„Mantra Party“ – muzikos, šokio ir entuziazmo festivalis

mantra-party2-2-678×381

Jau šį savaitgalį Vilniuje siautės pašėlęs mantrų vakarėlis. Apie šį nesustabdomai plintantį ir kiekvieną nuoširdžia šypsena užkrečiantį bei pozityvius gyvenimo pokyčius įnešantį festivalį kalbėjomės su renginio organizatoriumi Eldaru Gramyko.

  1. Kaip kilo idėja suorganizuoti „Mantra Party“ festivalį?

Sveika gyvensena ir joga – tai didžiausias atradimas mano gyvenime. Natūraliai atsirado noras tuo dalintis su žmonėmis, todėl nusprendžiau imtis iniciatyvos organizuoti „Mantra Party“ festivalį.

  1. Ar tai pirmas jūsų organizuojamas tokio pobūdžio renginys?

Ne, šis renginys – jau ketvirtasis.

  1. Kaip pasisekė ankstesnieji?

Puikiai. Labai padėjo grupelė šviesių žmonių – savanorių, kurių dėka ir pats pirmas, ir kiti du praūžė džiaugsmingai. Susirinko šviesūs bei pozityvūs žmonės. Įspūdžiai liko tikrai labai geri.

  1. Ką reiškia renginio pavadinimas „Mantra Party“?

Pirmasis pavadinimo žodis yra kilęs iš senovinės sanskrito kalbos. „Man“ reiškia „protas“, „tra“ – „išlaisvinimas“.  Mantros – tai giesmės, kurios giedamos siekiant išlaisvinti protą nuo nepakeliamo, mus nuolat užgulusio minčių srauto. Jos gali būti giedamos skirtingomis melodijomis. Mantros, kurias dainuosime, tai sielos bandymas atkurti harmoniją su visatos ritmu, užmegzti ryšį su visata. Noriu pažymėti, kad mantros giedamos ne tik balsu, bet ir širdimi. „Party“ – tai anglų kalbos žodis, kuris reiškia „pramoginio pobūdžio vakarėlį“. Šiame renginyje žmonės galės išmokti atsipalaiduoti natūraliomis priemonėmis, kurios nieko nekainuoja ir nekelia jokios žalos.

  1. Kokiai auditorijai yra skirtas šis festivalis?

Kaip žinome, gyvenimo dėsniai veikia visus vienodai, todėl ateiti ir išbandyti šią praktiką gali visi, ir vaikai, ir jaunimas, ir suaugę bei vyresnio amžiaus žmonės. Laukiame tiek naujų žmonių, tiek jau ne pirmą kartą ateinančių.

  1. Rytų kultūra dvelkiantys renginiai Lietuvoje organizuojami vis dažniau, kaip manote, kas gali turėti tam įtakos?

 Mūsų gyvenimo tempas nepaliaujamai greitėja, tai atitinkamai veikia ir mūsų sąmonę: dabar per dieną mūsų protas apdoroja tiek informacijos, kiek prieš šimtą metų žmonės nėra regėję per visą savo gyvenimą. Atsirado poreikis raminti neramų, įsisiautėjusį protą, todėl nepaliaujamu greičiu populiarėja ir joga, įvairios meditacijos. Joga kilo Rytuose, sanskrito kalboje „joga“ reiškia „ryšys su Aukščiausiuoju“.

  1. Gal galėtumėte plačiau papasakoti, kas yra grupinė meditacija ir kaip ji vyksta?

Mokslininkai atliko tyrimą, kurio rezultatai parodė, jog žmonės dainuodami grupėje yra laimingesni. Tačiau noriu pažymėti, kad mantrų giedojimas yra ne šiaip dainavimas, tai sąmonės harmonizavimas su siela, tai sielos šauksmas. Kuo daugiau žmonių gieda kartu, tuo palankesnės vibracijos susidaro ir tuo stipriau galima pajusti ypatingą dvasinę atmosferą. Viskas, ką reikia padaryti, tai pamiršti visas savo problemas, rūpesčius bei planus ir tiesiog būti čia ir dabar. Tiesiog klausyti ir dainuoti.

  1. Jūs žadate netgi nemokamus vegetarinius pietus, ar taip siekiate sukuri jaukesnę atmosferą, kad kartu valgydami žmonės labiau atsipalaiduotų, pabendrautų su bendraminčiais, ar šie pietūs rengiami kitu tikslu?

Mūsų tikslas padaryti žmones laimingesnius. Siekiame populiarinti sveiką, blaivų laisvalaikio praleidimo būdą. Norime, kad žmonės pajustų mantrų teikiamą naudą, o nemokami vegetariniai pietūs ruošiami siekiant žmonėms sukurti jaukesnę atmosferą, kad visi kartu galėtų skaniai pavalgyti.

  1. Apsilankiusiųjų festivalyje laukia transcendentinis koncertas, kurio metu bus galima išgirsti ne tik žinomus Lietuvos atlikėjus bet ir svečius iš užsienio. Gal galėtumėte trumpai juos pristatyti ir papasakoti, kodėl būtent juos nusprendėte pakviesti į šį renginį.

Muzikos atlikėjai Ieva Zasimauskaitė Kiltinavičienė ir Edgaras Lubys yra labai šviesūs, pozityvūs žmonės ir mes labai džiaugiamės, jog jie palaiko šią mūsų idėją. Esame be galo laimingi, kad jie sutiko dainuoti mantras.

Taip pat be galo džiaugiamės, kad pavyko pasikviesti bhakti jogą Jo Šventenybė Dhirašanta dasa Goswamį iš Jungtinės Karalystės, kuris praktikuoja jogą 45 metus. Esame įsitikinę, kad jis nepaliks abejingų, savo giesmėmis visus panardindamas į meditacijos gelmes.

Dar vienas ypatingas svečias – nuolat po pasaulį keliaujantis kroatas Tarana Čaitanja. Jo skleidžiama mantra meditacija populiarėja žaibišku greičiu, internetinėje vaizdo įrašų bendruomenėje „YouTube“ jo vaizdo įrašas peržiūrėtas daugiau kaip 6 milijonus kartų. Jis savo užburiančiu dainavimu laimins visus susirinkusius, todėl tikrai verta nepraleisti šios progos.

  1. Ko palinkėtumėte žmonėms, kurie norėtų apsilankyti šiame festivalyje, tačiau nedrįsta ar dvejoja?

Kviečiame jus visus į šį blaivų festivalį. Garantuojame jums gerą atmosferą ir draugiškus bei šiltus žmones. Galite atsivesti draugių ir draugų arba ateiti vienas. Čia gerai praleisite laiką ir susirasite draugų, bendraminčių, kurie įkvėps jus pozityviems pokyčiams!

Daugiau informacijos Facebook.com

Kalbino Lina Šimelionytė

Vaizdo įrašas apie mantra meditaciją:

Tarana Čaitanja Prabhu įrašas:

Nuotraukos iš anksčiau vykusių renginių: