Pinigai. Ką daryti, kad jų visada būtų ir jie neštų laimę? (I dalis)

money-2696219_960_720

Amerikoje įprasta manyti, kad kiekvienas gali ir turi tapti milijonieriumi – tai savotiška Amerikos nacionalinė svajonė. Šiuolaikiniame pasaulyje žmogaus, lengvai mėtančio kamuolius į krepšį mėnesio alga siekia milijoną, striptizo šokėjos uždirba dešimtis tūkstančių. Iškyla klausimas, kodėl žmonės užsiimantys dvasine praktika arba skleidžiantys meilės Dievui idėją turėtų gauti mažiau?

Šiame materialiame pasaulyje kokį aukščiausią gyvenimo tikslą sau beiškeltumėte ar kokias išaukštintas žinias žmonėms beskleistumėte – dažnai jie nepriims jūsų rimtai vien dėl to, kad nesate materialiai sėkmingas. Jei būsite nesėkmingas varguolis su jumis nelabai kas norės kalbėti. Vedose tvirtinama, kad aplinkiniai mus vertina pagal tai, kiek sėkmingai mes realizavomės, kiek turtų turime. Pirmiausiai tai taikytina vyrams. Patarimas vyrams, kurie skundžiasi nelaimingu asmeniniu gyvenimu: tapkite sėkmingais ir viskas susitvarkys. Tačiau pasaulyje veikia karmos įstatymas. Kiekvienas žmogus turi savo likimą. Karmos dėsnyje skelbiama, kad kiekvienam iš mūsų šiame gyvenime yra skirtas tam tikras pinigų kiekis. Taigi, kol nepakeisime savo karmos mums skirtų pinigų kiekis nepadidės. O taip pat karmos įstatyme skelbiama, kad kiekvienas iš mūsų turi savo pašaukimą ir kad laimė mus aplanko, kai visuomenėje atskleidžiame savo talentus. Tai reiškia, kad jeigu veikiame ne pagal savo paskirtį ir prigimtį, niekada nebūsime laimingi, nepaisant to, kiek pinigų beturėtume, net jei ir būtume milijonieriai.

Pavyzdžiui, žmogus dirba ne pagal savo pašaukimą, tarkime, jam lemta būti mokytoju, o jis tapo teisininku, nes tai buvo madinga. Šiuo metu jis gali uždirbti 5–10 kartų daugiau pinigų, bet kas atsitiks vėliau? Paprastai tokie žmonės užgyvena nemažą turtą, bet visa tai – kitų gyvenimo sferų sąskaita. Laimė paimama iš šeimos, draugų ar sveikatos sferų. Finansai auga, bet kitos gyvenimo sferos skursta. Galimas variantas, jog šiandien jis uždirbs milijoną, bet po 5 metų bus skurdžius. Aišku, visai kitaip turime elgtis šioje situacijoje, jeigu mūsų šeima, vaikai neturi ką valgyti, tada reikia dirbti ten, kur mokami didesni pinigai. Rinktis gali tik tas, kuris turi pinigų tiek, kad užtenka patenkinti savo ar savo šeimos pagrindinius poreikius.

Taigi, įsisavinkime pirmąją taisyklę: kiekvienas turi veikti pagal savo paskirtį, misiją ir pašaukimą. Tai suteikia mums laimę, o įdomiausia, kad tai atneša ir pinigus. Jeigu veikiame ne pagal savo prigimtį, mes negalime būti laimingi, mes negalime realizuotis ir negalime būti turtingi. Jeigu žmogus užsiima veikla pagal savo prigimtį, atskleidžia ir panaudoja savo talentus, jis tikrai klestės, o uždirbti pinigai atneš laimę. Kai žmogus dirba tai, kas jam ne prie širdies arba apskritai užsidirba apgaulės būdu – pinigai atneš jam negandas bei nelaimes. Vedų raštuose tvirtinama, jog tokie pinigai vėliausiai po 10 metų paliks jį.

Istorija: viena moteris pasiskundė išminčiui, kad turtai neatnešė jai laimės. Išminčius jai atsakė: „Tu manai, kad be prabangos ir patogumų negali būti laimės. Iš tikrųjų, kad būtum iš tiesų laiminga tau tereikia vieno dalyko, įsitraukti į kažkokią veiklą taip, kad net pamirštum save“.

Laukite tęsinio…

Parengta pagal Rami Blekt (Rami Bleckt) knygą „Likimas ir aš“. Informaciją paruošė R. Mikšiūnaitė, svetainė: Vedukeliu.lt

Redagavo Lina Šimelionytė