Mitai ir tiesa apie vasarą. Kas gelbsti karštuoju metų laiku?

deckchairs-355596_640

Vasarą mūsų plaukai ir oda reikalauja ypatingos priežiūros. Kaip karštis veikia mūsų kūną ir kas gali padėti?

Mitas: Kūnas išliks lengvas, jei nevalgysime

Tiesa: Nepatartina praleisti valgymą (pusryčius, pietus ar pan.), ypač pitos konstitucijos žmonėms. Tai ne tik sužadina pitą, bet ir silpnina virškinimo procesus. Kūne pradeda kauptis toksinai. Tai pagrindinė ligų priežastis. Reikėtų valgyti reguliariai ir rinktis lengvą maistą, susidedantį iš daržovių, vaisių, kruopų. Taip pat reikia gerti daug vandens. Jis išplauna toksinus iš organizmo.

Mitas: Šalti gėrimai padės išlikti vėsiems karštomis vasaros dienomis

Tiesa: Net jei vasarą rekomenduojama skysčių gerti daugiau, reikia būti atsargiems geriant šaltus gėrimus. Šalti gėrimai lėtina virškinimo procesus. Vietoj to galima pamėginti sumaišyti šviežių citrinų sultis su vandeniu. Kokosų pienas taip pat yra šaldantis ir sveikas.

Mitas: Vasarą reiktų vengti kūno masažo

Tiesa: Migdolų ir alyvuogių aliejai vasaros metu yra šildantys, tačiau masažas su vėsinantį poveikį turinčiu kokoso aliejumi puikiai tiks. Šis masažas pamaitins odą ir atvėsins ją. Po masažo nusiprauskite vėsiu vandeniu. Venkite karštų vonių ir karšto dušo, saunų ir garinių pirčių. Masažą vasarą galite sumažinti iki trijų kartų per savaitę.

Mitas: Kuo mažiau drabužių, tuo geriau

Tiesa: Įprasta, kad vasarą vyrai ir moterys apnuogina kūną, manydami, kad taip jausis patogiau. Tačiau rezultatas priešingas. Kai kūnas yra neapsaugotas nuo žalingų saulės spindulių, oda tampa imli ligoms. Reikia stengtis pridengti kūną, ypač jei esate pitos konstitucijos ir jūsų oda yra strazdanota, turinti daug apgamų.

Mitas: Oro kondicionieriai atvėsins

Tiesa: Oro kondicionieriai pradėjo užimti svarbią vietą mūsų gyvenime. Jie yra visur: namuose, automobiliuose, darbovietėse. Net jeigu kurį laiką jie padeda išlaikyti kūną vėsų, ilgalaikis jų naudojimas vis dėlto veikia sveikatą neigiamai. Oro kondicionieriai blokuoja bet kokios erdvės natūralų vėdinimąsi. Todėl kaupiasi užterštas oras, žalingas kūnui. Galvos skausmas ir nuovargis lydi mus nuolat, jei oro kondicionierius naudojame itin dažnai.

Mitas: Vasarą galima vėliau eiti miegoti

Tiesa: Ilgi vasaros vakarai yra idealus išvykų laikas daugeliui šeimų. Tačiau daugybė žmonių vis dar nežino, kad vasara yra pitos sezonas ir savo viršūnę ši energija pasiekia tarp 23 vakaro ir 2 ryto valandų. Todėl visuomet yra patariama eiti miegoti iki 22 valandos vakaro. Jei naktinėsime, mus lengviau pasieks ligos.

 

Straipsnį išverstė ir pagal Jiva.com parengė Vaida Jančienė