Kodėl vyras tampa silpnas?

man-198949_960_720

Egidijus Gubinas – lektorius, Vedų astrologas ir chiromantas. Egidijus taip pat turi bakalauro laipsnį ir mokytojo kvalifikaciją. Paskaitose dalinasi savo išgyvenimais, šiuolaikinės psichologijos ir senovės raštų išmintimi. Jo skleidžiamos žinios ir entuziazmas įkvepia siekti pokyčių asmeniniame gyvenime. Šį kartą su E. Gubinu kalbėjomės apie vyrų psichologiją, stipriąsias bei silpnąsias puses.

Praktiškai kiekvienas vyras kasdien patiria įtampą, stresą ir nerimą dėl įvairiausių priežasčių. Norėdami to atsikratyti vyrai įprastai daro tai, kas tik pagilina problemas, bet tikrosios priežasties nepašalina. Dažniausiai vyrai naudoja neveiksmingas streso šalinimo priemones tokias, kaip alkoholinių gėrimų vartojimas, rūkymas, azartiniai žaidimai ir pan. Tam,  kad pabėgtų nuo realybės jie pasineria į kompiuterinius žaidimus, filmus, pornografiją, o kai kurie net pradeda vartoti narkotikus. Visa tai tampa žalingais įpročiais, kurie ilgalaikiame periode problemų  neišsprendžia, o tik jas pagilina. Turbūt kiekvienas vyras pastebėjo, kad tokie įtampos ir streso malšinimo būdai sekina tiek fizinį kūną, tiek psichiką.

vyras

Norint atsisakyti žalingų įpročių ir jiems atsispirti būtina valia, o tai – nepigus dalykas, kurio parduotuvėje nenusipirksi. Valia yra ugdoma. Išminčiai sako, kad vyrais negimstama, o tampama. Taip pat yra ir su stiprybe. Iš šulinio jos nepasisemsi, nes stiprybė ateina tik askezių dėka. Askezės – tai sąmoningas kažkokių malonumų atsisakymas norint pasiekti aukštesnių tikslų. Laikantis askezių sustiprėja valia, ryžtas ir stiprybė. Pavyzdžiui, kėlimasis anksti ryte ir mankštos darymas yra nemalonus procesas, bet suteikia žvalumo ir jėgų. Jeigu galvojame, kad stiprus vyras tas, kuris gali išgerti daugiau alaus, tai rezultate pamatysime, kad suvartojęs daug alaus jis tapo ne stiprus, o kvailas.

Išminčiai sako, kad stiprus yra tas, kuris sugeba kontroliuoti savo emocijas ir norus. Toks vyras nesikeikia  viešoje erdvėje, nepuola santykių aiškintis kumščiais, nešaukia ant savo žmonos ir vaikų. Tokie negatyvūs veiksmai silpnina vyrą ir jo vyriškumą. Kalbėti tik tai, ką reikia ir elgtis kultūringai irgi yra askezė.  Praktikoje visa tai pasireiškia tuo, kad vyras sako ne vien tai, kas šauna į galvą ir kas sukasi ant liežuvio. Prieš sakydamas jis pagalvoja, ar jo žodžiai neįskaudins kito žmogaus. Tai vadinama sąmoningu kalbėjimu. Taip elgdamasis vyras tampa išmintingas, nes stengiasi, kad jo žodžiai suteiktų kitiems pasitikėjimą ir ramybę. Galbūt ne visada tai pavyksta, bet stengtis verta. Vyrų elgesys gali skirtis priklausomai nuo jų psichofizinės prigimties. Pagal savo prigimtį kiekvienas į situaciją gali reaguoti skirtingai, bet tai neatleidžia nuo vyriškos pareigos būti gynėju, o ne puolėju.

Portrait of happy smiling man, isolated on white

Pagal Vedų psichologiją yra keturi žmonių psichotipai: brahmanai (mokytojai, intelektualai), kšatrijai (vadovai, kariai), vaišijai (amatininaki, verslininkai) ir šudros (aptarnaujantis personalas). Brahmaniškos prigimties vyrai dažniausiai į situacijas reaguoja ramiau ir gali būti  linkę mažiau konfliktuoti. Kšatrijai būna labiau karštakošiai ir jiems gali būti sudėtingiau kontroliuoti savo emocijas. Vaišijai gali būti labiau linkę ieškoti sau naudos, bet turi polinkį į kompromisus, o šudrų prigimties vyrai dažniau gali būti keikūnai ir jiems sudėtingiau kontroliuoti savo emocijas. Žinoma kiekvienas dirbdamas su savo charakteriu gali keisti savo savybes.

