Pinigai – gėris ar blogis?

pinigai

Sveiki, Egidijau. Ar, jeigu siekiu uždirbti daugiau, pagerinti savo buitį, materialinę gerovę, jau esu nedoras žmogus ir vėliau mano norai gali atsirūgti? Kol kas dirbu dėl pinigų, nes man svarbu jų turėti, kad galėčiau sau leisti viską ir niekad netektų skolintis. Bet esu ir religingas žmogus, suprantu, kad čia nėra gyvenimo prasmė. Kartais viduje dėl to kovoju su savimi. O gal būsiu nubaustas už norus būti turtingas? Ačiū, Mindaugas.

Pinigai – gėris ar blogis? Lygiai taip pat galima užduoti klausimą apie peilį: ar peilis – gėris, ar blogis? Viskas priklauso nuo to, kieno jis rankose. Turbūt su tuo sutiktų kiekvienas, jeigu nebūtų peilio, tai mūsų buitis būtų gana sudėtinga. Tačiau peilis atsidūręs mažo vaiko rankose, agresyvaus ir nedoro žmogaus rankose, gali sukelti pavojų. Lygiai taip pat ir su pinigais. Viskas priklauso nuo to, su kokia sąmone ir motyvais jie naudojami.

Įsivaizduokite, jeigu didelė pinigų suma atsidurtų paauglio rankose arba žmogaus, kurio intelektas nepakankamai aukštas. Tokiam žmogui pinigai bus tarsi peilis vaiko rankose. Pasekmės gali būti neprognozuojamos. Panašiai atsitinka ir su žmonėmis, kurie siekia laimėti loterijose dideles pinigų sumas. Kaip rodo statistika, daugiau nei devyniasdešimt procentų žmonių po laimėjimo tapo nelaimingesni, nei iki tol. Todėl, kad jų sąmonė buvo nepakankamai aukšta, kad pasinaudotų tokiomis galimybėmis. Išleidę laimėtus pinigus tik kūniškiems malonumams tapo dar nelaimingesni. Panašiai atsitinka ir su jaunais aktoriais bei dainininkais, kurie anksti susilaukė šlovės, turtų, bet neturėjo intelekto, kaip  tinkamai panaudoti turtus ir savo gyvenimą pabaigė netgi savižudybe.

Kai atsiranda daugiau pinigų pas žemesnės sąmonės žmogų, dažniausiai kartu atsiranda išdidumas, puikybė ir prisirišimai. Žmogus pradeda dvasiškai ir morališkai degraduoti. Taigi, problema ne piniguose, bet žmogaus sąmonėje. Jeigu jis siekia tik materialinės gerovės, bet nesiugdo sąmoningumo, tai pinigai laimės neatneš.

Kitas dalykas, kurį vertėtų žinoti apie pinigus ir jų prigimtį, kad tai yra gyva energija. Rytuose pinigai vadinami – Lakšmi. Lakšmi, tai moteriškos prigimties Dieviška energija. Ji atsako už gerovę ir klestėjimą, bet jos kontroliuoti neįmanoma. Kadangi tai moteriška energija ir jeigu su ja elgsimės nepagarbiai, ji tiesiog išeis. Vedose sakoma, kad pinigai turi būti sudėti tvarkingai ir niekada nededami ant nešvarios vietos. Lakšmi – tai asmenybė, todėl su ja reikia elgtis pagarbiai. Juk kiekviena save gerbianti moteris niekada ilgai neužsibus netvarkingoje vietoje, ten kur pykčiai, godumas, pavydas, kivirčai ir apgaulės.

Pinigai tampa pavojingi tada, kai mes prie jų per daug prisirišame. Prisirišimas pagimdo godumą, o pastarasis baimę. Todėl dabar labai daug jaunų  žmonių, ir ne tik, ieško darbo ir profesijos ne pagal savo pašaukimą, o tokios, už kurią daugiau moka. Dėl to visuomenėje susiduriame su savo srities specialistų trūkumu. Atsiranda daug žmonių su psichiniais negalavimais, nes jie darbe nuolatos patiria stresą. Todėl viena iš taisyklių, minimų senovės raštuose, yra tokia: jeigu žmogus užsidirba neteisingu būdu arba jo darbas neatneša naudos visuomenei, tai tokie pinigai dešimties metų laikotarpyje išeis.

Taip pat svarbu žinoti, kad šeimoje Lakšmi atstovė yra moteris. Todėl vyrai turėti ryšį su Lakšmi energija gali per savo žmoną. Vyras turėtų savo žmonai užtikrinti saugumą. Kada moteris galvoja apie savo vyrą, ji apsaugota ir kadangi moters energija yra gerovė, tai vyras rūpindamasis moterimi gauna gerovę ir kartu pats gali klestėti. Todėl moterimis reikia rūpintis, jas globoti ir dovanoti joms dovanas, nes jos yra Sėkmės deivės atstovės. Tiesiog reikia siekti išminties, kad suprastume, kaip veikia ši energija. Pinigai nėra blogis, kol neatsiranda netinkamose rankose.

Egidijus Gubinas

Klausimai-atsakymai Čikagos laikraščiui „Geras“

Redagavo Lina Šimelionytė

Paveikslėliai iš puslapio Gubinas.lt

Pasidalinkite su kitais!