Natalija Balinskaja: „Nebijokite savęs mylėti!”

SONY DSC

Rugpjūčio 5 d. Kaune lankėsi lektorė, slavų ir indų Vedų (senųjų šventraščių) kultūros ir tradicijų žinovė, ajurvedos propaguotoja, „Facebook.com“ puslapio „Laimingų Moterų Pasaulis“ įkūrėja Natalija Balinskaja. Tądien ji skaitė paskaitą „Moters grožis ir subtilus jo poveikis“.

N. Balinskaja „Vyriškomis energijomis pas moterį jau nebenustebinsi: jos ir kelnes kasdien dėvi, ir darbe kovingos, ir į kariuomenę eina. O jūs moterišką moterį suraskite, va čia yra stebuklas!“ – taip pokalbį pradėjo N. Balinskaja.

Ir iškart pridūrė:

„Esu už lygias žmonių teises, tačiau akivaizdu, kad vyrų ir moterų prigimtys – skirtingos, skiriamės ne tik vizualiai, bet ir vidumi. Tą skirtybę, pasitelkus žinias, galime puikiai panaudoti savo pačių labui.“

Asmeninė patirtis

Ajurveda, Vedomis pradėjusi domėtis prieš 15 m., N. Balinskaja mena iki tol turėjusi daugybę sveikatos problemų, kurias įveikti tradicinė medicina nepajėgė:

„Buvau išsekusi, visur ieškojau pagalbos. Netikėtai atradau ajurvedą, vėliau – Vedas, tai kardinaliai pakeitė mano gyvenimą.“

Pašnekovė pastebėjo, kad pati rimtų sveikatos problemų turėjo jau peržengusi 40 m., o dabar jaunimas išsenka žymiai greičiau:

„Merginos dar netekėjusios, negimdžiusios, o jau skendi depresijoje, kamuojamos streso. Kas bus toliau?!“ – retoriškai klausė N. Balinskaja.

Išsigydžiusi sunkią ligą, pradėjusi gilintis ir taikyti Vedų žinias savo gyvenime, pašnekovė pakeitė ne tik vidų, bet ir išvaizdą: pradėjo dėvėti sukneles, skrybėles, auginti ilgus plaukus, nešioti daugiau papuošalų.

„Keiti išvaizdą, nuo to iškart keičiasi elgesys, būsena, o tada – pats likimas ir visas gyvenimas!” – remdamasi savo pavyzdžiu teigė pašnekovė.

Makiažo magija

 Lektorė tikino, kad makiažas apie moterį sugeba papasakoti viską. Nors ir minimalus – moteriai jis būtinas. „Moters veidas be makiažo – kaip kūnas be drabužio“, – įsitikinusi lektorė.

Paskaitoje Vedų žinovė atskleidė, kad šis „veido drabužis“ turi psichologinę ir ezoterinę reikšmę, veikia subtilųjį kūną ir aplinkinius žmones bei atlieka kelias svarbias funkcijas: apsaugo ir keičia charakterį, likimą ir gyvenimą.

Geriausias – natūralus makiažas, nekrintantis į akis, bet paryškinantis dailiausius veido bruožus.

„Jeigu moters viduje taika ir ramybė – ji niekada neatrodys provokuojančiai ir bus patraukli savo harmoningu grožiu. Tokia moteris švytės ilgus metus”, – teigė N. Balinskaja.

Žvilgsnio galia

Kalbėdama apie akis, N. Balinskaja akcentavo, kad jos – moters proto atspindys. Maistas akims – viskas, į ką moteris žiūri, todėl jas reikėtų saugoti nuo žiaurių vaizdų (smurto, karų, šiukšlynų ir kt.).

SONY DSC

„Moteris viską sugeria ir paskui tomis emocijomis „maitina“ savo šeimą“, – atskleidė specialistė.

„Pažvelkite į Rytus, ten moterys kuklios, akis visad nuleidusios. Ne šiaip sau. Jei moteris ilgai žiūri daugeliui vyrų į akis – praranda kerinčio žvilgsnio energiją ir jau nebegali paveikti savo vyro žvilgsniu“, – sako lektorė.

Patariama vengti tamsaus akių makiažo, vadinamojo „Smokey eyes“, nes, pasak pašnekovės, jis ardo sveikatą. Taip pat nepatartina lūpas dažyti violetine, mėlyna ir kitomis tamsiomis spalvomis.

Pašnekovė ragina prisiminti, kad filmuose šis grimas naudojamas vampyrams, karo siaubams, mirčiai vaizduoti.

„Juk šios niūros spalvos negatyvui atspindėti pasirenkamos ne veltui: jos galbūt ir atrodo labai efektingai, tačiau subtiliajame lygmenyje nesąmoningai atstumia žmones“, – susimąstyti siūlė N. Balinskaja.

