Anantara das – visoje Lietuvoje gerai žinomas Vedų filosofijos mokytojas, ajurvedos gydytojas, psichologas ir teisininkas. Jis konsultuoja daugybę žmonių dvasinės praktikos, šeimos, psichologiniais, sveikatos ir kitais klausimais. Dauguma jų pripažįsta, kad tai – asmenybė, keičianti kitų gyvenimus. Savo išmintimi Anantara dalijasi ir puslapyje Anantara.lt.
Vilnius
Gegužės 29 diena
Sveiki mielieji, šiandien paskaitykime laišką, kuris, kaip rašo laiško autorė, tikriausiai bus aktualus daugeliui skaitytojų.
„Laba diena, kreipiuosi į jus, nes nerandu atsakymo į klausimą, labai tikiuosi, kad surasit laiko atsakyti į mano laišką, aš būsiu jums be galo dėkinga. Esu jauna 24 metų mergina. Vis dažniau pastebiu, kad mano atmintis silpnėja ir man tai neduoda ramybės. Pamirštu informaciją, kurią mokiausi, dalykus, kuriais domėjausi. Sunkiai sekasi atpasakoti istorijas, kurias išgirstu iš kitų. Pamirštu kai kuriuos praeityje sutiktus žmones, kolegas. Pamirštu net kai kuriuos retai vartojamus žodžius. Stengiuosi labai dėl to nepergyventi, tačiau to nepastebėti ir ignoruoti aš negaliu. Noriu imtis veiksmų, kad atmintis manęs visiškai neapleistų. Ieškau atsakymo, kodėl atmintis susilpnėjo? Ką daryti, kad sustiprinčiau savo atmintį? Tikiuosi, kad šis laiškas bus aktualus ir kitiems žmonėms. Labai jums dėkoju, kad esate!“
Atsakymas
Laiško tema, manau, tikrai aktuali daugeliui žmonių.
Taigi, ką galima pasakyti apie žmogaus atmintį? Tema labai ilga ir gili. Aš pabandysiu kada nors paskaityti šia tema paskaitą. Bet trumpai galima pasakyti, kad yra kelios atminties silpnėjimo priežastys.
Atmintis – tai mūsų subtilaus kūno veikla. Todėl į tą veiklą įeiną mūsų proto ir intelekto veikla. Tam, kad prabustų mūsų intelektas, reikia labai dorybingai gyventi. Šiais laikais mes dažniausiai gyvename aistroje ir neišmanyme.
Pagrindinė mūsų atminties silpnėjimo priežastis yra materiali veikla. Materiali veikla – tai reiškia tai, ką veikiame kiekvieną savo gyvenimo dieną: namai – mokykla – namai arba namai – darbas – namai.
Ši tipiška, kasdieninė gyvenimo rutina mus visus atbukina ir mes tampame kaip biorobotai. Dar daugiau, mus visus bukina ir silpnina mūsų atmintį šiuolaikinis išsilavinimas. Tai „žinios“ duodamos darželyje, mokykloje ir universitete.
Mūsų atmintis silpnėja jeigu…
- keliamės po 6 valandos ryto;
- einame miegoti po 22 valandos vakaro;
- žiūrime televizorių;
- vartojame alkoholį;
- rūkome;
- vartojame mėsą, žuvį, kiaušinius;
- žaidžiame azartinius žaidimus;
- geriame kava ir juodą, žalią arbatą;
- kažką apkalbame;
- su kažkuo ginčijamės;
- negerbiame vyresnių žmonių;
- mokomės neįdomius dalykus;
- dirbame nepatinkantį darbą;
- nežinome gyvenimo prasmės;
- nesutariame šeimoje;
- esame apatiški ir depresuojame;
- tuščiai leidžiame laisvą laiką;
- klausomės „tuščios“ muzikos;
- kažkam kažko pavydime;
- nešvariai mąstome, valgome, gyvename;
- nesimeldžiame;
- mūsų protas neramus.
Kas stiprina atmintį?
- Labiausiai atmintį stiprina – šventų Dievo vardų kartojimas ir klausymasis.
- Dvasinių mokytojų paskaitų klausymasis.
- Kasdieninis citatų, pateiktų šventraščiuose, atsiminimas ir kartojimas.
- Kėlimasis – 5.30 val.
- Ėjimas miegoti – 22.00 val.
- Maisto aukojimas Dievui.
- Kasdieninis dvasinių knygų skaitymas.
- Konkretaus gyvenimo tikslo turėjimas.
- Tarnystė Dievui ir žmonėms.
Čia, aišku, tik dalis patarimų, tačiau, kaip matote, visi patarimai prasideda nuo dvasinės mūsų gyvenimo pusės. Ne nuo kūno, ne nuo vaistų, o nuo maldos.
Tik kasdien aktyviai meldžiantis galima pasiekti proto ramybę ir susikoncentruoti į bet kokį objektą ir tą objektą išlaikyti savo atmintyje. Visos kitos priemonės yra materialios ir labai laikinos, jos neturi išliekamosios vertės.
Reikia žinoti, kad jeigu materialiai norime kažką turėti, pirmiausiai reikia padirbėti dvasinėje plotmėje.
Tai nesunku ir nieko nekainuoja. Tačiau tam reikia kasdieninės praktikos ir kantrybės.
Jeigu sunku suprasti tai, ką parašiau, ateikite į susitikimą asmeniškai.
Aš jus myliu.
Anantara das. Svetainė: Anantara.lt
Redagavo Lina Šimelionytė
Susiję Straipsniai