Pasninkas – kūnui, protui, sielai apvalyti? (I dalis)

waterfall-2485562_960_720

Kažkas gali pagalvoti, kad žmonės anksčiau pasninkaudavo, nes neturėjo ko valgyti, buvo labai prietaringi, bijojo Dievo ar panašiai. Dabar, kai maisto pakankamai, Dievu nieks negąsdina – kam badauti? Dėl sveikatos? Bet ar tai tikrai sveika? Be to, kalbant apie sveikatą – lentynos pilnos vitaminų, papildų ir kitokių gėrybių.

Kad ir kaip sveikuoliškai gyventume: sportuotume, pirktume tik „eko“ ženklu pažymėtus produktus, valgytume visada laiku – vargu ar pavyks visiškai neužteršti savo organizmo. Stresas, miesto oras, o ir neišvengiamas konservantų bei pesticidų kiekis maiste (na, nebent valgome viską iš savo nuosavo daržo) nuodija mūsų kūnus. O kur dar vaistai, buitinė chemija ir t. t. Todėl, kaip laikas nuo laiko nuvalome dulkes ir išplauname grindis, patartina pasirūpinti ir savo kūno švara.

Pasninkas – tai būdas apvalyti ir sustiprinti savo organizmą. Ką apie tai sako mokslininkai?

  1. Pasninkaujant iš organizmo pradedami šalinti toksinai, šlakai, gleivės ir pan.
  2. Organizmas pradeda naikinti pasenusias ar pažeistas ląsteles, o tai padeda jam atsinaujinti.
  3. Badaujant jau po 36 valandų stipriai suaktyvėja imunitetas, nes organizmas pradeda gaminti naujus baltuosius kraujo kūnelius, kurie kovoja su infekcijomis.
  4. Atlikus tyrimus buvo nustatyta, kad pasninkavimas padidina ląstelių jautrumą insulinui, tai labai svarbu diabetikams. O taip pat ir sveikiems žmonėms. Esant sumažėjusiam ląstelių jautrumui insulinui, jo pagaminama daugiau negu reikia, o tai padidina vėžio ir širdies kraujagyslių ligų riziką.
  5. Moksliniai tyrimai rodo, kad nuolatinis dienos kalorijų normos sumažinimas prailgina gyvenimo trukmę. Bet labai retas žmogus sugebėtų kasdien ypač saikingai valgyti. O dar juk būna šventės, gimtadieniai. Tačiau nustatyta, kad tokio pat rezultato galima pasiekti ir kasdien valgant įprastą maistą, bet reguliariai pasninkaujant po vieną dieną.
  6. Paradoksas – reguliariai pasninkaujantys žmonės turi daugiau energijos. Pačio pasninko metu, jei organizmas labai užsiteršęs, vykstant apsivalymo procesams, žmogus gali jaustis silpnai.

Natūraliai ir žmonės, ir gyvūnai susirgę praranda apetitą ir tai padeda jiems greičiau pasveikti. Badaujant suaktyvėja imunitetas. Gyvybinės jėgos, kurios virškintų maistą, panaudojamos organizmo sveikimui ir atsinaujinimui.

Egzistuoja toks peršalimo gydymo būdas: tik pastebėjus pirmuosius simptomus, reikia vieną parą nustoti valgyti bet kokį maistą ir gerti tik karštus gėrimus ar arbatas. Taip pat būtina atsisakyti cukraus ir nevartoti pieno. Galima vartoti medų. Ir iš tikrųjų besibaigiant pasninkavimui beveik visiškai pranyksta sloga ir visi kiti nemalonūs peršalimo simptomai. Tiesiog per maždaug parą laiko nevalgymo iš organizmo išsivalo gleivės ir sustiprėjęs imunitetas nugali virusą. Tada svarbu neprisikimšti pilvuko, nes peršalimas gali greitai atsinaujinti. Galima pasigaminti lengvą daržovių troškinį, sriubos ar pan.

Laukite tęsinio…

Informaciją paruošė R. Mikšiūnaitė, svetainė: Vedukeliu.lt

Redagavo Lina Šimelionytė