Skatina puoštis

Vedų žinovė ir praktikė atskleidė, kad kuo daugiau moteris puošiasi, tuo daugiau gausos ateina į jos gyvenimą. Papuošalai esą moterį džiugina, saugo, sugeria negatyvią energiją, vertinančius ir gašlius žvilgsnius.

Auskarai apsaugo ausis, klausą, sergsti nuo negatyvių garsų. „Kuo ausyse jų daugiau – tuo geriau. Taip pat nereikėtų baimintis auskarus verti kūdikiams į ausis verti”, – sakė N. Balinskaja.

Lektorė patarė moterims puoštis apyrankėmis, jos apsaugo energetinį stuburo kanalą, neleidžia išeiti seksualinei energijai, saugo nuo geismo.

Geriausiais moters draugais ir papuošalų karaliais N. Balinskaja įvardino perlus: „Tiesiog būtina juos turėti, perlai suteikia mėnulio energijos, ramybės, pilnumos, itin palanku jais puoštis pirmadieniais.”

Moterų stiprybė – kasose

 Lektorė pataria moterims auginti ilgus plaukus ir dažniau pinti juos į kasą – patys greičiau augs ir didės intuicija. Geriausias ilgis – iki širdies (vadinamosios Anachata) čakros. Toks ilgis, pasak pašnekovės, suteikia galimybę kontroliuoti jausmus, nesinervinti ir kritinėse situacijose išlikti ramioms.

N.B.2 „Jei vyrai tą žinotų – uždraustų visas kirpyklas”, – juokavo N. Balinskaja.

Vedos teigia, kad jei moteris rami – tai ir jos vyras, ir visa šeima, ir, galiausiai, visas pasaulis – laimingi.

Balinskaja pasakojo, kad senovėje nukirpti moteriai plaukus būdavęs didžiulis įžeidimas, išniekinimas. Lietuviai sakydavę, kad „Merga be kasų – kaip šuo be uodegos”.

Moterį su trumpais plaukais dar prieš šimtą metų rasti buvo retenybė: anksčiau jos kirpdavosi tik išskirtiniais atvejais – jeigu tekdavo aukoti plaukus dievams ar išeidamos į vienuolyną.

„Viduramžiais kovotojai pirmiausia rasdavo kunigaikščio žmoną ir nukirsdavo jos kasą, tada priešas tapdavo pažeidžiamas, būdavo lengviau jį nukauti, o ant iečių karžygiai užkabindavo trofėjus – kunigaikštienių kasas”, – taip plaukų galią atskleidė N. Balinskaja.

„Moteris nusikirpdama plaukus trumpai daro savanorišką kastraciją”, – be užuolankų teigė N. Balinskaja ir pridurė: „Taip dingsta pagrindinė mūsų, moterų, identifikavimo priemonė.”

Lektorė pastebėjo tendenciją, kad trumpai kerpasi tos moterys, kurios didesnę gyvenimo dalį praleidžia darbe, dirba vadovaujančius, vyriškus darbus, kraudamos ant savo pečių kuo daugiau pareigų ir atsakomybės. Tai, pasak pašnekovės, jas tiesiog išsunkia ir skatina nuovargį bei depresiją.

Pašnekovė patarė atkreipti dėmesį ir į sklastymo pusę: jei sklastymas iš kairės – didinama vyriška energija, jei dešinėje – moteriška. Geriausia jį daryti per vidurį – moterį lydės pusiausvyra, stiprės sveikata, didės apsauga.

Negatyvumą iš galvos pašalina šukavimas. Patartina šukuoti plaukus iš natūralių medžiagų pagamintomis šukomis, ir kad tą darytų sutuoktinis – taip stiprės abipusis ryšys.

Atsirinkti savo

Baigdama pokalbį lektorė atkreipė dėmesį, kad visko perimti iš Indijos ar kitų kultūrų, aklai sekti Vedomis nereikia ir vargu ar pavyktų, bet pasinaudoti jų išmintimi ir prisiderinti sau, kas priimtina – naudinga.

„Geriausia imti ir išbandyti pačioms, kaip ir aš. Tada įsitikinsite, kas veikia, o kas – tik gražūs mitai“, – siūlė N. Balinskaja ir pridūrė:

„Nebijokite mylėti savęs: jei myli save – myli ir kitus, o tada esi laimingas. Juk mūsų misija šioje žemėje ir yra tapti laimingais žmonėmis. Skleisti laimės energiją žymiai naudingiau, nei reikalauti iš kitų meilės, reikšti pretenzijas, kaltinti ar verkšlenti.“

Paruošė Skirmantė Javaitytė