Kodėl vyras iš karžygio virsta katinu murkiančiu ant sofos?

modern-man-1893221_960_720m

Ne viena moteris pokalbyje „tarp mūsų mergaičių“ dažnai guodžiasi, kad štai vyras senais gerais laikais turėjo tikslų, jų siekė, buvo aktyvus. Su nostalgija pasakoja, kaip jis atlikdavo tokius žygdarbius ir žygius, kad jai net kvapą gniauždavo. O dabar kaip tingus katinas tiesiog glosto savo pilvuką prieš televizorių. Ir į pasiūlymus ką nors nuveikti, kažkur nukeliauti tik ranka numoja, neva jam visiškai neįdomu.

Taigi, jei bent kartą guodėtės draugėms, kad nežinote, kas atsitiko jūsų vyrui arba tiesiog nedrįstate apie tai niekam prasitarti, tik vien padūsaujate prie kavos puodelio, tai pasiūlyčiau užsiplikyti dar vieną arbatos ar kavos puodelį, nes šis straipsnis kaip tik jums. Tik iš karto įspėju, kad jis netinka toms, kurios mėgsta auklėti ir „taisyti“ savo vyrus, nes keistis reikia mums, o ne vyrams. Taip, taip… perskaitėte visiškai teisingai, jei esate nepatenkinta vyru, reikia ne jam moralus skaityti, o atsistoti prieš veidrodį ir tada jame pamatysite tikrąją kaltininkę.

Aišku, nepulkite savęs kaltinti ir teisti. Tiesiog jei suprasite savo neteisingo elgesio pasekmes ir prisiimsite atsakomybę, bus galima greičiau pataisyti padėtį. Juk tai mes savo rankomis viską griauname, o po to kaltiname kitus. Mes, moterys, dažnai vengiame atsakomybės už savo žodžius ir veiksmus. Juk lengviausia apkaltinti vyrus, kad jie yra lepšiai, moteriškėja, nerodo iniciatyvos.

Vyrui yra reikalinga moters energija, kaip vanduo reikalingas augalui. Be jūsų meilės ir energijos jis kaip automobilis be kuro. Kad ir pats brangiausias, kad ir pats išvaizdžiausias jis nevažiuos, jei neįpilsime degalų. Tad jei, mielos moterys, vyrui neduosime energijos, galime kiek norime graužti, keikti, gražiai prašyti, vyras kaip tas automobilis tuščiu baku – nei iš vietos.

Toliau trumpai ir su lengva ironija noriu aptarti pagrindines moterų elgesio su vyrais klaidas.

Jei išties norite, kad jūsų vyras virstų tingiu katinu prie televizoriais, pamiršusiu visus nerealius žygius, štai jums daugelio moterų patikrintas ir išbandytas receptas (o norinčioms atvirkštinio rezultato patariu elgtis priešingai):

  • Viską bandykite padaryti pati. Jokiu būdu neprašykite vyro pagalbos. Juk jūs šauni moteris, mokate ir vinį į sieną įkalti, ir pinigus uždirbti. Na ir apskritai, kaip tokiai šauniai moteriai pakliuvo toks nevykęs vyras. Tiesiog nesusipratimas!
  • Nuolat akcentuokite vyro trūkumus. Kuo daugiau trūkumų surasite, tuo greičiau vyrą „paguldysite ant sofos“. Kam jam ką nors daryti, jei namuose gyvena tiesiog nereali moteris, kuri puikiai žino ką ir kaip reikia daryti. „Tai tegul pati ir daro“ – štai kaip galvoja vyras. Nuolatiniai priekaištai visiškai išsunkia vyrą, nes jis turi būti nuolat pasirengęs gintis, gelbėti savo paskutinius orumo likučius. Žodžiu, vyras gyvena kaip mūšio lauke ir nežino iš kurio kampo atskris mylimosios paleista kulka.
  • Kovokite su vyru dėl lygių teisių. Moterys nori būti stiprios, tačiau būtent čia jos ir „išsikasa sau duobę“. Kam vyrui rūpintis moterimi, jei ji pati gali ne tik savimi bet dar ir juo pasirūpinti?
  • Nuspręskite būti nepriklausoma ir pati užsidirbkite pinigų. Taip, ir geriausia jokiu būdu iš vyro neprašykite nei cento. Tuomet pasiraitokite rankoves ir kibkite į darbą. Nuo šiol jūs laikysite visus namų kampus. Tačiau nesiskųskite, nes pati taip nusprendėte. Moteris, norėdama būti nepriklausoma, tiesiog maskuoja savo silpnumą.
  • Pradėkite vyrui nurodinėti kaip gyventi. Rūpinkitės kaip mama mažu vaiku. Nuolat klausinėkite ar pavalgė, ar pasiėmė pirštines.
  • Kiek įmanoma suvaržykite vyro laisvę. Tegul pamiršta susitikimus su draugais, savo pomėgius. Uždarykite jį namuose su vaikais.

Taigi, jei norite būti laiminga, reikės tapti moterimi, nes kito kelio į laimę nėra. Jei elgiatės kaip vyras ne tik atimate energiją iš vyro, bet ir pati sau uždarote visus kelius į laimę. Šiame pasaulyje viskas sukasi apie mus pačius. Todėl labai svarbu ne badyti pirštu į kitą, o pasirausti savo mintyse bei poelgiuose ir galų gale prisiimti atsakomybę už rezultatus, kuriuos šiandien turime, kad ir kaip jie mums nepatinka.

Renata Rimkevičienė, www.esulaiminga.lt tinklaraščio autorė

Redagavo Lina Šimelionytė