Kodėl vyrai verkia?

people-2566201_960_720

Ar teko matyti verkiantį vyrą? Tik tokius dabar ir matote? Hmm… Tai kur dingo tikri vyrai? Kodėl jie nebesilaiko duoto žodžio? Kodėl kaltina ir išnaudoja moteris? Pakalbėkime apie tai.

Tikrų vyrų tiesiog nebegamina. Taip taip, nebegamina. Žinoma, niekas jų gamyklos neuždarė, nes tokios ir nebuvo. Vyrais jie tapdavo procese. Tai kodėl dabar nebetampa? Na, paties proceso nebėra. Koks tai buvo procesas? Jis vadinamas vyrišku gyvenimu! Suprantu, tai didelė painiava, bet tuoj viską išsiaiškinsime.

Vyrais ne gimstama, o tampama. Taukšt! Na, skamba labai išdidžiai, bet pakalbėkime ir apie realybę. Dirbdamas asmeninio efektyvumo ir santykių treneriu pastebiu, kad vyrų iš tiesų mažėja. Jie ne miršta, ne emigruoja, jų tiesiog mažėja.

O kas yra tas „tikras vyras“? Tikras vyras – tai tokia gyvybės rūšis, su kuria moteris išgyvena netgi patirdama stresą, be to, su juo ji dar ir būna laiminga. Kodėl? Nes tikras vyras laikosi savo žodžio, turi atsakomybę, sąžinę, suteikia saugumo jausmą, išklauso, rūpinasi kitais.

Manot, tokių tikrai nebėra? Yra. Tik sparčiai nyksta, veikiami laiko, o naujų, panašu, nebegamina – nutrūkęs gamybos procesas. O gal tiesiog nebėra tokių gyvenimo sąlygų, kurios užaugintų tikrą vyrą. Koks gyvenimas užaugina vyrą? Yra tik keli paprasti būtiniausi komponentai.

Pirmas ingridientas – gyvo tikro vyro pavyzdys. Reikia, kad būtų koks nors atsakingas vyras, su kuriuo augdamas naujasis vyras nuolat bendrautų ir iš jo mokytųsi. Svarbu pasakyti tai, kad technologijos, kurios turėjo padėti mums tarpusavyje susijungti (pamenate: connecting people), veikiau paskatino mus vienus nuo kitų atsijungti. Ekranai atima galimybę būti drauge ir bendrauti realiame pasaulyje. O vyriškų savybių: atsakomybės, pagarbos moteriai, tvirtumo, mandagumo, priešingos lyties palaikymo, asketiškumo galima išmokti tik realiame pasaulyje, leidžiant laiką su kitu vyru – pavyzdžiu. O gal šias savybes perduoti gali mama? Kiekviena mama atsakys: „Žinoma, gali! Ir perduoda! Tikrai perduoda!“ Bet aš drįstu teigti, kad neperduoda. Berniukui vyriškas savybes gali perduoti tik kitas vyras, kuris pats jomis gyvena. Čia ir dedu tašką. Taškas. Bet kiek dabar berniukų turi tėčius namuose? Kokia dalis iš tų tėčių praleidžia su sūnumi nors pusvalandį per dieną? Ne prie televizoriaus, o realiame pasaulyje. Kiek tų tėčių turi išlikusias garbingas vyriškas savybes?

– Bet mano vyras jau ne berniukas! Aš su juo jau gyvenu! Dešimt metų! Ką man daryti, kur rasti tikrą vyrą? Tokį, kuris globoja, išklauso, saugo?!

– Stop, stop.

Suprantu, jūs gyvenate su keturiasdešimtmečiu berniuku, o jis savo laiku taip pat negavo būtinos „vyriškos dozės“. Tačiau nieko nereikia ieškoti. Kiekvieną vyrą galima po truputį suremontuoti. Iš tikrųjų! Jūs net neįsivaizduojate, kuo gali tapti jūsų vyras, to netgi niekada nesapnavote. Bet bus sunku. Jei vyro savybės nesusiformavo laiku, norint jas pasikviesti dabar, prireiks pastangų ir sunkaus darbo. Ir daug kantrybės. Dauuug.

Gąsdinu? Ne, sakau tiesą. Jums reikės laiko ir kantrybės. Kam? Na pirmiausia tam, kad išmoktumėte jį gerbti. Linksmiausia tai, kad dabar jis pagarbos netgi nėra nusipelnęs, gal net visai ją praradęs. Taip, pirmasis žingsnis tikrai žiaurus. Reikės kantrybės (nemažai), kad išmoktumėte jį priimti tokį, koks yra, ir imtumėte gerbti. Be to, turėsite tikėti jo tikslais ir ateitimi. Jis turi žinoti, kad jūs tikite jo planais ir galimybėmis, kad jūs įsitikinusi, jog jam pavyks, nors šiuo metu daugiau niekas juo netiki. Na, ir galiausiai jums teks jį palaikyti. Jis turi žinoti ir jausti, kad jūs – didžiausia jo fanė.

– Oho. Kiek laiko reikės taip stengtis?

– Eksperimento pradžia trunka porą mėnesių.

– Neįmanoma…

Suprantu. Pirmosios savaitės bus sunkios: nuolat apie tai užsimiršite, kas nors būtinai nesigaus. Tačiau vėliau įsivažiuosite. O koks rezultatas? Antrojo mėnesio pabaigoje pastebėsite įdomius pokyčius. Vyro vidinė galia ir noras veikti augs. Jam vis labiau norėsis kažką dėl jūsų padaryti, jums atsilyginti. Vyriškos savybės pačios jame apsireikš. Po truputį – labai iš lėto.

Na, o jei jūs – vyras, ir jūs skaitote šį straipsnį?.. Žinokite – jūs ne vienas. Mes visi tokie – verkiantys vyrai. Žinote ką? Jūs galite pasikeisti. Nereikia laukti jokio ženklo ar pagalbos. Tiesiog pradėkite šiandien – dabar. Kaip? Nereikalaukite nieko iš partnerės. Pats duokite: savo laiką, buvimą šalia. Mokykitės ja pasirūpinti. Tai bus ilgas, sunkus, nepaprastas kelias. Ko reikia, kad pradėtumėte juo žengti? Jūsų tvirto apsisprendimo: „Aš eisiu.“ O aš žinau, kad jums pavyks! Mačiau savo akimis, kaip vyrams pavyksta.

Ir dar. Pradėkite skaityti. Apie ką? Apie tai, kaip padaryti ją laiminga. Ką būtent skaityti? Viską! Gadeckį, Gungorą, Chapmaną, Torsunovą… Nesvarbu nuo ko, tiesiog pradėkite skaityti. Kasdien domėkitės, kaip ją padaryti laimingą. Sunkumai, nuopuoliai jus užgrūdins. Ar jums tikrai pasiseks? Taip. Kada? Ne dabar. Kantrybės. Tiesiog pradėkite.

Jūsų kelionių partneris –

Darius Ražauskas

Dariaus Ražausko asmeninis puslapis Esujums

Redagavo Lina Staponaitė

Pagrindinė nuotrauka iš Pixabay.com