Keliaudamas po šalį ir pamokslaudamas žmonėms, dvasinis mokytojas užklydo į kaimą, kurio viršaitis nemėgo dvasininkų ir labai įsiusdavo, kai tik kas nors paminėdavo Dievą.
Kuomet kaimo galva sužinojo, kad pas juos netrukus atvyks guru su visa savo mokinių palyda prašyti paaukojimų, jis sušaukė kaimo gyventojus ir įsakė jiems: „Kai šiandien pasirodys tas guru ir jo pasekėjai, nedrįskite jiems ką nors duoti. Net durų tiems kaulytojams neatidarykite.“ Jis taip pat užrakino savo namus, o pats įsitaisė prieangyje.
Šventasis žmogus, prisiartinęs prie viršaičio būsto, stabtelėjo ir sušuko: „Motina, suteik išmaldą“.
Tai išgirdęs viršaitis kaipmat užsiplieskė pykčiu ir ėmė rėkti: „Ei tu, klajojantis tinginy! Nieko daugiau ir nedarai, kaip tik elgetaudamas stengiesi prikimšti savo pilvą. Maža to, dar gadini gyvenimą daugybei jaunuolių, priimdamas juos į mokinius. Kas tau davė teisę juos mokyti? Tu toks pats bukaprotis kaip ir visi. Apgavike, nešdinkis iš čia ir užsidirbk pragyvenimui sunkiu triūsu.“
Nė kiek nesutrikęs dvasininkas šyptelėjo: „Pone, noriu paklausti. Ar būsi toks malonus ir man atsakysi?“ „Kas per klausimas?“, – sugriaudėjo viršaitis. Mokytojas uždavė klausimą: „Sakyk man, jei kam nors nuperki dovaną, bet tas žmogus jos nepriima, kam priklauso dovana?“
Vyriškis nustebo išgirdęs tokį keistą klausimą, bet atsakė: „Ji priklausys man, nes aš pirkau tą dovaną.“
Šventasis žmogus vėl nusišypsojo ir tarė: „Tu atsakei teisingai. Aš atėjau prie tavo namų ir paprašiau išmaldos. Bet tu davei man užgauliojimų išmaldą, kurią atsisakau priimti. Kam sugrįš šie užgauliojimai? Tu pats jau atsakei.
Jeigu tu mane koneveiki, o aš neįsižeidžiu, tada tavo pyktis grįžta tau. Tu vienintelis tampi nelaimingas, o aš – ne. Viskas, ko pasieki, tėra tai, kad pakenki pats sau.
Jei nori liautis žalojęs save, privalai išsivaduoti iš savo pykčio ir vietoje jo dalinti meilę. Nekęsdamas kitų, pats tapsi nelaimingas. Bet jei visus mylėsi, ir tu, ir jie bus laimingi.“
Viršaitis nežinojo nė ką pasakyti. Jis parpuolė prie guru pėdų ir ėmė melsti atleidimo.
Dhirašanta Gosvamis
Susiję Straipsniai