Laiminga žmona turi gerą vyrą

101492959_258542098696025_1367241261735477248_n
  1. Būk griežtas sau ir kantrus kitiems

Kai kurie vyrai turi didelius lūkesčius savo žmonoms. Tačiau geriau, kai vyrai turi didelius lūkesčius sau kaip vyrams, ir kai jie tikisi daug mažiau iš savo žmonų, daugiau jomis rūpindamiesi. Geras pavyzdys – vedinė istorija apie išminčių Kardamą Munį, kuris atidavė savo žmonai Devahūti visus turtus, kurie jai priklausė kaip princesei.

Stiprus vyras neturėtų reikalauti tokio paties dėmesio, kokio reikia jo žmonai. Puiku, jei jis tai gauna, tačiau jo savivertė neturėtų nuo to priklausyti. Kai vyras skundžiasi, kad negauna pakankamai pagarbos, supratimo ar palaikymo, jis skundžiasi, kad jis negauna tų pačių dalykų, kurių reikia jo žmonai, kad ji būtų laiminga, stabili ir produktyvi. Kai jis tų dalykų negauna ir kai jis negali be jų būti entuziastingas, jis nesielgia vyriškai.

Kadangi vyras turėtų būti šeimos guru (vedlys), jis turėtų tarnauti savo žmonai ir vaikams, nesvarbu, kiek jam sugrįžta atgal. Kai vyras nėra entuziastingas tarnaudamas savo žmonai ir vaikams, nes jaučia, jog jie neatsakys tuo pačiu, jis neveikia vyro vaidmenyje. (Žinoma, nesakau, kad žmona neturėtų būti pagarbi vyro atžvilgiu). Žmonoms yra sunku su vyrais, kurie lengvai įsižeidžia, ar kurie kaltina savo žmonas dėl savo asmeninių klaidų ir nesėkmių. Vyrai turėtų melstis Dievui, kad padėtų jam tapti stipriu, o ne pasmerkti savo žmonas dėl savo problemų.

Išmintingas vyras suvokia, kad Dievas jam davė galimybę būti lengviau patenkinamam ir aukoti savo asmeninius patogumus, komfortą ir troškimus, kai kartais moterims tai padaryti būna sunkiau. Taigi vyras gali iškelti žmonos poreikius ir norus aukščiau savųjų, suprasdamas, jog jai dažnai reikia, kad jos vyras tai padarytų. Kitaip sakant, jis daro tai, kas reikalinga, kad jo žmona būtų laiminga, nes žino, jog kai ji laiminga, „namai spinduliuoja“. Bandymai padaryti namus šviesius be pastangų padaryti moterį laimingą – neveikia.

Vis dėlto, daugelis vyrų nesuvokia ar nepriima to, nepaisant daugybės metų nelaimingos santuokos, kurią sukėlė šios realybės vengimas. Tačiau, kai vyras tai supranta, ir tarnauja savo žmonai tokiu būdu, ji natūraliai atsako savo švelnumu. Štai kodėl anksčiau esu minėjęs, kad vyrai neturėtų kelti sunkumų savo moterims būti geromis žmonomis.

  1. Elkis kaip vyras

Moteris nori ištekėti už vyro, kuris elgiasi vyriškai. Didelė dalis moters savivertės ir pasitikėjimo savimi ateina iš jos vyro. Jei jis jos nevertina, ji ne tik jausis nemylima, bet ir neverta. Taigi, kai jis yra malonus ir dėmesingas, ji natūraliai tai atspindi. Kai jis toks nėra, tai verčia ją būti nusiminusia ar liūdna.

Geras vyras žino tai ir todėl elgiasi su savo žmona tokiais būdais, kurie jai padeda. Todėl jis yra atsargus ir stengiasi būti švelnus ir pagarbus. Taip pat supranta, kad jis privalo būti užjaučiantis, atlaidus ir kantriai elgtis su jos sunkumais ir trūkumais. Taigi jis stengiasi ją padrąsinti, įvertinti ir pakylėti. Žmona nori ir jai reikia vyro palaikymo. Štai kodėl geras vyras duoda savo žmonai, ko jai reikia. Tokia yra jo pareiga.

Taip pat reikėtų atsižvelgti į vyrų ir moterų vaidmenis bei prigimtį, kadangi tai būna dažniausiai skyrybų priežastis. Taip, moteris neturėtų būti pakrikusi, silpna ir netolerantiška. Net jei jos vyras yra kritiškas, šaltas ir neužjaučiantis, ji turėtų su juo būti kantri. Tačiau daug sudėtingiau moteriai yra toleruoti blogą vyrą, nei tikram vyrui toleruoti savo blogą žmoną. Taigi jei vyras tikisi iš moters, kad ji turi toleruoti jo nestabilumą būti tikru vyru, ir jo žmona dėl to yra nelaiminga – ar net kai kuriose aplinkybėse atsitraukia – šioje situacijoje jis turėtų prisiimti dalį  savo atsakomybės. Jeigu ji atsitraukia, jis turėtų galvoti: „Ar taip būtų nutikę, jei ji būtų ištekėjusi už geresnio vyro?“

Aš neteisinu skyrybų ir neguodžiu moterų, kurios palieka savo vyrus. Skyrybos – tai modernus išradimas. Vis dėlto, mes gyvename moderniais laikais, ir, deja, skyrybų įspaudai gyvena daugelyje širdžių. Tai suprasdamas, protingas vyras turėtų užtikrinti, kad jo žmona būtų laiminga, nes nelaiminga žmona yra labiau linkusi svarstyti skyrybų galimybę.

 

Martinas Hausneris (JM Mahatma prabhu),

Iš anglų kalbos vertė Gintarė Ziedelytė, svetainė: Mahatmadas.com