Netoli Kauno statoma išsilavinimo stereotipus laužanti vaikų „Gyvenimo mokykla“

Mus taip greitai sužavi pigūs blizgučiai, bet rasti tikrą deimantą nelengva. Norint jį atpažinti, reikia patirties. Mano gyvenimą neseniai praturtino susitikimas su tokiu brangakmeniu. Jolanta Lipkevičienė, edukologė, netradicinio švietimo puoselėtoja, stato „Gyvenimo mokyklą“, apie kurią išgirdus sunku net patikėti. Nejaugi tokie stebuklai vyksta Lietuvoje?

Bet apie viską nuo pradžių. Lotosai auga ne pelkėse, o tyruose ežeruose. Taip ir tokios šviesios iniciatyvos neatsiranda atsitiktinai. Pirmiausia pašnekovės paklausiau apie jos šeimą. Stipri šeima yra gyvenimo fortas, kuriame subręsta asmenybė. Iš Jolantos sužinojau, kas yra moteriškumas, kaip tikra moteris gali padėti vyrui atsisakyti alkoholio, atnešti harmoniją į namus.

Kaip augalui reikia tinkamos dirvos, taip žmogui – šeimos. Dauguma mūsų jau beveik pamiršome, kas yra harmoninga šeima ir kokią jėgą ji duoda. Be reikalo. Šie neįvertinti dėsniai yra tikras brangakmenis, nes tik jiems veikiant užauga nenugalimas žmogus. Toks žmogus, kuris po savęs palieka aplinką gražesnę, negu rado. Mano pašnekovė yra gyvas to pavyzdys.

Paprašiau Jolantos pasidalinti, kaip prasidėjo jos visuomeninė veikla. Ji koordinuoja „Tėvų forumo“ projektus, vadovauja asociacijai „Šviesos kampelis“, rengia seminarus Kauno savivaldybėje. Vaikų išsilavinimas yra pagrindinis mūsų, kaip visuomenės, uždavinys. Kol dauguma mūsų dažnai nepajėgiame įžvelgti šios vertybės, Jolanta savo šeimos pastangomis stato mūsų vaikams mokyklą…

Vieno žmogaus atsakingumas gali tiek daug – mūsų akyse auga mokykla. „Gyvenimo mokykla“. Ką gali žinoti, galbūt joje užaugs būsimas šalies prezidentas? Jeigu norite sužinoti apie šią mokyklą daugiau ar net prisidėti, apsilankykite čia: //ugdymasgyvenimu.lt/