Mūsų emocijos uždengia mūsų ausis

pexels-photo-3779448

Yra 3 lygių emocinis susijaudinimas:

  • normalus,
  • vidutinis,
  • aukštas.

Tik normaliame emocinio susijaudinimo lygyje žmogus sugeba blaiviai galvoti apie iškilusias problemas. Ir tik šiame lygyje yra įmanomas sklandus bendravimas. Net vidutinio lygio emociniame susijaudinime mes nustojame klausytis, ką sako pašnekovas.

Sugebėjimas klausytis padeda žmogui, su kuriuo kalbame, sumažinti emocinio susijaudinimo lygį ir pradėti blaiviai galvoti apie problemas. Šis sugebėjimas yra ypač reikalingas bendraujant su žmonėmis, turinčiais didesnį emocionalumą nei įprasta.

Yra laikoma, kad moterys yra kur kas emocionalesnės. Tol, kol emocijos nenusileidžia iki normalaus lygio, nėra jokios prasmes kažką aptarinėti.

Tai ypač svarbu tiems, kurie dirba konsultuojamąjį darbą. Pavyzdžiui, kažkas paskambina astrologui ir sako: „O prašau, pažiūrėkit į mano gimimo datos lentelę!“

Jeigu jis susijaudinęs, yra beprasmiška tuo metu jam atsakyti. Jis nieko nesupras. Pirma, yra būtina jį nuraminti.

Turiu ryškų vakar dienos pavyzdį. Moteris ieškojo patarimo dėl savo sergančios dukros ir buvo labai susijaudinusi. Aš tiesiog pradėjau dėmesingai ir su užuojauta jos klausytis, užsirašinėdamas, ir per 15 minučių moteris nusiramino bei sugrįžo į normalią emocinę būseną. Tik tada aš pradėjau kalbėti ir ji viską suprato, užsirašė patarimus ir išėjo patenkinta ir įkvėpta, su aiškia tolimesnių veiksmų programa savo prote.

Iš anglų kalbos vertė ir pagal Rami Bleckt knygą „Santykiu alchemija“ straipsnį parengė Evaldas Butkus