“Mokslininkai buvo apstulbę, kai pamatė tyrimo rezultatus, kurių išvadose skelbiama, jog smegenys patiria tikrą palaimą, kai žmonės nuoširdžiai meldžiasi”, – rašoma užsienio žiniasklaidoje.
Tai, ką dvasininkai ir vienuoliai žinojo seniai, Pensilvanijos universiteto mokslininkai įrodė laboratorinėmis sąlygomis.
Tyrimo metu buvo nustatyta, kad nuoširdi malda bet kuriai Dievo formai ir bet kokia kalba priverčia aktyvuotis tas smegenų dalis, kurios yra atsakingos už neįtikėtinus pojūčius, tokius kaip laimė, atjauta ir meilė.
Magnetinio rezonanso tomografo tyrimų rezultatai įrodė, kad meldžiantis, smegenyse įvyksta tikri cheminiai pokyčiai. Ypatinga būsena maldos metu – tikras reiškinys, teigia tyrimo autoriai.
Palyginus 1000 žmonių, kurie reguliariai meldžiasi (nesvarbu kokiam tikėjimui jie priklauso) ir kurie nesimeldžia, nustatyta, kad tie, kuriems maldos nėra svetimos, rečiau kenčia nuo psichikos problemų ir yra emociškai stabilesni.
Mokslininkus nustebino ir tas faktas, kad visi besimeldžiantys savo emocijas ir būseną po maldų apibūdina daugmaž vienodai, kas yra kol kas nesuvokiama.
„Mes kol kas neturime paaiškinimo, kodėl viso pasaulio žmonės jaučia vieną ir tą patį dalyką po maldos. Tai yra neįtikėtiną“, – žiniasklaidai sakė su tyrimu susipažinęs ekspertas.
Žmonės dažniausiai nurodo, kad po maldos jie jaučia „harmoniją, susitaikymą, ramybę ir komfortą“.
Klausimas, kodėl besimeldžiant aukštesnėms jėgoms viso pasaulio žmonių smegenys veikia vienodai, bent jau kol kas lieka neatsakytas.
Šaltinis: anomalija.lt
Redagavo Lina Šimelionytė
Susiję Straipsniai