Kodėl vyrai meluoja? (Laiškas vyrams)

kodel vyrai meluoja 07-13

„Visi vyrai melagiai! Atsibodo! Kiek galima?! Nebegaliu!“ – vesdamas paskaitas ar konsultuodamas asmeniškai dažnai susiduriu su tokiais moterų ir merginų priekaištais. Todėl nusprendžiau parašyti laišką vyrams. Noriu su jais pasidalinti viena savo mintimi. Jei jūs – mergina, persiųskite šį laišką vyrui. Merginoms parašysiu kitą laišką.

Taip! Visi vyrai melagiai! O tie, kurie nemeluoja, dar tiesiog nesubrendo. Kai jie pasieks vyriškumo aukštumas, taip pat pradės meluoti… Va taip va, taškas. Na gerai, ne visi vyrai tokie. Vis dėlto kodėl didžioji dalis mūsų, vyrų, tikrai dažnai meluoja moterims? Kodėl mes tai darome?

Nesu tikras, ar verta aiškintis kodėl: sudedamųjų dalių daug ir jos susipynusios tarpusavyje. Kokios jos? Tai: šiuolaikinis auklėjimas, medijų kuriamas „laisvo ir neatsakingo“ vyro modelis, tikro vyro pavyzdžio neturėjimas, vertybių poslinkis kultūroje ir t. t. Bet pakalbėkim apie tai, ką galima pakeisti.

Turiu pasiūlymą, kuris galioja nepaisant to, kad mes, vyrai, meluojam: ar norite pabandyti pasikeisti? Ar norėtumėt jaustis ramūs ir stabilūs? Ar norėtumėt, kad viduje jūsų daugiau nebegraužtų kaltės jausmas? Ar norėtumėt pokyčių santykiuose? Daugiau vidinio džiaugsmo ir užtikrintumo? Taip? Ar jūs tuo tikri? Jei taip, tada turiu pasiūlymą. Pabandę nieko neprarasite – tai eksperimentas, kurį visada galima nutraukti. Pabandom? Tai iššūkis, kuris padės augti, tapti geresne savo versija. Patikėkite manimi: vyrui, kuris pajaučia augimo skonį, atsiveria visos galimybės. Jis tampa laimingas augdamas ir nuolat tarsi nugalėdamas save.

Norite būti laimingi? Iš tikrųjų laimingi: be narkotikų, alkoholio, kofeino, kompiuterinių žaidimų ar feisbuko. Jaučiate tą jėgą, kurią suteikia vien mintys apie tai? Taip, jūs tikrai galite būti laimingas ir be viso to, ką išvardinau. Be to, nereikės nieko dirbtinai mesti, atsisakyti! Mes tik truputį pakeisim paradigmą ir viskas įvyks tarsi savaime. Koks bus rezultatas? Jūs pradėsite eiti vyro keliu, kuriame sunkumai ir iššūkiai sutinkami su džiaugsmu, nes tai – galimybė augti. Taip, jūs daug kartų krisite, nusivilsite savimi. Bet tai gerai! Tai rodo, kad vyksta grūdinimo procesas. Vyrais ne gimstama, o tampama. Žinoma, aš nekalbu apie tokius vyrus, kurie tik išoriškai į juos panašūs, nes gimė tokios lyties. Jų, savaime aišku, pilnos gatvės… Bet ar kada teko matyti moterį laimingą su tokiu vyru? Kai baigiasi įsimylėjimas ir ji ima matyti akivaizdžius trūkumus, kai pasirodo tikrosios to vyro savybės: noras tenkintis, valdyti, būti teisiam, troškimas, kad ji jo visada klausytų… Tai ne vyras, tai tik kūnas vyro – viduje vyro nėra. Ten geriausiu atveju slypi nesubrendęs ir egoistiškas berniukas.

Tai koks iššūkis? Viskas paprasta: mėnesį sakykime savo draugėms, žmonoms ar antrosioms pusėms tik tiesą. Su viena sąlyga! Sakydami tiesą, kaip jaučiamės, kas vyksta mūsų gyvenime, ką suprantame, matome, kaip elgiamės, nekaltinkime jų dėl nieko. Sakykime tiesą ir priimkime už viską, kas vyksta, atsakomybę. Taip: „Aš atsakingas už tai, kas vyksta.“

Kaip tai – gyventi taip, kad mes esame už viską atsakingi?! Juk moteris tada užlips ant galvos! Jaudintis neverta – neužlips. Tiesiog pabandykite: sakykite tik tiesą. Niekam nesiteisinkite. Ir, svarbiausia, nekaltinkite moterų dėl to, kad jaučiatės blogai ar jums kažkas nepasiseka. Tikro vyro „zona“ prasideda ten, kur prasideda globa, palaikymas, išklausymas, kur baigiasi kitų kaltinimas.

Pabandom? Dar abejojate? Bijote? Suprantu. Galima ir toliau gyventi kaip anksčiau. Kam mesti sau iššūkius, visada lengviau kaltinti kitus. Bet ar jaučiate tą giliai širdyje krebždantį jausmą, kad gyvenimas eina veltui?! Tą beprasmybės skonį, suvokimą, kad esate verti, kaip vyrai, daugiau, o niekas nevyksta. Įsivaizduokite, kad tai stiprės, kad šiuos jausmus reikės slopinti vis stipriau. Didinti dozes: daugiau azarto, adrenalino, svaigalų, rizikos… Bet viduje vis tiek kažkas grauš…

Tiesa paprasta. Vyras tampa laimingas tik augdamas ir priimdamas atsakomybę už save ir supančią aplinką. Tai sunku, tikrai sunku. Bet rezultatai taip pat tikrai saldūs! Tapsite laimingi, laisvi. Kas benutiktų aplinkoje, jums tai bus galimybė augti ir padėti kitiems, globoti ir išklausyti aplinkinius, proga tapti dar tikresniu „aš“. Jūs paprasčiausiai tapsite laisvi.

Matėte filmą „Matrica“? Žinot ką? Išaušo tas momentas: raudona ar mėlyna piliulė. Jums rinktis. Jūs – vyras, todėl sprendimus savo gyvenime galite priimti tik pats. Kokioje pozicijoje gyvensite: aukos ar mokinio? Abu keliai sunkūs. Juk būti auka tikrai nepakeliamai sunku: nuolat kaltini kitus, vengi atsakomybės, kritikuoji. Iš esmės tave suvalgo: lėtai, gyvą. Tiksliau, jūs pats suvalgote save. O būti mokiniu reiškia, kad reikės išlipti iš komforto zonos, keistis, išmokti klausytis ir priimti, duoti ir globoti. Tai dar sunkiau. Tai kam tada vargti?

Vargti verta, nes rezultatas bus jūsų laimė. Jūs jausitės pagaliau esąs tikras vyras! Ir tai, mano mieli draugai, neįkainojama. Jausitės reikalingi, gyvenimas bus prasmingas. Būsite kupini energijos ir motyvacijos. Ir, galiausiai, galėsite padėti kitiems.

Raudona ar mėlyna? Gyvenimas yra jūsų pasirinkimas. Lengva nebus…

Jūsų kovų partneris,

Darius Ražauskas

Dariaus Ražausko asmeninis puslapis Esujums

Redagavo Lina Staponaitė