Nei šimtas, nei tūkstantis – ne riba

scan_45963800066220d7be7b54818a003d59.nbcnews-fp-1200-800

Sulaukti šimto metų – tai didelis pasiekimas šių dienų žmogui, tačiau viena moteris iš Quad City miesto Jungtinėse Amerikos Valstijose, leidžianti savo laiką padėdama vaikams, gyvenantiems už jūrų marių, greitai pasieks ir tūkstančio ribą…

Susipažinkite, tai Lillian Weber – senučiukė, greitai švęsianti savo 100 metų gimtadienį. Daugiau negu tris metus kiekvieną laisvą akimirką ji praleidžia siūdama paprastas (bet palytėtas meilės ir įkvėpimo) medvilnines sukneles paramos grupei “Little Dresses for Africa” (angl. “Mažos suknytės Afrikai”).

Nuotrauka iš Thatsgoodnewsblog.com

Nuotrauka iš Thatsgoodnewsblog.com

Dygsnis po dygsnio Lillian jau yra pasiuvusi šimtus suknelių. Ji siekė pasiūti 1 000 suknelių iki savo 100-ojo gimtadienio. 2015 metų kovo 12-ąją ji įgyvendino savo tikslą (žymiai anksčiau negu pati užsibrėžė).

Lillian dukterys teigia, kad suknelių siuvimas jau tapo jos kasdienybės dalimi – ji siuva, nes be galo trokšta padėti visoms mažoms mergaitėms Afrikoje, kurios dėvės šias suknutes.

Suknelės, žinoma, padės mergaitėms, bet šis nenuilstamas senučiukės darbas slepia ir dar vieną visiems mums svarbią žinutę.

“Devynis kartus iš dešimties žmonės sako: “Seni žmonės nieko neveikia”, bet pažiūrėkite, jie vis dėlto šį tą sugeba”, – teigia pati Lillian.

Pradėjusi kurti tūkstantąją suknelę, Lillian prisipažino tai, ką turbūt visi lengvai nuspėsime:

“Vos baigsiu šią, veikiausiai imsiuosi kitos suknelės”.

Krikščioniškos labdaros grupės “Little Dresses for Africa” įkūrėja Rachel O’Neill pastebi, kad nuo to laiko, kai Lillian ėmėsi savo iššūkio pasiūti tūkstantį suknelių tam, kad prisidėtų prie organizacijos veiklos, jie susilaukia labai daug žmonių dėmesio. Tai padeda organizacijai statyti vis daugiau ir daugiau mokyklų Afrikoje, taip pat kasti gėlo geriamo vandens šulinius. 2015 metų gegužę organizacijos vadovė R. O’Neill pati nuvyko pasveikinti senolės Lillian su šimtuoju gimtadieniu.

Lillian – geras pavyzdys mums visiems, rodantis, kad joks su kūnu ir jo veikla susijęs skaičius (nei 100, nei 1 000) negali būti riba sielai, kuri nori padėti kitiems.

Čia galite peržiūrėti vaizdo įrašą (anglų kalba) apie Lillian Weber.

 

Pagal užsienio spaudą parengė, iš anglų kalbos vertė Lina Staponaitė

Pagrindinis paveikslėlis iš Media3.s-nbcnews.com