Likimo ženklai – kaip juos skaityti? (I dalis)

cat-1165112_960_720

Egidijus Gubinas – lektorius, Vedų astrologas ir chiromantas. Egidijus taip pat turi bakalauro laipsnį ir mokytojo kvalifikaciją. Paskaitose dalinasi savo išgyvenimais, šiuolaikinės psichologijos ir senovės raštų išmintimi. Jo skleidžiamos žinios ir entuziazmas įkvepia siekti pokyčių asmeniniame gyvenime. Su E. Gubinu kalbėjomės apie likimo mums siunčiamus ženklus ir aiškinomės, kaip juos skaityti.

Kelią perbėgusi juoda katė, sudužęs veidrodis ar išgirstas gegutės kukavimas, neturint kišenėje nei cento… Ar tai – likimo mums siunčiami ženklai?

Įvairiais būdais išreikšti, mus apie sėkmę ar nesėkmę įspėjantys ženklai gali būti suprasti remiantis astrologija, planetų poveikiu ir žmogaus pojūčiais bei asociacijomis. Aplinka nuolat kalba su mumis, tik reikia būti sąmoningais, norint suprasti jos kalbą.

planai

Kaip likimas, karma buvo suvokiama ir į ją atsižvelgiama senovėje?

Apie likimą, tam tikrus karmos dėsnius buvo mąstoma visais laikais, tačiau, kaip ir dabar, ne visada buvo sekama šiais dėsniais, ne visi jų laikėsi. Šiandien mums pasiekiami senovės lietuvių ženklai – protėvių palikimas, įrodantis, kad senovėje klausimai apie likimą ir jo spėjimas buvo aktualūs. Buvo stebima gamta ir joje vykstantys reiškiniai siejami su žmogaus lemtimi, renkamasi tam tikriems veiksmams palankų laiką, aplinkybes. Visi žinome bent po kelis senolių mums papasakotus prietarus, kurie taip pat yra susiję su ateities spėjimu ir turėję priežastį atsirasti.

Kiekvieno karma skirtinga. Kodėl? Kaip ji kuriama?

Žmogus nuolat veikia ir savo veiksmais, žodžiais ar mintimis kuria tam tikras pasekmes, tarsi sėja ateityje išdygsiančią sėklą. Na, o pasėjęs bulves juk nesitiki skinti bananų ar ananasų. Tik šis sodinimas ne visų atliekamas sąmoningai. Dažnai veikdami negalvojame apie to pasekmes. Todėl ir sakoma, kad keisdami savo vidų, keičiame visą gyvenimą. Keisdami save pradedame elgtis, kalbėti ir galvoti kitaip, todėl ateityje sulaukiame kitokių pasekmių, naujai išgyvename įvykius.

Nuo ko priklauso laikas, kuriuo sulauksime savo veiksmų rezultato?

Tam tikras likimas pasireiškia skirtingu laiku. Astrologiniu požiūriu, blogi ar geri mūsų veiksmų rezultatai pajuntami palankiu arba nepalankiu astrologiniu periodu. Egzistuoja ir nepalankios savaitės dienos: antradienis ir šeštadienis, arba pavojingas laikas dienoje, kuriuo mums gali nutikti kažkas nemalonaus ir tai, vėlgi, bus mūsų pačių veiksmų rezultatas, tik pasireiškęs tam tikru metu, susidarius atitinkamoms sąlygoms.

Tokiu nepalankiu laiku nerekomenduojama dirbti svarbių darbų, nes šie dėl blogos karmos pasireiškimo gali nepasisekti. Kai kuriais laikotarpiais planetos, atvirkščiai, veikia pozityviai ir leidžia žmogui lengviau atsipūsti. Dažnai palankiu laikomas Veneros periodas, o rūstesniu, lemiančiu išbandymus – Saturno, Marso.

Kodėl skirtingi žmonės, atlikę tą patį veiksmą, sulaukia skirtingo rezultato?

Tai priklauso nuo to, ar žmogus tam tikrą veiksmą atliko sąmoningai, ar nesuprasdamas, nežinodamas, kad elgiasi gerai ar blogai. Labiau sąmoningas žmogus, žinodamas, kad elgiasi netinkamai, tačiau vis tiek rinkdamasis tam tikrą kelią, atitinkamai sulauks blogesnių rezultatų. Mūsų teisės sistemoje už iš anksto sutartą nusikaltimą baudžiama griežčiau nei už spontanišką, netyčinį nusižengimą įstatymams.

Kodėl verta žinoti savo likimą? Kai kurie mano, kad geriau nenumatyti ateities…

Žinodamas savo likimą geriau supranti kur eini ir ko gali laukti. Likimo ženklai – kaip ir kelio ženklai. Kai kurie gali klausti: „Kam reikia žinoti kelių eismo taisykles? Važiuoji, matai situaciją ir sprendi kaip joje elgtis.“ Tačiau už dešimties metrų gali laukti staigus posūkis ir, jeigu nebūsi jam pasiruošęs, jeigu nebūsi iš anksto įspėtas kelio ženklu ir nesulėtinsi greičio, gali sukelti avarinę situaciją. Vadinasi, prasmė žinojime kada atlikti vienus veiksmus, o kada nuo jų susilaikyti, egzistuoja. Noras žinoti savo likimą, vėlgi, priklauso nuo žmogaus sąmoningumo. Jeigu vadovaujamasi intelektu, suprantama, kad tam tikriems įvykiams geriau pasiruošti, geriau planuoti savo ateitį. Atvirkščiai, kai kurie rizikuoja ir nusprendžia gyventi remdamiesi principu „kaip bus, taip bus“. Viena vertus, kai nieko nežinai, tau galbūt lengviau… Tačiau tai tas pats kaip parduotuvėje pirkti tik tai, kas tau patinka, neskaitant produkto sudėties. Taip apsipirkti lengviau, nes perskaičius produkto sudėtį gali tekti susimąstyti apie jo poveikį sveikatai ir galbūt atsisakyti to, kas skanu. Tačiau tokio apsipirkimo rezultatai tikriausiai bus neigiami…

ženklai1

Kaip teisingai priimti ir suvokti likimo prognozes?

