Moksliškai įrodyta: malda pakeičia žmogaus kraują

blood-1813410_960_720

Tai, kad giedodamas giesmes šventykloje žmogus jaučia ramybę, dvasinį palengvėjimą, jums pasakys dauguma tikinčių žmonių.

Michailas Lazorikas nusprendė moksliškai įrodyti gydomąjį maldos poveikį žmogaus organizmui. Vėliau šie tyrimų rezultatai buvo užpatentuoti.


Michailas Lazorikas – medicinos mokslų daktaras, Užgorodo nacionalinio universiteto terapijos katedros docentas, nusipelnęs Ukrainos išradėjas, homeopatas. Jis užpatentavo 166 išradimus. Kai kuriuos iš jų daktaras atliko drauge su savo studentais ir yra daugelio darbų bendraautoriais.

Idėja ištirti maldos poveikį kraujui kilo Michailui Ivanovičiui, prieš 15 metų jis susidomėjo maldos įtaka, nes pats yra tikintis žmogus.

Daktaras Michailas Lazorikas jau buvo atlikęs gydomųjų vonių įtakos kraujui tyrimus ir susidomėjo, ar keičiasi kraujo sudėtis maldos metu. Kartu su savo geriausiais studentais jis ėmėsi darbo.

Į šį tyrimą buvo nuspręsta neįtraukti dvasininkų, kad šie nesuabejotų gydomąja maldos galia.

Dalyvauti eksperimente sutiko 15 vyrų ir moterų, kurie iškėlė sąlygą neviešinti jų pavardžių. Tai buvo teisininkai, medikai ir žmonės, neturintys jokio išsilavinimo. Tiriamieji sirgo ateroskleroze, hepatitu B, kentė širdies patologijas ir kitas ligas.

Svarbu paminėti, kad tyrimai negalėjo būti vykdomi iš karto su visa grupe, nes vieno žmogaus kraujo analizė užtrunka nemažai laiko.

Prieš bandymą mokslininkai paimdavo kapiliarinį ir veninį kraują, atlikdavo analizę. Po to 15–20 minučių ligonis (arba kažkas iš jo pažįstamų) meldėsi mintyse arba iš maldynėlio.

Maldos metu buvo kalbamos populiariausios maldos, tokios kaip „Tėve mūsų“, „Tikiu į Dievą Tėvą“, „Dangaus Viešpačiui“, 50-oji psalmė, maldos šventiesiems ir dangiškiems globėjams.

Po to vėl buvo atliekama veninio ir kapiliarinio kraujo analizė. 

„Jau pirmosios analizės rezultatai labai nustebino!“, – pasakoja Michailas Lazorikas.

Vyras, vos išgyvenęs po avarijos, kurios metu žuvo jo brolis, sirgo osteomielitu (kojų kaulų pūliavimas). Palyginus jo kraujo, paimto prieš ir po maldos, rodiklius paaiškėjo, kad vieno iš rodiklių – fagocitozės – lygis buvo net šešis kartus žemesnis nei prieš eksperimentą. Kitų vyrų – tris kartus žemesnis, moterų – mažiau, nes jos emocingesnės.

Susumavus tyrimo rezultatus paaiškėjo, kad malda turi išties stiprų poveikį. Atliekant tyrimą pastebėta, kad uždegiminio proceso metu prasideda agresija prieš ligos sukėlėją, o malda veikia raminančiai.

„Nors dar atliksime ne vieną tyrimą, tačiau jau aišku, kad malda – tai ne opiumas liaudžiai. Maldos metu, garso virpesiai daro poveikį žmogaus organizmui ir sukelia kraujo parametrų pokyčius. Kaip tai paaiškinti moksliškai, kol kas nežinome, tačiau, manau, jog tai įvyksta todėl, kad maldos metu mes įjungiame sąmonę, akis, klausą ir kalbos aparatą“, – pareiškė medicinos mokslų daktaras Michailas Lazorikas.

 

Šaltinis: Anomalija.lt

Redagavo Lina Šimelionytė

Paveikslėliai iš svetainės Bebamur.com