Laimingos moters portretas

Laimingos-moters-portretas

Kiekviena moteris nori būti laiminga. Tai kas gi ji tokia – laiminga moteris?

Pati paprasčiausia moteris. Tiktai laiminga.

Šiuolaikinė visuomenė diktuoja savas taisykles. Dabartinėje visuomenėje be žmonos ir motinos vaidmens, moteris gauna dar ir daug kitų vaidmenų: rašytoja, samdoma darbuotoja, vadovė, mokslo veikėja, verslininkė ir t. t. Ar suteikia moteriai laimę sėkminga karjera? Visiškai tiksliai galima pasakyti, kad būdamos savo epochos atstovėmis, daugelis šiuolaikinių moterų nori realizuotis profesijoje, kurią pasirinko. Profesinė realizacija – tai daug pliusų, tačiau moters laimė nuo to tiesiogiai nepriklauso.

Tai ko gi, iš tiesų, reikia moteriai, kad pasijustų laiminga? Pirmas, antras ir trečias dalykas – tai būti mylima ir ne šiaip būti tokia, tačiau tokia jaustis. O ko reikia moteriai, kad pasijustų mylima ir trokštama? Savaime aišku – vyro, kuris ją mylės. Ir neretai iškyla klausimas – kur rasti tokį vyrą?

Labai įdomus klausimas. Tik štai, jeigu akimirkai sustosime ir apsidairysime aplinkui, lengvai pastebėsime, kad vyrų aplinkui yra pakankamai, juos reikia tiktai pamatyti ir padaryti taip, kad jie pamatytų Jus.

Kaip padaryti, kad vyrai Jus pamatytų, ir ne šiaip pamatytų, o panorėtų sužinoti, kas Jūs tokia? Čia reikia sąžiningai pačiai sau atsakyti į šiuos klausimus:

– ar aš pati save myliu, ar save pastebiu?

– ar laikau save ta moterimi, kuri gali būti patraukli vyro akyse?

– ar žinau, kas būtent traukia vyrus moteryse, ar turiu šias savybes?

Šiuolaikinio gyvenimo chaose ir maišatyje moteris neretai visiškai pasimeta, gyvena tiesiog automatiškai. O kai pasitaiko retos laisvos minutės, ji viso labo suspėja pagalvoti: „o laimės kaip nėra, taip nėra“. Arba: „niekam aš nereikalinga…“ Savaime suprantama! Jeigu pati savęs nepastebi ir nevertini, tai kurių galų kažkas kitas turi tave pamatyti, pamilti ir įvertinti, nutarti, kad esi tokia nepaprasta?

Štai pirmas punktas žodiniame laimingos moters portrete: tai moteris, kuri pati save mato, supranta, myli ir suvokia savo vertingumą bei reikšmingumą ir gali pastebėti kitus žmones.

Mūsų visuomenė sukūrė konkrečius patrauklios moters šablonus. Būkime atviri: ne visos damos juos atitinka. Bet ar taip jau būtina turėti konkretų ūgį ir būtent tokias kūno formas? Kiekvienai moteriai tikriausiai teko matyti patrauklų vyrą ir jo moterį greta. Ar ta moteris atitinka šiuos šablonus? Anaiptol ne visada. Tai kaip gi ji tada atsidūrė šalia tokio vyro? Atsakymas labai paprastas: ta moteris jaučiasi graži, ji galvoja apie save, kad yra patraukli. Nestovi priešais veidrodį ir neužsiima savitaiga, o paprasčiausiai tokia jaučiasi. Tas pojūtis, dažniausiai, atsineštas dar iš vaikystės, tėvai visada sakydavo šiai mergaitei, kad jie ją myli ir brangina, ir kad ji nuostabi, ir nuostabi ne dėl kažkokios priežasties, o tiesiog dėl to, kad tai ji.

Antras laimingos moters žodinio portreto punktas: tai moteris, kuri suvokia savo patrauklumą ir suvokia tai kiekvieną savo gyvenimo minutę. Tas suvokimas gyvena jos viduje.

Kas būtent moteryje traukia vyrus?

Ar jums teko kada nors girdėti tokį žodį „moteriškumas“? Tai štai – bet kurį vyrą moteryje visada traukia jos moteriškumas. Kas tai yra? Tai moters sugebėjimas būti savimi, ir ne šiaip būti, o jausti tame malonumą. Moteriškumą sudaro keturios sudedamos dalys ir tik moteris, kuri turi jas visas, gali patraukti vyro dėmesį ir sukurti su juo darnią šeimą.

Keturios moteriškumo sudėtinės dalys: sužavėta mergaitė, patraukli moteris, karalienė ir šeimininkė. Neaprašinėsime visų keturių dalių detaliai, kiekvienai iš jų reikėtų parašyti po atskirą straipsnį, tačiau jau iš pačių pavadinimų galima daug ką suprasti.

Iš kur visa tai imasi? Iš kiekvienos moters gyvenimo, dažniausiai – dar iš vaikystės. Formuojantis pirmame ir antrame punkte aprašytoms savybėms, didžiulį vaidmenį vaidina abu tėvai. Formuojantis moteriškumui, svarbiausią vaidmenį vaidina mama. Stebėdama mamą, mergaitė pati mokosi įgyti visas keturias sudėtines moteriškumo dalis.

Dabar mums beliko pridėti nediduką, tačiau labai svarbų niuansą: scenarijų, pagal kurį moteris plėtos savo santykius su vyru. Jis jai irgi atitenka iš ankstyvos vaikystės, iš mamos ir senelės. Bet jeigu tas scenarijus nėra teigiamas, jį galima ne taip jau sunkiai pakeisti.

Ką gi daryti, jei viso to negavote vaikystėje? Šiuolaikinė psichologija bei meditacinės praktikos suteikia mums begalę galimybių. Ir visa tai galima gauti jau būnant pakankamai brandaus amžiaus moterimi.

Seimairnamai.eu

Redagavo Lina Šimelionytė

Pagrindinis paveikslėlis iš svetainės: Seimairnamai.eu