Sužinoti savo psichofizinę prigimtį palanku ne tik vyrams, bet ir moterims. Bendraujant su savo prigimties žmonėmis galima sutikti daugiau bendraminčių. Tai yra labai svarbu vyro ir moters santykiuose. Pažinti savo prigimtį gali padėti kvalifikuoti astrologai arba atitinkamos srities psichologai, žinovai.

Vyras, kuris dirba pagal savo psichofizinę prigimtį jaučiasi kur kas laimingesnis ir savo darbovietėje patiria mažiau streso. Toks vyras sukurs didesnę vertę visuomenei. Pavyzdžiui, brahmaniškos (intelektualai) prigimties vyras dirbantis statybose gali jaustis ne savo vietoje ir neturėti motyvacijos dirbti. Tokiu atveju jo darbo našumas bus mažesnis ir jo paties emocinė būsena gali peraugti į nuolatinį stresą. Tai šiek tiek primena ne savo dydžio batų avėjimą. Kažkurį laiką kentėti įmanoma, bet ilgainiui galima „išeiti iš proto“. Jeigu vyras negali realizuoti savęs, kaip asmenybės, jis nesulaukia pripažinimo iš aplinkos ir jaučiasi nereikalingas. Jį tai labai silpnina. Vyrai, kurie neranda savo pašaukimo, kur kas dažniau vartoja alkoholinius gėrimus ir kitus kvaišalus.

Ugdant valią ir stiprybę, kiekvienam, nepriklausomai nuo vyro prigimties, rekomenduojama rytais arba laisvu nuo darbo metu užsiimti sportu ar mankšta. Tai pagerins santykį su vyriškumo simboliu– Marso planeta. Su Marsu susijęs sportas suteikia ryžto ir pasitikėjimo. Ar vyro santykis su Marso planeta stiprus galima suprasti iš rankos paspaudimo. Kada sveikindamasis vyras spaudžia ranką tvirtai, reiškia, jis turi Marso jėgos.

vyras3
Dažnai vyrai tampa silpni dėl pernelyg rūpestingų mamų elgesio. Mokslininkai yra nustatę, kad vyriškas hormonas testosteronas pas vyrus gaminasi tada, kai jie įveikia įvairias kliūtis ir išsprendžia problemas. Tai atlikdami jie vyriškėja. Tačiau, šiuo atveju, vyrams gana dažnai koją gali pakišti „rūpestingos“ mamos, kurios pasiryžusios pačios nugyventi sūnaus gyvenimą, kad tik jam nieko nenutiktų. Mamoms vertėtų žinoti, kad, jeigu jos nori išugdyti atsakingą asmenybę, taip elgtis nedera.

Įsivaizduokite, jeigu kas nors už sporto varžybose dalyvaujantį vyrą įveiktų visas kliūtis, o jam tik beliktų užsikabinti medalį. Kiekvienas vyras, tokiu atveju, viduje pasijaustų nepilnavertis.  Įvairūs išbandymai tik padeda jam vyriškėti, todėl nereikėtų daryti „meškos paslaugos“. Kaip sako liaudies išmintis „Ąžuolai šiltnamyje neauga“. Netgi iš pažiūros atrodytų paprastas veiksmas, kada vyras kur nors stotyje pasisiūlo kokiai nors moteriai padėti panešti jos lagaminą, vyrui tai padeda vyriškėti. Iškart po tokio mažo žygdarbio jis pasijunta stipresnis ir jo, kaip vyro, savivertė paauga. Todėl moterims rekomenduojama neatsisakyti vyrų pagalbos, kai jie siūlosi padėti, ir nesakyti „aš pati“. Jeigu vyrai dažnai girdės tokius žodžius kaip: „aš pati“, galiausiai jie gali prarasti motyvaciją padėti ir taip pat šansą vyriškėti.

Kada vyrai pradeda domėtis, kaip šį gyvenimą nugyventi teisingai, atsiranda ryžtas, stiprybė ir supratimas, kad jėga gyvenime reiškia – įveikti save, o ne kitus.

Linkiu jums kuo geriausios kloties!

Egidijus Gubinas

Redagavo Lina Šimelionytė

Paveikslėliai iš puslapio Gubinas.lt