Krizė. Kaip padėti vyrui?

pexels-photo-576926

Kartais krizė smogia ne tik mums asmeniškai, arba ne vien mums. Daug moterų rašė apie tai, kad jų vyrus atleido iš darbo, žlugo verslas ir t. t. Ir kiekviena mylinti žmona tuo momentu nori palaikyti vyrą, padėti jam, įkvėpti.

Be to, labai nesinori prarasti, ką jau turime – įprasto gyvenimo būdo, stabilių pajamų, pramogų. Dėl to labai norisi vyrui padėti. Ir sau pačiai. Kad vėl būtų galima daryti, ką mėgsti. Ir kad vyras nebūtų nuskriaustas ir sugniuždytas.

Kaipgi jam padėti tokioje situacijoje?

Pradėkime nuo to, kaip padėti nereikia.

Nereikia eiti dirbti vietoje jo

Net jeigu galite neblogai įsitaisyti. Mano nuomone, galima įsidarbinti laikinai, ne pilnu etatu, jeigu situacija jau visiškai kritiška – pavyzdžiui, vyras pateko į ligoninę. Likusiais atvejais, jeigu iki to laiko nedirbote ir jums tai tiko, man rodos, reikėtų susilaikyti nuo noro lėkti į pokalbį dėl darbo.

Jūsų energija reikalinga namuose – vyrui ir vaikams. Vyras dabar išsekęs, jo energija artima nuliui. Jeigu dar ir jūs savo jėgas skirsite ne jam, o viršininkui, tai kaip išsispręs situacija?

Nereikia vyro darbinti

Kai dirbau personalo vadybininke, buvo viena kategorija žmonių, kurių niekada nepriėmėme į darbą. Be to, dažniausiai jie ir neateidavo į paskirtus pokalbius. Kadangi juos į tuos pokalbius užrašydavo žmonos.

Motyvacijos dirbti tie vyrai neturėjo, ateidavo dėl to, kad juos privertė, jiems visa tai buvo neįdomu ir nereikalinga. Tai kam priimti tokius darbuotojus? Vyras turi norėti ir savo moters, ir savo darbo, siekti jų. Pats. Kitaip nei moteris. Nes kitaip darbas neturės jiems jokios vertės ir prasmės.

Nereikia padenginėti jo skolų

Tai apskritai tabu. Jeigu vyras prisiskolino, jis pats turi viską sutvarkyti. Paprasčiausiai nelįskite į šitą sritį. Visiškai.

Nereikia duoti vyrui pinigų, jį tai žemina (net jeigu garsiai už tai jums dėkos). Tai griauna jūsų santykius, griauna harmoniją.

Nelakstykite po namus, keldama paniką

Kuo smarkiau lakstote ir panikuojate, tuo dažniau rasite jį gulintį ant sofos apatišką su buteliu alkoholio. Veiksmo energija šeimoje pasireiškia per kažkurį vieną žmogų. Jeigu jūs pernelyg daug darote, vyrui nieko nebelieka. Jums to reikia?

Nereikia daryti jam spaudimo, kad greičiau spręstų problemas

Jis žino, kada ir kiek mokėti už butą, kada įnešti įmoką už kreditą ir t. t. Jam ir be jūsų pretenzijų dabar nelengva. O jeigu dar ir jūs nuolatos sekiojate iš paskos su raginimais ir priminimais, tai iš kur jam semtis jėgų?

O kaip gi tuomet padėti?

Atsipalaiduokite

Jei sugebėsite nusiraminti, atsipalaiduoti ir liautis lakstyti, vyras palaipsniui sukaups jėgų ir pradės veikti pagal savo galimybes, kuriomis disponuoja tuo konkrečiu momentu. Problema ta, kad mums, moterims, trūksta kantrybės. Mes negalime sulaukti, kol jis atsikels nuo sofos, kai įveiks visus užpuolusius drakonus, mums reikia visko tiesiog dabar ir tiesiog čia. Iš karto. Atsipalaiduokite. Viskam savas laikas. Mokykitės atsipalaiduoti ir kūniškai, pagulėti lovoje, kai pilna reikalų, mokykitės užsidaryti vonioje, kai užeina noras lakstyti paknopstomis ir blaškytis, kudakuojant iš panikos. Kuo ramesnė jūs, tuo greičiau susikaups jūsų vyras.

