. Prisirišimas – tai noras išnaudoti, gauti vis daugiau ir naudoti viską egoistiniams tikslams patenkinti. Vienas iš „prisirišimo“ sinonimų yra priklausomybė. Kaip pajausti, ar esame priklausomas nuo pinigų, ar ne? Atkreipkite dėmesį, ar jūs didžiuojatės, kad turite daug pinigų, ar iš aukšto žvelgiate į tuos, kurie jų turi mažiau, o turintiems daugiau pavydite? Tai keli iš požymių rodančių, kad esate priklausomas nuo pinigų.

Antras pavyzdys: jūsų darbe iškyla daug baimių ir abejonių dėl atlyginimo ar priedų už jūsų triūsą. Pavyzdžiui, pas jus ateina žmonės, bet vietoje to, kad galvotumėte, kaip geriau galite jiems padėti, mąstote, kiek pinigų galite iš jų paimti. Jeigu gyvenate meilėje, šie klausimai jus mažai jaudina. Jūs elgiatės išmintingai, imate protingą atlygį už savo darbą. Jums nekyla baimės dėl pinigų. Bus taip, kaip turi būti. Jūs pasikliaujate Dievu. Atliekate savo darbą ir viskas, o visa kita Viešpaties valioje.

Noriu atkreipti dėmesį, kad taip pat nėra gerai, kai mes kuklinamės imti pinigus už savo nudirbtą darbą. Jus galbūt tai nustebins, bet dauguma nemoka teisingai priimti pinigų už suteiktas paslaugas. Tai taip pat yra nepagarba pinigams. Labai svarbu išmokti ramiai priimti pinigus. Tarkime, jūs nusprendėte pamaloninti žmogų pavėžėdami jį iki namų. Šioje situacijoje jums nesvarbu, ar jis duos pinigų, ar ne, bet kartais duoda. Ir kaip gi mes reaguojame? Kai kurie pradeda piktintis, kad čia kažkokie nešvarūs pinigai už mano nuoširdų norą padėti. Arba iškyla mintis, kad turime dar kažką padaryti, pavyzdžiui, nunešti krepšius iki durų. Iškyla kompleksas, kad mes dabar skolingi ar turime dar kažkaip kitaip papildomai atsilyginti. Kaip pasitikrinti ar mes turime panašų kompleksą? Jeigu, kai jums duoda pinigų, jūs sakote „ačiū“ ir jaučiate tik dėkingumą, jokių abejonių ar klausimų neiškyla, reiškia – viskas gerai. Mes gyvename sociume, todėl būtina išmokti priimti. Šiame pasaulyje pasieksime sėkmę, jei mokėsime kontaktuoti su kitais žmonėmis. Dėl to reikia išmokti prašyti ir siūlyti, o taip pat duoti ir imti.

Laukite tęsinio…

Parengta pagal Rami Blekt (Rami Bleckt) knygą „Likimas ir aš“. Informaciją paruošė R. Mikšiūnaitė, svetainė: Vedukeliu.lt

Redagavo Lina Šimelionytė