Mitai apie santuoką

bride-1837148_960_720

Skyrybų statistika – siaubinga. O kiek porų apskritai nepasiekė santuokų rūmų… Kur gi slypi šio blogio šaknys? O jos slypi iliuzijose, su kuriomis žmonės kuria šeimas. Galbūt visa tai nuskambės labai drastiškai, bet visgi norėčiau išsklaidyti kelis tokius mitus apie šeimą.

Santuokos liudijimas pakeis tiek vyrą, tiek viską apskritai

Vyrą pakeisti gali tik pats vyras, o santuokos liudijimas keičia tik juridinį statusą. Jei vyras neatsakingas, jis toks ir liks, kol pats nepanorės pasikeisti. Ir netgi tapęs oficialiu jūsų vyru, jis neprisiims atsakomybės už šeimą, dėl to vėliau nesistebėkite, kad šis jūsų lūkestis žlugo.

Kai gims vaikai, viskas bus kitaip

Taip, viskas bus kitaip. Jums – visu šimtu procentų, o jam – ne faktas. Pavyzdžiui, jeigu jis niekada nesiekė uždirbti pinigų ir augti, būkite pasiruošusi per motinystės atostogas pabadauti ir paieškoti artimųjų pagalbos, arba teks pačiai eiti dirbti.

Dabar galima atsipalaiduoti, juk jūs ištekėjusi

Galite pabandyti, jei tik, žinoma, jūsų šeima jums nesvarbi. Esmė čia labai paprasta: jeigu iki santuokos dirbote, rūpinotės namais ir savimi – būtent tai ir yra jūsų vyro idealas, tokią jis jus ir pasirinko. Jis nesitikėjo, kad staiga „atsipūsite“, vadinasi, ilgai to pakęsti negalės. Dėl to prieš „atsipūsdama“ gerai pagalvokite.

Kai tapsite oficialia žmona, anyta pakeis savo požiūrį į jus

Gali atsitikti ir taip, bet garantijos nėra. Ir vargu ar tai santuokos tikslas. Nesitikėkite to, dauguma žmonių niekada nekeičia savo nuomonės, net jeigu tą nuomonę jiems padiktavo visiškas idiotizmas. Svarbiausia – ar leis vyras savo motinai blogai su jumis elgtis. Štai kur pagrindinis klausimas.

Susituokėme iš meilės, reiškia, visą gyvenimą gyvensime harmonijoje

Ne. Taip nebus. Kiekviena pora turi įveikti skirtingus šeimos vystymosi etapus ir su tais etapais susijusias krizes. Ir jeigu tų krizių neįveiksite (o tai susiję su asmenybės vystymusi ir augimu), jūs išsiskirsite arba gyvensite kaip šuo su kate.

Sveiki santykiai įmanomi tik tada, kai sąjunga kuriama be kvailų iliuzijų.

Azarova Cvetana

Seimairnamai.eu