Mama gali pasimokyti iš tėčio

Mama-gali-pasimokyti-iš-tėčio

Tėvai įprastai yra nusiteikę spręsti problemas, nenorėdami tobulėti patys…

Kalbant apie vaikų ugdymą, beveik visi sutinka, kad motinos kaip svarbiausios vaiko auklėtojos statusas yra neliečiamas. Jeigu kas ir žino visas vaikų paslaptis, tai tik motina. Ji geriau išmano, kokių produktų reikia nupirkti parduotuvėje, kokie drabužiai bus patogiausi vaikui ir taip toliau. Mamos taip gerai susigaudo auklėjimo subtilybėse, kad pasiruošusios dalintis jomis su tėčiais, kurie nelaikomi dideliais šios srities žinovais.

O kaip yra iš tikrųjų? Ar mama žino pasaulyje viską geriau už visus likusius žmonės. O gal esama dalykų, kuriuos geriau sužinoti iš tėčio?

Tėčiai su vaikais užsiima tuo, kas įdomu ir smagu vaikams

Mamos susikoncentruoja į užsėmimus, susijusius su ugdymu, pavyzdžiui, skaitymą ar vaikiškų ugdančių programų žiūrėjimą, o štai tėčiai, įprastai, į lavinimą žvelgia išradingiau. Jie linkę parinkti tokius užsiėmimus, kurie susiję su fiziniu aktyvumu.

Tėčiams nelabai rūpi vaiko išvaizda

Mamoms rūpi, ar dera drabužių spalvos, o tėčiams labiau rūpi funkcionalumas: ar pakankamai šilta su šia striuke ir šiais batais. Ir juk iš tiesų – argi tai svarbiausias dalykas pasaulyje, kad kojinaičių spalva derėtų prie batukų spalvos?

Tėčiai lengviau įveda taisykles ir nubrėžia ribas

Jeigu mamos iš kailio neriasi, kad tik nepatektų į „blogos mamos“ kategoriją, tai tėčiams visiškai nesudėtinga pasakyti vaikui „ne“. „Kol nepadarysi namų darbų, neisi į lauką“ – tokį nuosprendį tėvas paskelbs be jokių svyravimų. Nors tai gali atrodyti šiek tiek žiauru, tačiau tėvas iš tikrųjų viską daro teisingai, nustatydamas konkrečias ribas ir elgesio taisykles.

Tėčiams paprasčiau prašyti pagalbos.

Būkime atviri ir sąžiningi. Dauguma mamų mano, kad jos turi būti antžmogės, kurioms niekada nereikalinga niekieno pagalba. Tėčiams viskas kitaip. Jeigu jie nežino, kaip reikia kažką padaryti – be jokių problemų paprašo patarimo, nepaisydami, ką pagalvos aplinkiniai.

Tėčiai nepanikuoja, kai vaikams skauda

Kai jų mažyliai „įsigyja“ pirmąją mėlynę, mamos instinktyviai stengiasi daryti viską, kad išgydytų traumą. Tėčiai reaguoja santūriau ir tokiu būdu vaikų pasąmonėje įsitvirtina nuostata, kad ekstremalioje situacijoje nereikia pulti į paniką ir isteriją.

Tėčiai neserga tobulumo manija

Nepriklausomai nuo to, apie ką kalbama, mamoms rūpi, kad viskas vyktų ar atrodytų idealiai, kaip turi būti, pagal visas taisykles. O tėčiai idealų nesivaiko, jie paprasčiausiai sprendžia problemas.

Seimairnamai.eu

Redagavo Lina Šimelionytė

Pagrindinis paveikslėlis iš svetainės Seimairnamai.eu