Jas priimti reikėtų taip pat, kaip orų prognozę. Žinodami, kad rytoj lis, suprantame, kad tokio oro neatšauksime, pakeisti jį neturime galimybės, todėl paprasčiausiai pasiruošiame jam: apsivelkame lietpaltį, išskleidžiame skėtį ir lietuje jaučiamės geriau. Nežinodami rytojaus orų prognozės, palikę skėtį namuose galime peršlapti, sušalti ir susirgti. Mes ne visuomet galime veikti ateities įvykius, ne visuomet galime juos pakeisti, tačiau įmanoma tinkamai jiems pasiruošti arba pasirinkti palankų laiką svarbiems įvykiams. Pavyzdžiui, žinodami kada nerekomenduojama pradėti verslo, tuoktis arba pradėti vaiką, galime išvengti sunkios darbų arba šeiminio gyvenimo pradžios, tam tikrų nesėkmių ir kitų nemalonių aplinkybių. Juk į parduotuvę einame tam tikromis valandomis, kuomet ji atidaryta. Jeigu nepaisysime to ir sugalvosime į parduotuvę eiti pirmą valandą nakties, turėsime ilgai laukti jos atidarymo. Taigi, žinant likimą galima išvengti nemalonumų arba išgyventi juos švelniau. Jeigu žmogus stengiasi keisti savo likimą, jis gali paveikti ateities įvykius, palengvinti aplinkybes. Pavyzdžiui, buvo lemta nukentėti žmogaus kūnui, o kažkas atsitinka jo namams, butui… Karma vienaip ar kitaip turi pasireikšti, tačiau ji gali pasireikšti sunkesne arba lengvesne forma. Galbūt žmogaus likimas buvo atsidurti kalėjime, tačiau jis tapo vienuoliu. Taigi, mūsų veiksmai nėra beverčiai prieš karmos įstatymą. Jie lemia pokyčius, kuriuos galime pakankamai greitai pastebėti.

Kaip skaityti ir suprasti likimo mums siunčiamus ženklus?

Likimą nagrinėja tam tikros mokslo sritys: astrologija, chiromantija, numerologija… Likimą galime pamatyti savo delnuose, jų linijose, planetų išsidėstyme, mūsų aplinkoje. Mus nuolat supa daugybė palankių ir nepalankių ženklų. Pavyzdžiui, jeigu ryte, važiuodami pasirašyti svarbią sutartį, tik išėję iš namų girdime giedant vieversį ar kitą paukštį giesmininką, jaučiamės maloniai, šis garsas gerai nuteikia. Galime suprasti, kad tai – geras ženklas. Atvirkščiai, jeigu svarbią dieną, tik peržengus namų slenkstį pastebime besipešančias, šnypščiančias kates, lojančius šunis, pasijuntame nejaukiai ir žinome, kad tai gali reikšti kažką negero. Taip pat, jeigu pirmiausiai sutinkame gražų, pasipuošusį, besišypsantį žmogų, galime tikėtis geros dienos. Ir atvirkščiai – dienos pradžioje sutikti benamiai, neblaivūs, nemaloniai besielgiantys žmonės, pamatytos muštynės, šalia nulūžusi šaka ar girdimi nemalonūs, gąsdinantys garsai nieko gero nežada. Visa tai – likimo mums siunčiami ženklai. Pakeliui pastebėta avarija, laidotuvės, lūžtantys daiktai ir kiti neigiamus jausmus sukeliantys vaizdiniai laikomi nepalankiais ženklais. Na, o, pavyzdžiui, regima vaivorykštė simbolizuoja kažką teigiamo. Apskritai, svarbūs aplinkos ženklai yra tie, kurie patraukia mūsų dėmesį, sukelia kažkokius jausmus. Taip pat reikia atkreipti dėmesį į tai, ką konkretus ženklas reiškia jį pastebėjusiam žmogui, nes mūsų suvokimas ir tam tikros asociacijos, požiūris į reiškinius skiriasi, todėl tas pats ženklas vienam žmogui gali reikšti sunkumus, o kitam – nuostabią dieną. Sąmoningas žmogus atkreipia dėmesį į ženklus, nors jų labai lengva nepastebėti, nesusimąstyti apie jų reikšmę.

rainbow-492253_960_720

Konkrečią dieną pamatyti ženklai pranašauja būtent tos dienos sėkmę arba nesėkmę. Stebėdami ženklus, galime juos vertinti kaip tam tikrų planetų poveikio apraiškas. Pavyzdžiui, su nepalankiomis planetomis (Saturnas, Marsas, Saulė, Rahu ir Ketu) susiję kai kurie gyvūnai: jau minėti šunys, katės, varnos, žiurkės, gyvatės. Šie ženklai, vėlgi, labiausiai reikšmingais laikomi dieną, kurią planuojama kažkas labai svarbaus. Jie žmogų skatina sustoti, kažko atsisakyti arba atidėti svarbius planus kitam laikui.

Laukite tęsinio…

Kalbino Agnieta Jonikienė, žurnalas „Raktas“

Redagavo Lina Šimelionytė

Paveikslėliai iš puslapio Gubinas.lt