Laimės spalvos

person-1039148_640

Jau net vaikystėje pasakose buvo sekama, kaip istorijos herojus ,,išėjo laimės ieškoti“. Ir dabar priimta manyti, kad laimė kažkur tyko, ją reikia surasti – už kampo, o gal net už tūkstančio mylių. Tačiau kur slypi tikroji laimė?

Laimė turi įvairiausių spalvų. Oratorė Jaya Row, remdamasi Vedomis išskiria penkis vartus į laimę. Juos apžvelgsiu pagal patiriamos laimės kokybę didėjančia seka, baigiant pačia aukščiausia.

  1. Juslės

Laimė kyla sąveikaujant juslei ir juslės objektui, pavyzdžiui, valgant kažką gardaus, regint įspūdingą panoramą, girdint patinkančią melodiją ir pan. Tačiau tokiai laimei būdingas mažėjantis pasitenkinimas, kol jo visai nebelieka – pirmasis kąsnis skaniausias, o visi kiti nebeatneša tiek laimės, kad ir kokio dydžio skardos pyrago prisikeptume. Apie tokią laimę rašoma šventraštyje „Bhagavad-Gita“:

,,Išmintingas žmogus apeina kančių židinius, kurie atsiveria susilietus su materialiom juslėm. O Kunti sūnau, šie malonumai turi ir pradžią, ir pabaigą, todėl išminčius juose neieško džiaugsmo.“ (BG 5.22)

  1. Veiksmas

Jeigu gyvensime siekdami nuolat gauti kažką sau, laimingi nebūsime. Bet jeigu atliksime veiksmą iš paskatos kažką duoti, suteikti, patirsime laimę ir patys.

  1. Emocijos

Kuo labiau mylime, tuo laimingesni tampame. Tačiau jeigu mylime tikėdamiesi kažką gauti mainais, turėdami lūkesčių ar reikalavimų, mes tiesog tampame priklausomi nuo kito žmogaus ir santykiai ima teikti kančią, kol galiausiai juos visai prarandame.

  1. Intelektas

Laimė ateina, pavyzdžiui, perskaičius įdomų literatūros kūrinį, užsiimant moksline ar kita intelektualine veikla. Tačiau kol gyvensime dėmesį sutelkę į kūną, emocijas ir mintis, tol tikrosios laimės vis tiek nepatirsime. Tam susitelkiama į sielą.

  1. Siela

Tai nuolatinės laimės lygmuo, jai aplinkinis pasaulis nedaro jokios įtakos. Tada matome, kas dieviška, kalbame apie Dievą, klausomės apie Dievą, ragaujame Dievui aukotą maistą ir pan. Tuštumos jausmą, kai nuolat kažką vejamės, tačiau taip ir nepasisotiname, pakeičia žinojimas. Tai atneša laimę.

Linkiu patirti pačių šviesiausių laimės spalvų.

Šaltiniai: ,,Bhagavad-Gita. Kokia ji yra“, Vedanta Vision viešos paskaitos (Youtube.com)

Straipsnį atsiuntė Rūta