Laimingas ir sveikas gyvenimas laikantis dienos režimo

Laimingas ir Sveikas Gyvenimas laikantis Dienos Rėžimo

Jeigu mes gerbiame laiką ir laikomės dienos režimo, laimingas ir sveikas gyvenimas yra mūsų rankose. Jeigu gyvensime neteisingai ir tam tikrus dalykus darysime netinkamu laiku, laikas mus nubaus atnešdamas ligas ir problemas.

Pavyzdžiui, jeigu laiku neiname miegoti – įgyjame polinkį į stresą, jeigu valgome nelaiku – rizikuojame sutrikdyti virškinimą… Taigi jeigu dėl kokių nors priežasčių nepavyksta kai kurių dalykų padaryti laiku, svarbiausia yra bent jau laiku nueiti miegoti ir valgyti, o visa kita turėtume stengtis daryti laiku.

Laikas veikia cikliškai kiekvieną materialų sutvėrimą, jis paveikia viską, kas egzistuoja pasaulyje. Taip, kaip ir gamta, kuri viską daro laiku: saulė kyla ir leidžiasi visuomet atitinkamu laiku…

Labai svarbu yra sekti mėnulio ir saulės laiku. Mėnulio jėga yra atsakinga už poilsį, miegą, o saulės jėga – už virškinimą ir energijos naudojimą. Pavyzdžiui, kai saulės jėga didėja, dienos metu, – mes norime užsiimti aktyvia veikla, kai saulės jėga mažėja – kyla noras ilsėtis.

Panagrinėkime dienos režimą plačiau.

Rytas

Rytas yra skirtas dvasinei praktikai, intelektualiai veiklai, mokymuisi, problemų sprendimui.

Protas kur kas greičiau galvoja ryte, tuo metu daug lengviau viską suprasti, orientuotis aplinkoje.

4.00–6.00 Atsikėlimas

Svarbiausia yra atsikelti iki 6.00 val. ryto, nes saulė tuo metu kerta horizonto liniją ir jos jėga skatina aktyvumą. Keltis anksčiau, iki 5.00 val. ryto, patartina yra vyrams arba užsiimantiems gilia dvasine praktika.

Pirmieji žingsniai atsikėlus

Švara

Nusiplaukite veidą, akis, praskalaukite burną, išsivalykite dantis. Prasiplauti nosį, galima su druskos vandeniu. Nusivalykite liežuvį, nes ant jo iš po nakties kaupiasi apnašos, toksinai.

Mankšta

Ryte labai gerai yra pasirąžyti, švelniai pasimankštinti, prajudinti sustingusius iš po nakties raumenis. Galima padaryti jogos pratimus, ypatingai palankus yra „Saulės pasisveikinimo“ pratimas. Šiuo pratimu yra išreiškiama pagarba saulei. Jis pagerina kraujotaką, virškinimą.

Vanduo

Išgerkite stiklinę ar dvi šilto vandens su citrina. Tai padeda virškinimui, subalansuoja pH lygį, stiprina imuninę sistemą, valo odą.

Išsituštinimas

Po švelnios mankštos ir vandens, bus lengviau išsituštinti, pašalinti kūno atliekas. Labai svarbu tuštintis kiekvieną rytą vos atsikėlus ir neatidėlioti, nes, priešingu atveju, kūne kaupsis toksinai.

Masažas

Trumpai pamasažuokite kūną aliejumi. Geriausiai naudoti sezamo aliejų. Pamasažuokite galvos odą, kaktą, rankas, pėdas. Tai sumažina raumenų įtempimą, pagerina imuninę sistemą.

Prausimasis

Prauskitės kiekvieną rytą vos atsikėlus ir išsituštinus. Geriausia ne per daug šiltu vandeniu, vanduo turėtų bėgti per visą jūsų ūgį, nuo galvos iki kojų. Tai apvalo ne tik kūną, bet ir sąmonę, nes po miego mūsų sąmonė būna paveikta neišmanymo energijos. Dėvėkite švarius, tvarkingus drabužius.

