Naujieji metai. Patys gražiausi dalykai slepiasi mūsų širdyse

new-years-eve-1909061_960_720

Kartais mes visi vaikštome gatvėmis, akimis vis kažko ieškodami – kartais džiaugsmo šaltinio, kartais – patvirtinimo, kad esame tokie, kaip visi arba priešingai, esame kažkuo ypatingi.

Štai, krykštaujanti pora, kuri skęsta vienas kito akyse. Kuriems neegzistuoja visas likęs pasaulis, jie jo nemato ir negirdi. Jie žaidžia su sniegu ir juokiasi. O štai – brandi moteris prie fontano groja su smuiku kalėdinių giesmių melodijas. Dieve, kokia neįprasta drąsa, kuri visą alėja užpildo stebuklingu jaukumu… Vaikų žaidimų aikštelėje mažieji vienas paskui kitą lipa ir leidžiasi žemyn nuo čiuožyklos. Jie krykštauja, visai panašiai, kaip minėta pora. Štai ir ne tokie linksmi veidai – vienišas garbaus amžiaus vyriškis, eina lėtai, žingsnis po žingsnio, stebėdamas jaunatviškas džiaugsmo apraiškas. Jis sustoja, pasirėmęs lazdele atsidūsta, o akyse sužvilga ašaros. Kokią minutę negaliu atitraukti nuo jo akių. Su sūnumi ką tik buvome nupirkę keletą rankų darbo angelų – pajaučiu širdyje šiltą norą prieiti prie jo ir vieną jų padovanoti. Sūnelis pritardamas paima angelą ir skuba link jo.

– Atsiprašau, mes su sūnumi stebėjome jus kurį laiką. Ar galėtume padovanoti jums šį angelą, kaip Viešpaties globos simbolį?

Akimirką jis nusišypso ir giliu žvilgsniu pažiūri į akis:

– Davimas yra pati didžiausia mūsų gyvenimo prasmė. Bet jei kitas žmogus nepriimtų mūsų dovanos, tas davimas būtų beprasmis. Turime priimti visas į savo gyvenimą ateinančias dovanas!

Ir jis paima angelą, šiltai paglostydamas sūnaus galvą. Pritupia prie jo ir sako:

– Mylėk Dievą, vaikeli, tada tau nieko netrūks. Tai, ką matai, yra gražu, bet tai dar nėra viskas. Patys geriausi dalykai gyvena tavo širdelėje. – Ir pabaksnoja pirštu į jo krūtinę.

Mums visiems reikia naujų pradžių ir specialaus laiko pasiruošti toms pradžioms. Studijos, naujas darbas, santuoka, vaiko gimimas, tam, kad galėtume imtis šių dalykų, mums kartais reikalingi nauji etapai. Žmogui reikia vystytis ir tobulėti, o kai ruošiamės rimtesniems pokyčiams, mes mėgstame paskatinimus laike. Pavyzdžiui, aš mėgstu priminimus apie šio gyvenimo laikinumą. Kai prisimenu, kad tai, ką dabar matau, gali užgęsti bet kurią akimirką tarsi gęstantis laužas, manyje atgyja sąmoningumas ir noras įprasminti šį turimą gyvenimą. Naujieji metai mums taip pat yra dar viena nauja pradžia.

Atrasti save

Ar per šituos metus mes priartėjome prie savęs paties? Galbūt atradome naują pomėgį, galbūt pažinome save kaip motinas ir tėvus, galbūt pirmą kartą peržengėme savo komforto zoną išeidami iš nepatinkančio darbo? Galbūt suvokėme, kokia prasmė yra priimti save, savo sąlygotumą, o kartu išmokome priimti kitą? Mes nei vienas nesame tobulas. Žinau, banali frazė! Bet leisti sau būti savimi yra geriausia dovana iš pačių brangiausių ir geriausias tikslas naujai pradžiai.

Mes statome namus, dirbame nepatinkančius darbus, bendraujame su žmonėmis, kurie nepadeda priartėti prie geresnio savęs. Mes apsistatėme sienomis, pavadintomis „reikia“ ir „privalau“. Tiesa ta, kad tokiu būdu mes per dažnai teisiname savo nedrąsą ir nepasitikėjimą savimi. Bet laikrodžiai tiksi. Jie nesustoja. Juk širdyje jaučiate, kas esate ir kokiu keliu šiame gyvenime norite eiti, tiesa? Tad gal artėjantys Naujieji Metai – tas lauktas naujas etapas – imkite ir pabandykite. Pradėkite mokytis leisti sau būti tokiu, kokiu esate visa siela. Nustokite nerimauti dėl kitų žmonių nuomonės. Pažinkite savo užslopintus troškimus, išleiskite visas užspaustas emocijas ir pažiūrėkite, kas iš to išeis. Komforto zona – tai buvimas ne tiesoje su pačiu savimi. O kokia prasmė yra būti nesąžiningam su savimi? Juk tai mums duotas gyvenimas. Kaip ir pradžioje minėto vyriškio išsakyta frazė apie tai, kad patys gražiausi dalykai esti mūsų širdyse – išleiskime juos, leiskime tuos vidinius pasaulius pažinti šalia esantiems artimiems žmonėms. Tai taip pat yra davimas. Davimas savo širdies. Taip išmoksime meilės mainų – leisime pažinti savo širdį bei išmoksime priimti kito. Nėra prasmės dalintis išmoktomis manieromis, frazėmis, jausmais, vaidmenimis. Visi mes skiriame tikrą apkabinimą nuo netikro. Taip ir su visu mūsų elgesiu bei bendravimu. Širdyje mes visi atpažįstame ir labai vertiname nuoširdumą. Ar pažįstate ką nors, kas jo nevertina? Aš ne, nors teko sutikti labai, tikrai labai įvairių žmonių. Tad tegu Naujieji metai atneša jums pagarbą sau ir ryžtą būti savimi.

 

Aurelija Bučmytė

Redagavo Lina Šimelionytė