Moksleivė filmavo, kaip žmonės reaguoja, kai jiems pasakai, kad jie yra gražūs

told-you-beautiful-video-shea-glover-3

Kaip reaguotumėte, jei kas nors pasakytų jums, kad esate gražus? Greičiausiai arba sutriktumėte, arba neigtumėte, o gal apsidžiaugtumėt?

Nuostabu tai, kad negražių žmonių nėra. Anglai turi posakį “beauty is in the eye of the beholder”: grožis slypi į jį žiūrinčio akyse. Be to, Vedose teigiama, kad kiekviena siela (gyvoji būtybė) yra neatsiejama Viešpaties dalelė. O Dievas Vedų šventraščiuose yra vadinamas Kṛṣṇa – pačiu patraukliausiuoju (sanskr. k.). Todėl tai, kas šiame pasaulyje yra gražu, turi šią Viešpaties patrauklumo savybę.

Aštuoniolikmetė moksleivė Shea Glover iš Čikagos siekė išsiaiškinti, kaip į žodį “gražus” reaguoja kiti moksleiviai, todėl atliko socialinį eksperimentą. Ji kviesdavo žmones papozuoti prieš kamerą ir sakydavo jiems: “Fotografuoju tai, kas man atrodo gražu”.

Reakcijos sukrečiančios. “Atlikau asmeninį projektą, kuris galiausiai virto socialiniu eksperimentu, aptariančiu tai, kas yra grožis.” – rašo S. Glover savo Youtube.com puslapyje: – “Noriu, kad būtų aišku, jog nesiekiau iššaukti kokią nors žmonių reakciją. Tiesiog filmavau grožį. O tai, ką matote, yra eksperimento rezultatas.”

 

Pagal Boredpanda.com parengė Lina Staponaitė. Nuotraukos iš straipsnio.