Pranayama (kvėpavimo pratimai)

10–15 minučių skirkite kvėpavimo pratimams. Jie padeda pašalinti anglies dioksidą ir aprūpina jūsų organizmą deguonimi. Taip pat pagerina kraujotaką, širdies veiklą, organų funkciją, protinę veiklą.

Meditacija

Kai atlikta rytinė švara, laikas dvasinei veiklai: maldai, meditacijai, dvasinių dainų dainavimui, mažiausiai 30–40 minučių. Jeigu netikite Dievu, galite visiems linkėti laimės, paprasčiausiai be pertraukos kartodami: „Aš linkiu visiems laimės“. Tai padės jums apsivalyti ir pasiruošti naujai, laimingai dienai.

6.00–7.00 pusryčiai

Vėliausiai 8.00 val. Tuo metu Saulė pateka aukščiau horizonto linijos ir pradeda judėti gyvybinė energija. Geriausia yra lengvi, saldūs pusryčiai: vaisiai, uogos, riešutai.

6.00–7.00 Mokymasis

Ryte atmintis dirba geriausiai, dėl to viskas, ką tuo metu išmoksite, bus patalpinta ilgalaikėje atmintyje, viską geriau atsiminsite. Atmintis priklauso nuo mėnulio ir saulės veiklos, tuo laiku saulė yra harmonijoje su mėnuliu ir būtent tai skatina atmintį.

7.00–8.00

Taip pat geras laikas mokymuisi, tik ne tokiam kruopščiam.

8.00–9.00

Tinkamas laikas atminties darbui, mokymuisi, loginiam mąstymui. Taip pat geras laikas aktyviam sportui.

9.00–10.00

Šiuo metu tinka dirbti su statistiniais duomenimis, informacija, dokumentais, mokymasis. Taip pat geras laikas aktyviam sportui.

10.00–11.00

Gebėjimas intelektualiam darbui mažėja dėl intensyvaus saulės kilimo. Vis dar geras laikas literatūros studijavimui ir kitai veiklai, kuriai nereikalinga didelė dėmesio koncentracija. Taip pat geras laikas aktyviam sportui.

Po 11.00–12.00

Mažiau tinkamas laikas mokymuisi. Vis dar geras laikas literatūros studijavimui.

Kas 40–50 minučių mokymosi ar intelektualinio darbo patartina padaryti kelių minučių pertraukėlę. Tinka trumpa mankšta, atsipalaidavimas, akių pailsinimas, kvėpavimo pratimai, pasivaikščiojimas gryname ore. Trumpos pertraukėlės metu jūsų protas pailsi ir veikia kur kas efektyviau.

Popietė

Popietės laikas yra skirtas aktyviai fizinei ir protinei veiklai.

11.00–12.00 Pietūs

Vėliausiai 14.00 val. Didžiausias dienos valgis. Geriausiai valgyti vegetarišką, šviežią, pačių (arba mamos, žmonos) gamintą maistą.

Prieš valgant būtina nusiplauti ne tik rankas, bet ir išsiskalauti burną, bei nusiplauti akis.

Prieš pradėdami valgyti padėkokite už maistą ir palinkėti visiems laimės, tai atitinkamai padės pasisavinti valgomą maistą.

12.00–18.00 Aktyvi veikla

Tai yra fiziškai arba protiškai aktyvi veikla. Veikla, darbas, kuriuo atliekamos pareigos, padeda visuomenei. Daugeliui iš mūsų tenka pradėti darbą anksti ryte, dėl to dalis mokymosi laiko atitenka darbui, bet jeigu laikas atitinkamai paskirstomas, daug ko neprarasite. Svarbu atlikti reikiamas, naudingas pareigas visuomenei ir atrasti laiko savo tobulėjimui.

Vakaras

Vakare, saulei nusileidus, jos aktyvi energija nustoja veikti, o jos vieton stoja mėnulio energija, kuri skatina ramybę. Taigi, šiuo metu, turėtume užsiimti ramia veikla, kuri nuramina protą prieš miegą.

