Paleiskite šiuos dalykus ir tapkite laimingi (III dalis)

photo-1483444308400-fb9510501d23

Esame linkę įsikabinti į tuos dalykus, kurie iš tikrųjų neturi jokios reikšmės. Kai suvoksite, kad visa tai – ne daugiau kaip miglota perspektyva, turite šansą pirmą kartą gyvenime tapti laisvu žmogumi. Įgysite ramybę, nebereikės stengtis daryti to, ką, jūsų manymu, „privalote“ daryti, pajusite tikrąją laimę.

Tęsiame temą…

Taigi, susikaupkite ir pasiruoškite išgirsti tiesą.

9. Paleiskite visus pasiteisinimus

Kaip dažnai dėl kokių nors priežasčių atidedate vėlesniam laikui tai, ką turite padaryti dabar? Taip vyksta dėl to, kad protas siekia išsaugoti komforto būseną ir išvengti skausmo. Tokiu būdu, pradeda ieškoti pasiteisinimo, kad neužsiimtumėte veikla, kurią jūsų pasąmonė laiko rizikinga ar keliančia grėsmę komfortui.

Pasiteisinimai trukdo daryti tai, ko bijote, jie jus apsaugo – bent jau iš pirmo žvilgsnio taip atrodo. Tačiau mes žinome, kad jie viso labo riboja mūsų augimą ir tobulėjimą.

Reikia išmokti atpažinti momentus, kai nevalingai pradedate ieškoti pasiteisinimo. Geriau susikoncentruokite ties augimu ir tobulėjimu. Kiekvieną kartą, kai kyla noras pasakyti sau „Neturiu laiko“ ar „Aš labai pavargau“ ar kada atsiranda pagunda prastumti laiką nieko neveikiant, priminkite sau, kokio tikslo šiuo metu siekiate. Priminkite sau, kad pasiteisinimai neleis jums šio tikslo pasiekti. Jeigu nenorite, kad gyvenimas pasikeistų, tada teisinkitės. Jei norite žengti į priekį – patraukite visus pasiteisinimus sau iš kelio ir eikite, nesidairydami.

10. Paleiskite mintis apie tai, kad esate nepakankamai geras

Jūs geras žmogus ir nusipelnėte visko, ką norite turėti. O taip pat jūs esate pats pikčiausias savo paties priešas ir kritikas. Jei norite susitikinėti su mergina – siekite jos. Jei matote galimybę verslui plėtoti – čiupkite ją. Kai pats sau tvirtinate, kad nieko nesigaus, esate teisus. Jūs arba galite, arba ne. Spręsti jums patiems.

Iš kitos pusės, kai sakote sau, kad galite padaryti bet ką ir tapti kuo tik norite, jūsų jau niekas nesustabdys.

Pasaulis priklauso jums. Neegzistuoja jokios magijos, kad kažko pasiektumėte, reikia dirbti, įveikti problemas ir nesėkmes. Tačiau jūs galite kontroliuoti savo nusiteikimą, reakciją į įvykius ir tolimesnius veiksmus.

11. Paleiskite prisirišimus

Bet kurią sekundę, bet kurią dieną, bet kuriuo momentu jūs galite kažką prarasti. Namus, automobilį, telefoną, santykius – tai netikri daiktai, nė vienas iš jų negali padaryti jūsų 100 % laimingu.

Laimė ateina iš vidaus, ir tai puiku. Tai reiškia, kad galite būti laimingas tiesiog dabar, pakeisite savo mąstymo būdą ir paprasčiausiai paleisite nereikalingus prisirišimus. Patys maloniausi gyvenime pergyvenimai užgimsta tada, kai esate laisvas nuo prisirišimo jausmo.

Žinau, lengva pasakyti, sunku padaryti. Tačiau įmanoma. Kaip byloja Rytų išmintis, visas kančias gimdo prisirišimai. Atkreipkite dėmesį, kad prisirišimas neturi nieko bendro su meile. Prisirišimą gimdo baimė kažką prarasti, o meilė yra skaidri, nesavanaudiška. Ten, kur meilė, ten nėra vietos baimei.

12. Paleiskite poreikį, kad jums pritartų

Jūs pažįstate save geriau už bet ką kitą pasaulyje. Taip pat žinote (instinktų ir intelekto lygmenyse), kas geriausiai jums tinka. Tačiau pasaulyje pilna žmonių, kurie mėgsta nurodinėti kitiems, ką tie turi daryti. Neklausykite jų.

Nepasiduokite savo aplinkos įtakai, pakilkite aukščiau šito, tapkite savarankiški ir eikite savo keliu. Susikurkite savas elgesio taisykles, savą garbės kodeksą ir gyvenkite jų laikydamasis. Kaip sakė Konfucijus, „tobulas žmogus visko ieško savyje, o menkysta – kituose“.

Tas pats pasakytina apie kitas sferas. Jums nereikalingas alkoholis, kad gerai praleistumėte laiką ir taptume priimtinu miniai. Jūs galite kontroliuoti savo nuotaiką ir ta nuotaika neturi priklausyti nuo išorinio poveikio.

13. Paleiskite pyktį

Kiek kartų gailėjotės, prisimindami tuos momentus, kai demonstravote pyktį? Pyktis – natūralus jausmas, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje jis menkai produktyvus, nenaudingas ir skausmingas.

Pyktis grauš jus iš vidaus, veiks fizinę ir psichinę sveikatą.

Kiekvieną kartą, kai apima pyktis, sustokite ir pagalvokite: ar verta ši situacija jūsų eikvojamos energijos? Ar prisiminsite šį incidentą po mėnesio? O po metų? Kai piktai reaguojate į įvykį, jūs tik padidinate to įvykio poveikį sau. Jūs leidžiate jam save užvaldyti.

Dar daugiau – pyktis gimdo pyktį. Kiekvieną kartą, kai pasiduodate pykčiui, didėja tikimybė, kad ateityje jūs dar lengviau užsiplieksite.

Pasaulyje pakanka blogio. Netapkite jo dalimi. Vietoje to, pagalvokite apie savo tikslus, kuriuos reikia pasiekti. Pyktis nukreipia jus nuo to, kas išties svarbu gyvenime.

Laukite tęsinio…

Seimairnamai.eu