Paleiskite šiuos dalykus ir tapkite laimingi (V dalis)

photo-1481127950397-88e4c4f4b83b

Esame linkę įsikabinti į tuos dalykus, kurie iš tikrųjų neturi jokios reikšmės. Kai suvoksite, kad visa tai – ne daugiau kaip miglota perspektyva, turite šansą pirmą kartą gyvenime tapti laisvu žmogumi. Įgysite ramybę, nebereikės stengtis daryti to, ką, jūsų manymu, „privalote“ daryti, pajusite tikrąją laimę.

Tęsiame temą…

Taigi, susikaupkite ir pasiruoškite išgirsti tiesą.

17. Paleiskite poreikį atitikti kitų žmonių lūkesčius

Draugai, šeima, priešai, mokytojai, valdžia, žiniasklaida ir tūkstančiai kitų bevardžių ir beveidžių organizacijų mano, kad geriau už jus žino, ko jums reikia. Tik ar tikrai?

Jeigu įsiklausysite į save – paaiškės, kuo iš tikrųjų norite užsiimti gyvenime. Daugelis žmonių nuolat ignoruoja šį vidinį balsą ir jis galiausiai nutyla visiems laikams, o kartu su juo išnyksta galimybė tapti laimingu.

Būkite sąžiningas pats su savimi, kai aiškinatės, kas jums patinka, kas daro jus laimingu ir ko išties norite. Jeigu gyvensite tenkindami svetimus lūkesčius, tapsite nelaimingais, šios pastangos atitrauks jus nuo išties svarbios veiklos.

Neįmanoma įtikti visiems. Paradoksalu, tačiau ir aplinkiniai linkę žavėtis tais, kurie nelaukia jų pačių – aplinkinių – pritarimo. Ir tai – dar viena priežastis nukreipti savo gyvenimą ta kryptimi, kuri jus išties traukia. Gyvenate vieną kartą, nepamirškite to.

18. Paleiskite visus skundus

Ką gero duoda skundai? Nieko. Jie atima iš jūsų laiką ir nervus. Vietoje to, kad panaudotumėte energiją naudingiems reikalams, jūs kiekvieną sekundę skundžiatės, o tai tik gadina nuotaiką.

Neleiskite išoriniams faktoriams jūsų veikti. Niekas negali padaryti jūsų nelaimingu, jeigu pats to neleisite. Kas verčia jus jaustis nelaimingu, kitam žmogui gali sukelti susižavėjimą, viskas priklauso nuo požiūrio. Kai kažkuo skundžiatės, tampate tam „kažkam“ pavaldus. Pakilkite aukščiau problemų ir neleiskite joms jūsų veikti. Pradėkite tiesiog šiandien. Jūs pernelyg užimtas savo tikslais, kad kvaršintumėte galvą niekais.

19. Paleiskite visas nesėkmes

Kartais žmonėms nepasiseka, ir tai normalu. Kuo greičiau tai suprasite, tuo greičiau imsitės išties reikšmingų darbų. Nesėkmės – neatskiriama augimo ir tobulėjimo proceso dalis, iš jų galima pasimokyti, įgyti patirties, būtinos siekiant galutinio tikslo.

Jeigu suklydote praeityje – visiškai nereiškia, kad taip nutiks ir ateityje. Svarbu tik tai, ką darote tiesiog dabar, šiuo momentu. Baimė ir nepasitikėjimas savimi gimdo neveiklumą, dėl to išvalykite savo protą ir ženkite į priekį. Nesėkmės kartais ištinka ir šito kontroliuoti neįmanoma. Nežiūrint į tai, eikite į priekį ir leiskite nesėkmėms tapti jūsų sėkmės istorijos dalimi.

20. Paleiskite poreikį lyginti save su kitais

Jūs turite unikalius gabumus ir talentus. Tokio žmogaus kaip jūs šioje planetoje daugiau nėra. Be to, laimės ir pasisekimo pakaks visiems. Lygindami save su kitais, tuščiai gaištate laiką, geriau susikoncentruokite ties darbu su savimi, kad taptumėte geresne savo paties versija. Ką jaudina, kuo užsiima kiti? Sufokusuokite dėmesį į savo privalumus, tobulinkite įgūdžius, tapkite dar geresniais savo veikloje.

Jūsų gyvenime daugybė dalykų, kurie gali atnešti jums laimę.

21. Paleiskite mintis apie tai, kad pinigai atneš laimę

Kaip byloja gausūs psichologiniai tyrimai, laimės už pinigus nenusipirksi. Visi girdėjome šią tiesą milijoną kartų, ir vis tiek užsispyrę ją ignoruojame.

Pinigai nėra blogi patys savaime, jie gali labai palengvinti gyvenimą daugybėje sričių, tačiau išties laimingu žmogų padaro nematerialūs dalykai. Draugai, šeima, santykiai, įspūdžiai, savirealizacija. Štai kur slypi tikra ir ilgalaikė laimė.

Turtų kaupimas niekada nesuteiks tikro pasitenkinimo, kadangi visada norėsis dar daugiau. Dabar atrodo, kad esate laimingiausias žmogus pasaulyje, kadangi turite milijoną, tačiau rytoj norėsis dviejų, trijų, dešimties.

Reikia išmokti vertinti santykius ir patirtį labiau už materialias vertybes.

Saviugda – puikus laimės rodiklis. Kai sužinote kažką naujo ir siekiate savo tikslų, ši veikla suteikia gyvenimui prasmę ir suformuoja optimistiškas tendencijas. Mes žinome, kad rytojus bus šviesesnis ir su džiaugsmu žengiame jo pasitikti.

Pabaigai

Jeigu paleisite išvardintus dalykus, gausite puikią galimybę tapti laimingesniais. Galite pradėti tiesiog dabar, o ne miglotoje, neaiškioje ateityje.

Atminkite šią tiesą: šis momentas reiškia daugiau už bet kurį kitą laikotarpį jūsų gyvenime, kadangi būtent dabartiniai jūsų veiksmai lemia, kuo ir kokiais tapsite ateityje ir nubrėžia jūsų tolimesnio gyvenimo kryptį.

Atsakomybės, kurią prisiimate už savo poelgius laipsnis yra lygus jūsų galios, kuri leidžia keisti ar kurti kažką naujo savo gyvenime laipsniui.

Nesvarbu, kas kaltas, svarbiausia, kad esame kupini ryžto palikti praeitį už nugaros ir gyventi taip, kaip norime, pradedant nuo šios dienos. Ne rytoj, ne kitą savaitę, ne kitą mėnesį. Jūs turite šiandien priimti sprendimą dėl pokyčių, kad galėtumėte susikurti gyvenimą, apie kurį visada svajojote.

Jūs pasiruošęs tai padaryti?

Seimairnamai.eu