Festivalis „Masters of Calm“ kviečia atrasti kūno, sielos ir proto balansą

cropped-11081072_706514022804277_6142648696870029509_n

Kaip rasti kūno, sielos ir proto balansą? Šis klausimas keliamas vis dažniau. Žmonės atranda esą ne tik kūnas ar protas, tačiau ir kažkas subtiliau. O gal dar abejojate tuo? Leiskite užduoti jums klausimą.

Jūs ką tik susipykote su savo partneriu. Dėl neišplautų indų. Sunki diena buvo, esate pavargęs. Kodėl laikote pykti net jei tai įvyko prieš keletą akimirkų, minučių ar valandų? Juk pasaulyje viskas kinta akimirksniu: atsinaujina jūsų oda, auga nagai, plaukai, nenustodama plaka širdis ir varinėja kraują, pilną vis kitų maistinių medžiagų.

Ar sugebėtumėte pykti ant jo, jei jis būtų tik kūnas? To padaryti net teoriškai neįmanoma – nes po akimirkos žmogus visiškai kitoks. Todėl kodėl juntama nuoskauda, tai ant ko pykstama?

Tad suvokdami, kad žmogus nėra tik kūnas ar protas, bet ir neapčiuopiama esybė, pradedame atrasti visos šios trejybės svarbą. O neišplautų indų pavyzdys rodo, kokios gali būti nesupratimo pasekmės.

Dvasinis būdas pasiekti balansą

Tokių paslapčių turėtų mus mokyti bažnyčia. Kad ir krikščionių. Atvykstate pasikaustęs, motyvuotas patirti dvasinį išganymą. Nesidairote, kas kaip apsirengęs, sėdate prie močiučių. Šventų mišių metu klupčiojate, mušatės sau per krutinę ir laukiate, kol ant jūsų nusileis šventoji dvasia.

„Jei mylite tuos, kurie jus myli, tai koks čia jūsų nuopelnas? Juk ir nusidėjėliai myli juos mylinčius“, – kunigas cituoja evangeliją pagal Luką.

Tačiau jei klausant nuostabių Jėzaus Kristaus pamokymų širdyje niekas nesukirba, neatsiranda palaima, jei tuomet jaudinatės, ar nepalikote įjungto lygintuvo arba kodėl neatrašo simpatija, jūs meluojate sau. Esate šiaudinis. Geriau tokiu nebūkite – jų ir taip apstu mūsų visuomenėje. Norint pasiekti balansą dvasia, turite jai atsiduoti visa širdimi. Paskęsti joje. Nepavyksta? Yra ir kitų būdų.

Sportinis būdas

Balansą galima pabandyti pasiekti ir kitu būdu. Jei nepavyksta atsiduoti dvasiai, tikėtina, jūs esate neblogai įsitempęs. Tokiu atveju fizinė apkrova, pavyzdžiui, bėgimas gali pagelbėti.

Apsiaunate naujus, ryškiaspalvius batus, užsidedate tos pačios spalvos marškinėlius (nes jei bėgti, tai tik stilingai) ir pasileidžiate. Bėgate kelis kilometrus, mintys byra iš galvos. Apie tai, kodėl nerašo simpatija, nebegalvojate. Kaip ir apie lygintuvą.

Lenkiate medžius, gaudote vėjo gūsius. Sutinkate panašius į save. Nusišypsote. Pasijunta bendrystė

Tačiau protas geba greitai atsigauti ir vėlei kankinti įvairiausiomis mintimis. Vėl bėgti reikia? O jei už lango lietus? Ne visai praktiška.

Žinoma, yra žmonių, sportuojančių namuose ar nuolat judančių sporto klubuose. Tai, žinoma, sveikinta. Bet dažnai tokie entuziastai apie tripusį balansą negalvoja – jie prisirišę prie sporto rezultatų. Prie kūno.

Balansas per maistą

Tokių bandymų matome nemažai – nevalgoma mėsos, žuvies, kiaušinių, saldumynų. Kai kurie apskritai minta tik daržovėmis ar vaisiais. Savireguliacija šiuo klausimu turi šarmo – juk esi tai, ką valgai.

Tačiau jei maistas yra apribojimas siekiant sumažinti kūno linijas, dažnai užkunkuliuoja neramus vidinis dialogas.

Pavyzdžiui, atvykus į draugų gimtadienį akys susimedžioja ant stalo padėta nepaprastai gardų tortą su braškėmis, o nosis gundosi traškia vištiena. Jūsų vidinės taisyklės jums neleidžia to valgyti. Jūs suirzęs, veidas persikreipęs. Nebendraujate su šį maistą valgančiais.

Tą akimirką konfliktuojate su savimi, o jei paslapčia, niekam nematant ir atsikandate burnoje tirpstančio skanėsto, vėliau graužiate save. Ir kitą dieną išvis nieko nevalgote. Ir toliau save principingai žalojate.

Kaip yra pasakęs Šventasis Jonas Auksaburnis – kokia prasmė nevalgyti mėsos, jei ėdi savo brolį? Prisiminkime apie ką kalbame – apie visos trejybės darną!

Paprasčiausias būdas pasiekti balansą

Geriausias būdas sujungti protą, dvasią ir kūną – tai toks būdas, kuris veikia kompleksiškai. Visoms trims dalelėms. Ir vienas iš tokių yra „Masters of Calm“ festivalis.

Ši šventė trunka net savaitę, tad per šį laiką galėsite pamiršti visus rūpesčius, visas mintis, pakilti virš kasdienybės ir susiderinti it arfos stygos.

„Po pusmečio gatvėje sutikęs žmogų ir pažiūrėjęs jam į akis suprantu, kad jis buvo masteriuose. Festivalyje geros energijos, vidinio džiaugsmo žmonės įsikvepia visiems metams. Tai patvirtina ir faktas, kad jo dalyviai savo atostogas planuoja pagal renginio datą“, – juokiasi rugpjūčio mėnesį vyksiančio „Masters of Calm“ organizatorius Mindaugas Vidugiris.

Čia bus pasirūpinta viskuo: jūsų širdis tirps iš laimės, sulaukusi tiek daug jaukaus ir malonaus dėmesio, o išmintingos paskaitos, dvasingos erdvės ir įvairiausios aktyvios fizinės veiklos ilgam pakylės jūsų vidų. Šventė skirta visai šeimai, tad ir patys mažiausieji ras kaip paįvairinti savo kasdienybę.

Be to, šiuose ramybės namuose jums nereikės sukti galvos dėl maisto – festivalis suteikia galimybę visą savaitę maitintis tik sveiku ir su meile pagamintu maistu. Pasakykite tai savo žmonoms, vyrai – joms labai patiks.

Festivalis „Masters of Calm“ vyks šių metų rugpjūčio 7-16 dienomis Dūburio saloje Zarasų rajone.

Daugiau informacijos: //www.mastersofcalm.lt/