Nuomonė. Kodėl žmona man svarbesnė už vaikus?

Nuomonė.-Kodėl-žmona-man-svarbesnė-už-vaikus

Paprastai pusę devintos vakaro duodu savo dviems paauglėms dukroms užuominą, o jeigu nesupranta, tada devintą jau atvirai pasakau: „Jums laikas eiti į savo kambarius“. Sakau tai beveik kiekvieną vakarą. Ir kiekvieną kartą jos ginčijasi: „Kodėl mes turime eiti miegoti devintą vakaro? Mes jau ne mažos!“ Atsakau, kad „Jums nebūtina dabar gulti miegoti, galite užsiimti kuo norite savo kambariuose. Mudu su mama nematėme vienas kito ištisą dieną, pasiilgome ir tai – mūsų laikas, mes norime pabendrauti“.

Šita taisyklė egzistuoja mūsų namuose nuo neatmenamų laikų. Mes esame tėvai štai jau 15 metų ir niekada nebuvo taip, kad vaikai užimtų VISĄ mūsų laiką, absoliučiai visą dieną. Taip, laiko mes joms skiriame labai daug. Tačiau ne 24 valandas per parą. Mes labai mylime savo mergaites ir jos mūsų gyvenime vaidina be galo svarbų vaidmenį. Ir mes visada jas globosime bei joms padėsime.

Tačiau be jų esame dar ir mes. Mudviejų santykiai. Ir mes vis dar turime skirti dėmesio tam, kad šie santykiai išliktų tvirti, artimi ir sveiki. Ir štai dėl ko tai svarbu:

Sveika santuoka – kertinis šeimos akmuo

Kertinis šeimos akmuo – ne vaikai. Jie – dalis šeimos pamatų ir labai didelė dalis, daug didesnė, nei visos kitos, tačiau visa ši konstrukcija laikosi ne ant vaikų. Pati svarbiausia šeimos dalis – tai jūs ir jūsų žmona. Ir jūsų vaikai žvelgia į jus, ima pavyzdį, susitikrina su jūsų patirtimi, renkasi savo kryptį.

Kol nebuvo vaikų, buvote judu – jūsų pora

Pradžioje vaikų nebuvo. Pradžioje mes vienas kitą įsimylėjome, kartu bėgome iš paskaitų. Plepėdavome iki paryčių telefonu. Ir galiausiai nusprendėme būti kartu visą likusį gyvenimą. Pradžioje buvome mes. Būtent mes sukūrėme šią šeimą. Ir tik vėliau į pasaulį atėjo mūsų nuostabios mergaitės. Mes be galo tuo džiaugėmės ir esame joms labai dėkingi, juk jos atnešė į mūsų gyvenimus tiek daug šviesos ir džiaugsmo. Tačiau mudviejų sąjunga šventa. Ir būtent šį šventumą turime iš visų jėgų saugoti.

Kai vaikai užaugs, liksite dviese

Nėra nieko amžino. Mūsų vaikai greitai užaugs ir paliks gimtą lizdą. Nežinau kaip jūs, o aš nesiruošiu globoti savo 30-mečių dukrų ir išskirti joms atskirų kambarių – tegu gyvena savarankiškai.

Tai štai, kai jos mus paliks, susikurs savas šeimas ir ims auginti savus vaikus, man norėtųsi, kad mudviejų su žmona santykiai liktų tokie pat tvirti ir artimi, kaip ir pačioje pradžioje. Ir, kad užsitikrintume tokią ateitį, mes turime investuoti į santykius jau dabar. Būtent mūsų santykiai, o ne vaikai turi būti prioritetas.

Vaikams reikia rodyti pavyzdį

Kaip jau sakiau, vaikai žiūri į mus ir ima pavyzdį. Būtent iš mūsų jie mokosi, kaip reikia kurti santykius. Asmeniškai man norėtųsi, kad dukros užaugtų turėdamos normalų požiūrį į sveikus santykius, pasimatymus, meilę ir šeimą. Ir būtent dėl to sveiki santykiai su žmona man yra prioritetas – vaikai mokosi iš mūsų. Dėl to žmona man yra pirmoje vietoje, o vaikai – antroje.

Dienai besibaigiant mes esame pavargę ir įsitempę. Taip, vaikams jūsų reikia, jie labai svarbūs. Jie be galo svarbioje antroje vietoje po žmonos. Ne draugai, ne kolegos, ne bičiuliai. Vaikai ir žmona. Jūs turite rūpintis vaikais, tačiau pirmiausia – rūpintis gerų santykių poroje išsaugojimu. Kai vaikai mato, kaip tėvas myli jų mamą ir kaip mama vertina tėtį, jie jaučia, kad ir jie yra mylimi, svarbūs, vertingi, įgauna pasitikėjimo juos supančiu pasauliu.

Gyvename beprotišku ritmu. Darbai, darbai, darbai… Ir vaikai – skiriame jiems labai daug dėmesio. Būtent dėl to lygiai devintą vakaro aš prašau dukrų lipti į savo kambarius. Būtent dėl to mudu su žmona porą kartų per mėnesį paskiriame vienas kitam pasimatymą dviese ne darbo dieną. Nes tai svarbu. Nes pradžioje buvome mudu.

Maik Beri

Seimairnamai.eu

Redagavo Lina Šimelionytė

Pagrindinis paveikslėlis iš svetainės Seimairnamai.eu