Norite būti teisūs ar laimingai vedę?

couple-1838940

Teismo salėje, ligoninėje ar biure sekasi tiems, kurie yra teisūs, o nevykėliais vadinami tie, kurie klysta ir daro netinkamus sprendimus. Teisingas, tikslus sprendimas, pavyzdžiui, kokius vaistus paskirti, šiose įstaigose kokiam nors žmogui gali kainuoti netgi jo gyvybę. Santykiai, kurie sieja gydytoją ir pacientą, yra antraeiliai. Svarbu būti teisiam – būtent už tai čia ir gaunamas atlygis. Tačiau būti teisiam santuokoje – visiškai nesvarbu. Vienintelis svarbus dalykas – tarpusavio santykiai. Kartais netgi tenka pasirinkti, ar norite būti teisūs, ar laimingai vedę!

Nereikėtų principo „teisus-neteisus“, sėkmingai veikiančio biure, taikyti namuose. „Plaktukas visur mato vien tik vinis.“ Kai kurie principai puikiai veikia vienose gyvenimo srityse, bet yra siaubingai nepraktiški kitose. Santuokoje turėtume būti tarsi staliai, gerai išmanantys, kokius įrankius kada naudoti. Principas „teisus-neteisus“ – tai visiškai santuokai netinkantis įrankis.

Kuo labiau reikalausite ir tikėsitės būti teisus, tuo nelaimingesnė bus jūsų santuoka. Ieškokite santykių, o ne teisybės.

IQ žymi jūsų protinius gabumus. Kuo aukštesnis jūsų IQ, tuo geriau jūs sugebate suvokti informaciją ir nuspręsti, kas yra „teisinga“. EQ apibrėžia jūsų emocinį intelektą. Kuo aukštesnis jūsų EQ, tuo geriau sugebate užmegzti ryšį su žmonėmis, tuo labiau jums sekasi santykiuose. Kai kurie atletai būna stiprūs, bet ne greiti. Kai kurie žmonės turi aukštą IQ, bet žemą EQ. Tiesą pasakius, aukšto IQ ir žemo EQ derinys – vienas grėsmingiausių ginklų santuokai.

Bet kas gali ugdyti savo EQ – emocinį intelektą – ir išmokti, kaip padaryti savo santuoką „teisingą“, sėkmingą. Taigi, atsiminkite, kad svarbiausia santuokoje – santykiai. Jei turėsite gerus santykius ir laimingą santuoką, vadinasi, taip pat būsite ir teisus. Atvirkščiai – nebūtinai.

Martinas Hausneris (Mahatma prabhu), The Sattva way, The Sattva Wisdom

Daugiau informacijos Sattva Lietuva

Vertė Lina Staponaitė