Mados savaitė (1 dalis)

58375626_10156006262436496_8646381036478922752_o

Nuo balandžio 24 iki gegužės 1 dienos vyko #fashionrevolutionweek – mados revoliucijos savaitė. Ši data pasirinkta todėl, kad 2013 m. Bangladeše sugriuvo drabužių gamykla, tiekusi gaminius greitosios mados parduotuvėms.

Žuvus 1 138 žmonėms buvo atskleista širma, kuri slėpė siaubingas darbo sąlygas: žmonių išnaudojimą, didelius darbo valandų krūvius (12-16 val.) ir labai mažą, vos kelių dolerių užmokestį per mėnesį. Greitosios mados verslininkai produkciją linkę gaminti Azijoje ne tik todėl, kad ten pigiau, bet ir siekdami išvengti griežtų aplinkosauginių įstatymų. Norint patenkinti greitosios mados poreikius, kai kolekcijos keičiasi nebe sezonais, o pasipildo kas dvi savaites ar dar greičiau, labai greitai sekinami gamtos resursai. O dėl tekstilės dažymo, išmetamų drabužių ir medvilnės auginimui skirtų pesticidų mados pramonė užima antrą vietą tarp didžiausių Žemės teršėjų.

Ši mados revoliucijos savaitė kasmet siekia atkreipti dėmesį į greitosios mados netvarumą ir kviečia remti etiškus prekės ženklus. Klauskime: kas gamino mano drabužius? ar prekės ženklas suteikia teisingas sąlygas savo darbuotojams? kokios yra jų vertybės? ar jie taupo vandens išteklius ir kitus gamtos resursus? Galiausiai, remkime etiškus dizainerius, kurie laikosi teisingo požiūrio į žmones, gyvūnus ir planetą.

P. S.: Jei dar nematėte filmo The true cost, tai labai rekomenduoju. Yra Netflix.

Linkėjimai,

Ineta, Upės žalios

Pagrindinė nuotrauka – iš Upės žalios puslapio

Redagavo Lina Staponaitė