Optimizuokite išlaidas

Atkreipkite dėmesį: aš nesakau „taupykite“, aš sakau „optimizuokite“. Neretai švaistome pinigus visokiems niekams, kuriais nesinaudojame. Spontaniškai perkame daiktą, kuris ir nelabai gražus, ir nepatogus. Tiesiog taip gavosi. Pamėginkite išsaugoti pačius svarbiausius išlaidų punktus ir atsisakyti to, ko akivaizdžiai nereikia. Paanalizuokite dėmesingai, pamąstykite.

Suteikite sau laimę savarankiškai

Vyras gesina gaisrą. Jam dabar ne jūs galvoje. Jeigu jį dabar pamėginsite atitraukti nuo šio svarbaus užsiėmimo, išgirsite, kaip riaumoja drakonas. Geriau palikite jį ramybėje.

O kaip tada gyventi? Juk norisi būti laiminga. Norisi, kad mylėtų, rūpintųsi, džiugintų. Ir jeigu vyro geriau nejudinti, iš kur visa tai paimti? O štai čia realus uždavinys, kurį verta išspręsti kiekvienai moteriai. Kad santykiai su vyru netaptų vienintele atgaiva ir vieninteliu džiaugsmu, kad santykiai taptų desertu, tačiau ne vieninteliu prieinamu maistu. Santykiai su giminaičiais, draugėmis, vaikais, pažįstamais – milžiniška erdvė veiklai. O dar – susigaudyti savyje, suprasti, kaip pajausti laimę, ką dėl to reikia daryti – man pačiai su savimi. Mokytis išgirsti save.

Kūrybiškumas

Pademonstruoti kūrybiškumą taip, kad išlaidų optimizavimas nepakeistų gyvenimo lygio, bendrai paėmus. Kad šeima maitintųsi taip pat skaniai, kaip visada. Kad visi būtų tvarkingi ir gražiai apsirengę. Kad ir jūsų šeimoje būtų švenčių ir kelionių. Tegu ne ten, kur anksčiau, bet kad būtų. Kad būtų bendrų džiaugsmų. Visam tam reikia kūrybiško mąstymo. Viena pažįstama už vyro minimalų atlyginimą įsigudrino taip kaimynus vaišinti, kad visi stebėjosi, iš kur pas ją tiek pinigų. Tuo pat metu ji dar ir taupė įvairiems stambesniems pirkiniams ir reguliariai atnaujindavo savo garderobą. Kokiu būdu? Jai paprasčiausiai pasisekė su kūrybine energija.

Tikėkite, kad jam viskas pasiseks

Jeigu juo netikite jūs, tai kas juo patikės? Jeigu jis žino, kad netgi jūs, pats artimiausias žmogus pasaulyje, smerkiate jį ar nepasitikite, iš kur jam paimti jėgų atsistoti ant kojų ir kažko imtis? Moters minties galia didžiulė, moters noro ir tikėjimo galia – irgi. Jeigu moteris netiki vyru, jam nieko nesigaus. Net jeigu labai stengsis. Deja.

Nelaukite greitų rezultatų

Kartais sunkumai gali trukti pakankamai ilgai. Yra aplinkybių, kurių žmogus paprasčiausiai negali pakeisti, kad ir kaip besistengtų. Deja.

Padėkite jo veikloje

Jeigu jums labai knieti kažko griebtis, padėkite vyrui jo veikloje. Svarbiausia, kad jis su tuo sutiktų. Jeigu jis kažką gamina, padėkite jam tai parduoti, užsiimkite sekretorės reikalais, padarykite tai, ko jis paprašo. Pavyzdžiui, kai mano vyras dirbo interneto portaluose, aš kelis metus talpinau juose informaciją, o jis tuo metu dirbo su klientais.

Svarbiausia – nemėginti perimti jo darbo (o šitą mes puikiai mokame – kištis ir komanduoti).

Būkite su juo toje pačioje barikadų pusėje

Labai dažnai moterys apkaltina vyrus dėl krizės, atseit, tu nieko nenori daryti. Ir dar kariauja su jais, laikydamos juos visų bėdų kaltininkais. Tik geriau nuo to nepasidaro. Greičiau priešingai. Jeigu moteris priešinasi vyrui, laikydama jį priešu, tokios istorijos dar niekad nesibaigė gerai. Bet jeigu jūs su juo vienoje valtyje, vienoje komandoje, bendrai sprendžiate problemas – tampate stipresni ir artimesni. Kartu. Drauge. Ko jums labiau reikia – greitai išspręsti problemą viską aplinkui griaunant, ar išspręsti ją taip, kad išsaugotumėte šeimoje meilę ir pagarbą?

Olga Valiajeva

Seimairnamai.eu