Moksliniai tyrimai patvirtino – gamta išties gydo

man-471192_960_720

Nors bioenergetikai jau prieš kelis šimtmečius teigė, kad buvimas gamtoje teigiamai veikia visą žmogaus kūną, panašu, kad mokslininkai tik visai neseniai priėjo prie šios išvados.

Naujausio tyrimo rezultatuose skelbiama, kad žmogus, atsidūręs gamtoje, daro didelę paslauga savo smegenims. O jeigu gamtoje praleidžia ilgesnį laiko tarpą, žmogaus kūne prasideda tikri stebuklai.

„National Geographic Lietuva“ sausio mėnesio numeryje atskleidžiama, kad buvimas gamtoje žmogaus kūrybingumą gali pagerinti net iki 50 procentų, o paprastas pasivaikščiojimas miško keliuku, streso hormonų lygį sumažina net iki 20 proc.

Panašiai veikia ne tik tikras būvimas gamtoje, tačiau ir namuose klausomi gamtos garsų įrašai.

Kognityvinės psichologijos specialistas Davidas Strajaris iš Jutos universiteto įrodė, kad žmonės kurie buvo gamtoje nors ir mažą laiko tarpą, kūrybinius galvosūkius sprendė iki 50 proc. geriau, palyginus su tais, kurie visą laiką buvo savo namuose arba ofisuose.

Dar 2009 metais olandų mokslininkų išvadose buvo skelbiama, kad žmonės, kurie gyveno ne toliau kaip vieno kilometro atstumu nuo žalios aplinkos (parkai, miškai, pievos), rečiau skundėsi 15 ligų, tarp kurių buvo depresija, cukrinis diabetas, nerimas, širdies ligos.

„Žmonių, gyvenančių prie žaliųjų plotų, kraujyje aptinkama mažiau streso hormonų“, – tyrimų rezultatais dalinasi „National Geographic Lietuva“.

Taip pat ilgalaikiai tyrimai parodė, kad prie parkų ir kitų žaliųjų erdvių dažnai būnantys žmonės rečiau serga ir vėliau miršta nepaisant to, ar daug laiko jie praleidžia gamtoje. Tai leidžia daryti prielaidą, kad gamta apsaugo mus nuo neigiamų padarinių net per tam tikrą atstumą.

Netradicinės medicinos atstovai pabrėžia, kad kuo daugiau laiko žmonės praleis gamtos apsuptyje (metu laikas tam įtakos neturi), tuo mažiau jiems reikės gerti papildomų vitaminų ar vaistų, o ilgaamžiškumas beveik garantuotas.

Šaltinis: anomalija.lt

Redagavo Lina Šimelionytė