Meilė yra mintis ar jausmas?

ar

Meilė yra mintis ar jausmas?

Laimė yra mintis ar jausmas?

Ramybė yra mintis ar jausmas?

Skausmingus išgyvenimus patyrę žmonės prieglobsčio ir saugumo ieško savo prote. Tačiau nuklydę ten jie dažnai pasiklysta ir neberanda kelio atgal. Jie ima analizuoti savo jausmus, galvoti apie tai, ką reikia jausti ir ko negalima jausti, stengiasi suprasti ir išsiaiškinti, kaip jausti tai, ką reikia ir kaip nejausti to, ko negalima. Nors laimės ar ramybės neranda, randa pasididžiavimą savo analitiniu mąstymu ir dar labiau užstringa savo galvojime.

Jei savo mintyse ieškai meilės, ten jos nerasi, nes ji yra ne ten. Ten nėra nei laimės, nei ramybės, nes ten – tik mintys.

Jausmais mes negalvojame, o mintimis – nejaučiame. Kiekviena mūsų „programinė“ dalis atlieka savo funkcijas, todėl tam, kad patirtume trokštamą būseną, apie ją reikia ne galvoti, o… pajausti.

Kaip pereiti iš įtampos į ramybę? Ogi labai paprastai – tiesiog leisk sau prisiminti, kaip tai jaučiasi, kai esi visiškai ramus. Kaip į tai reaguoja kūnas? Jei prisiminei ir gali man apie tai papasakoti – jau esi toje būsenoje, vadinasi jau perėjai iš įtampos į ramybę.

Bet iškart gali šokti atgal į įtampą, nes ji – labai miela, įprasta, patogi diskomforto būsena, iš kurios išeiti ne kiekvienam norisi. Ten daug išaukštintos kančios, aukos būsenos, galimybės nieko nedaryti, nes juk – beviltiška. 

Todėl užstrigti prote dar ir dėl to patogu, nes kol stengiamės suprasti, išsiaiškinti, kaip jausti vienus ar kitus jausmus, galime likti toje būsenoje, kurioje esame – patogiame diskomforte.

Bet jei atsibos kentėti, gali tiesiog sau leisti patirti ramybę, nors trumpam. Be istorijų. Be pasiteisinimų. Be minčių. Tik būti. Tik jausti. Čia ir dabar.

Gražaus trečiadienio 

Teksto autorė – Asta Ivaškevičiūtė, viena iš Savęs pažinimo ir saviraiškos studijos įkūrėjų, jau penkerius metus skaitanti paskaitas moterims apie moteriškumo paieškas ir moteriškos energijos savyje budinimą, vedanti praktinius užsiėmimus, meditacijas, vizualizacijas. Asta yra Reiki meistrė-mokytoja, Emocinės laisvės technikos, emocijų paleidimo (Sedonos metodas) praktikė, „Teta gydymo“ praktikė, Young Living holistinės pasaulėžiūros ambasadorė. Ji gilinasi į Vedų mokslą bei pati gyvenime vadovaujasi Vedų filosofija.

Pazinimassaviraiska.weebly.com

Redagavo Lina Šimelionytė