Mados savaitė (2 dalis)

58680899_10156012239291496_2237125585472061440_n

“Fashion revolution” judėjimas nagrinėja ne tik ekologinę, bet ir etinę mados pusę. Kaip viename iš ankstesnių įrašų minėjo Ineta, pagrindinis mados revoliucionierių klausimas yra: “Who made my clothes?” (liet. “Kas pagamino mano drabužius?”)

Keldami šią problemą į viešumą, mes skatiname mados verslą tapti skaidresnį ir suteikti saugias darbo sąlygas bei orų atlygį visiems, prisidėjusiems prie mūsų drabužių gamybos. Dažniausiai mes idealizuojame dizainerius ir podiumo manekenes, o paprasti žmonės, kurie atlieka visą juodą darbą, lieja devynis prakaitus, gamindami drabužius didiesiems pasaulio prekės ženklams ir skursta dėl menko atlyginimo, lieka užmaršty…

Tad “Mados revoliucijos” savaitės proga ryžausi išversti 10 revoliucinių teiginių apie mados pasaulį, kuriame mes norime gyventi. :) Skaitydama šiuos punktus labai džiaugiuosi, jog mada pagaliau tampa gili ir empatiška, ji atveria širdį, nusimeta pompastikos ir susireikšminimo kaukes bei buria žmones tikrai bendrystei.

Aš pati mada domiuosi jau seniai, dar nuo mokyklos laikų. Tačiau vienu metu buvau nuo jos nusisukusi, nes pasigedau dvasingumo, tikrumo ir prasmės. O dabar įsimyliu ją iš naujo! Štai, patys paskaitykit, kodėl:

#1 Mada užtikrina orias darbo sąlygas. Jai svarbūs visi – ne tik sukūrę drabužio idėją, bet ir jį pagaminę bei pristatę ant podiumo.

#2 Mada suteikia teisingą ir visiems vienodą atlyginimą. Ji didina pelną kiekvienai grandinės daliai: ir ūkiui, auginusiam žaliavą, ir parduotuvei, pardavinėjusiai galutinį produktą. Mada kelia žmones iš skurdo, kuria klestinčią visuomenę ir tenkina žmonių poreikius.

#3 Mada suteikia žmonėms žodžio laisvę, leidžiančią kalbėti be baimės, kartu susivienyti be represijų ir derėtis dėl geresnių sąlygų darbe ir bendruomenėse.

#4 Mada gerbia kultūrą ir paveldą. Ji skatina įgūdžius ir apdovanoja už meistriškumą. Ji pripažįsta, kad kūrybiškumas yra stipriausias jos turtas. Mada gerbia amatininką.

#5 Mada pasisako už solidarumą, integraciją ir demokratiją, nepaisant rasės, klasės, lyties, amžiaus, formos ar sugebėjimų. Ji puoselėja įvairovę, kuri yra labai svarbi sėkmei pasiekti.

#6 Mada saugo ir atkuria aplinką. Ji neeikvoja brangių išteklių, neapsunkina dirvožemio, neužteršia oro ir vandens, nekenkia mūsų sveikatai. Mada kuria gerovę ir tausoja ekosistemą.

#7 Mada niekada be reikalo nenaikina ir neišmeta, ji protingai perkuria. Mada yra pataisoma, panaudojama dar kartą ar perdirbama.

#8 Mada yra skaidri ir atskaitinga. Kiekvienas bet kur ir bet kada gali sužinoti, kaip, kur, kas ir kokiomis sąlygomis pagamino jų drabužius.

#9 Mada supranta sėkmę ne tik kaip didesnius pardavimus ir gausesnį pelną. Ji vienodai vertina finansinį augimą, žmonių gerovę ir aplinkos tvarumą.

#10 Mada gyvena tam, kad išreikštų, džiaugtųsi, atspindėtų, protestuotų, paguostų, atjaustų ir dalintųsi. Mada švenčia gyvenimą!

Šaltinis: Fashion revolution

Taip pat sekti galite: Fashion revolution Lietuva

Linkėjimai,

Kristina, Upės žalios

Redagavo Lina Staponaitė

Nuotraukos iš Upės žalios archyvo