18.00 Intensyvaus darbo pabaiga

Baigus intensyvų darbą, patartina nusimaudyti norimoje vandens temperatūroje, kad nusipraustume ne tik dienos prakaitą, bet ir sukauptą nereikalingą energiją.

Nusiraminkite, pasiklausykite patinkančių įdomių, ramių paskaitų, paskaitykite įdomios literatūros, užsiimkite muzika, menu, dominančia veikla, kuri jus nuramina. Galite užsiimti lengvu sportu, mankšta, kuri atpalaiduoja.

Prieš miegą patartina vengti televizijos, kitaip kankins intensyvūs sapnai, nepavyks ramiai išsimiegoti ir pailsėti. Taip pat patartina vengti kavos, stipriųjų gėrimų ir valgio prieš miegą.

Jeigu reikia atlikti kokį nors darbą vėliau negu 18.00 val. geriau, kad jis būtų mažiau intensyvus.

Dirbant iki vėlaus vakaro, kyla stipri psichinė įtampa ir kūnas negauna pakankamai poilsio, tuomet ima kilti sveikatos problemos.

Saulei leidžiantis mažėja aktyvi kūno energija. Tad, nepailsint vakare, pavargsta organizmas. Protui persidirbus sutrinka miegas, gali pradėti vystytis lėtinės ligos, kristi fizinis ir protinis tonusas…

Visa informacija, kuri buvo sukaupta dienos metu, bus išsaugota, jeigu vakare protas pailsės.

18.00–19.00 Vakarienė

Vėliausiai 20.00 val. Valgyti turėtume mažiausiai 2–3 valandas prieš miegą. Vakarienė turėtų būti mažesnė negu pietūs. Geriausiai tinka daržovės, patartina vengti grūdinių patiekalų. Po vakarienės labai palanku trumpas pasivaikščiojimas, kad maistas būtų geriau suvirškintas.

Trumpa malda

Prieš miegą patartina trumpai pasimelsti, padėkoti už praėjusią dieną ir palinkėti visiems laimės.

21.00–22.00 Miego metas

Vėliausiai 23.00 val. Racionalus protas gali pailsėti tik nuo 21.00 val., nes tuo metu mėnulio jėga pradeda dominuoti, o ji įkrauna mūsų organizmą psichine energija.

Suaugusiam žmogui pailsėti pakanka 6–7 valandų miego.

Kartais, dėl tam tikrų iškilusių aplinkybių, yra sunku laikytis dienos režimo, vis dėlto turėtume pasidomėti laiko svarba ir stengtis jo laikytis tie, kiek įmanoma.

Jeigu turite stiprų norą būti sveiki ir laimingi, pradėsite domėtis dienos režimu. O esant norui visuomet atsiranda ir galimybės. Pirmiausiai turime tuo tikėti, turėti entuziazmą išmokti naujus dalykus, teorijas, o paskui ir praktiką.

Kartais galime turėti išankstinį nusistatymą, tačiau geriausia yra patiems viską išmėginti ir sužinoti. Pamėginkite praktikuoti dienos režimą tiek, kiek jums išeina. Kaskart stenkitės vis labiau ir pamatysite rezultatus.

Jeigu nuoširdžiai norėsite ir stengsitės, gausite atitinkamus rezultatus, kurie ir parodys ar jus tenkina toks režimas, ar ne. Tereikia suprasti vieną – jog laikas egzistuoja ir jis turi savo dėsnius. Taigi, norint gyventi sveikai ir laimingai reikia jį gerbti ir jo laikytis.

Pamėginkite pasinaudoti šiais patarimais ir būkite sveiki bei laimingi.

Linkiu visiems laimės ir sveikatos.

 

Pagal Vedų literatūrą ir daktaro O. G. Torsunovo dėstomą medžiagą parengė Ieva Kurmytė

Redagavo Lina Šimelionytė