Pasaulis be knygų. Koks tai pasaulis?

book-2869_960_720

Justinas Marcinkevičius yra pasakęs, kad knygos atėjimas į žmogaus gyvenimą bus prilygintas dieviškosios ugnies pagrobimui – nes kuo gi mes ginamės nuo tamsos ir smurto žvėrių, jei ne knyga, kuo sušildom sugrubusią sielą, kieno, jei ne knygos šviesa mus vedė ir veda pasaulio ir pačių širdies labirintais? Knygos – tarsi indas, kuris pripildo žmones, bet pats neištuštėja. Tam, kad žmogus įgautų įvairių spalvų ir atspalvių, sielą reikia pripildyti kuo įvairesniais „indais“ – knygomis.

books-785894_960_720Bet kas nutinka tada, jeigu prieinamų knygų kiekis yra ribotas? Skaitant vis tas pačias knygas žmogus nebepripildo savęs naujomis žiniomis, patarimais, išmintimi ar tiesiog dar viena gražia meilės istorija. Jums turbūt kyla klausimas: ar XXI amžiuje gali būti knygų trūkumas? Atsakymas – taip. Tai yra opi mažų miestelių gyventojų problema, kuriems knyga yra pagrindinė pramoga. Mažų miestelių bibliotekos retai gauna naujų knygų, o jei ir gauna, tai dažniausiai jos būna dovanotos žmonių. Dėl šios priežasties bibliotekos susivienijo ir pradėjo spręsti šią problemą apsikeitimo principu, tai yra dalintis knygomis. child-684582_960_720Tačiau tai – trumpalaikis problemos sprendimo būdas, nes kai pats neturi, neturi ir ką duoti kitiems. Tad ar nebūtų smagu, jeigu mums jau seniai nebereikalinga knyga būtų naujas atradimas gal net keliems žmonėms?

Kviečiu visus norinčius prisidėti prie šios nuostabios akcijos padovanojant knygą, o gal net ir kelias, Svėdasų miestelio bibliotekai. Ant kiekvienos padovanotos knygos priklijuosime padėkos lipduką su Jūsų vardu. Tegul kiekvienas knygą atvertęs skaitytojas žinos, kad ją gavo iš Jūsų!

Daugiau informacijos pasiteiravimui:

reader-310398_960_720

   Kontaktinis asmuo: Justė Misevičiūtė

   Tel. nr.: 86 4519 272

   El. paštas: ju.misevici@gmail.com