Kodėl vesti yra labai blogai?

marriage-3565968_960_720

– Vedžiau…

– O neeeeeeeee! Ką tu padarei? Baigėsi normalus gyvenimas! Užmiršk laisvę. Užjaučiu…

Teko kada nors stebėti, kaip kas nors taip reaguoja į draugo vedybas? Man tenka. Visuomenėje tokia nuomonė pasitaiko dažnai. Jei vedei, tai tavo gyvenimas būtinai turėtų atrodyti taip, kaip seriale „Vedęs ir turi vaikų“. O kokia realybė? Kaip viskas vyksta tikrame gyvenime?

Man asmeniškai su vestuvėmis prasidėjo naujas etapas gyvenime – dabar aš greičiau tobulėju, augu, keičiuosi ir tampu vis efektyvesnis.

Na, bet, tarkime, kad jūs abejojate: ar reikia vesti, ar ne. Štai argumentai, kodėl vesti yra blogai! Pavadinkime šį sąrašiuką „Nesėmis“ – nuo žodžio „nes“.

Vesti blogai, nes:

  • Nes negali tingėti visą laiką. Vos tik tau truputį atsipalaidavus, žmona iškart tai puikiai jaučia. Na, ir, natūralu, jaučia moralinę pareigą kuo greičiau tave užimti kokia nors veikla. Aš ir galvojau: „blogai, labai blogai, nebegali daugiau tiesiog nieko neveikti“. O tada būm – po kurio laiko pastebėjau, kad daug daugiau padarau, tapau rezultatyvesnis. Ačiū santuokai už tai.
  • Nes vidinis stabilumas dingsta. Tai mes, vyrai, tai taip vadinam. Iš tikrųjų tiesiog pradedame keistis ir tobulėti žymiai greičiau, negu esame pratę, nes šeimoje su žmonos, o vėliau ir vaikų pagalba gauname nuolatinius nemokamus mokymus, kurie vadinasi „Kantrybės kursai greituoju ir skaudžiuoju būdu“. Tačiau tai padarė mane kantresnį, o tai labai padeda praktinėje veikloje darbe.
  • Nes tampi atsakingesnis. Santuoka brandina ir nokina mus septynis kartus greičiau, negu nuostabi vienišiaus karjera. Kai gyvenime atsiranda vaikelis, laiko visam kitam, pavyzdžiui, darbui, atrodo, tarsi lieka mažiau, tačiau išmokstame jį panaudoti žymiai efektyviau ir padaryti daugiau. Auganti atsakomybė brandina ir kelia sprendimų kokybę, tai atsispindi ir darbinėje veikloje. Todėl galimybės augti karjeros srityje iš tiesų padvigubėja.
  • Nes pradedi gerbti moteris. Na, arba nekęsti, jei nesikeiti ir neprisitaikai prie šeimos. Vyriškas ego šeimoje patiria didžiausią išbandymą… todėl jei sugebame priimti šį iššūkį, bam, tada keičiamės iš esmės. Atsiranda tikra, gili pagarba moterims, sudėtingai jų gyvenimo misijai.
  • Nes supranti, kad gyvenime pilnatvę tau gali suteikti darnūs santykiai, o ne daiktai. Ar teko matyti laimingą ir darnią šeimą, kuri turi nedaug? Man teko – ir ne vieną. Ar teko pažinoti turtingą šeimą su vidine disharmonija ir bendra visų depresija? Man teko. Santykių svarbą suvoki tik pats į juos įlipęs. Tai vienas iš svarbiausių suvokimų gyvenime ir tik santuoka gali šitą realizaciją padovanoti pilnai.
  • Nes dings visi tavo pinigai… Tačiau tai – absoliutus mitas. Tiek man, tiek daugeliui mano kolegų ir draugų po vestuvių finansinė padėtis tik pagerėja. Bet yra viena sąlyga – jei branginate santykius ir stengiatės dėl jų. Taigi, tai tik mitas, kad santuoka padaro tave vargšu. Iš tikrųjų yra priešingai.
  • Nes neturėsi laiko draugams ir hobiams. Nežinau, kas taip sugalvojo. Santuokoje tu išmoksti laiką panaudoti efektyviau. Taip, jo galbūt lieka mažiau, bet gyveni įdomesnį ir sveikesnį gyvenimą. Ir jei tik nori, laiko randi viskam.
  • Nes šeimoje tapsi storas ir lėtas kaip panda nuo bandelių. Dar vienas mitas. Vedę žmonės (ilgoje perspektyvoje) gyvena ilgiau ir yra sveikesni nei vienišiai. Pagalvokit, koks yra vienišų senbernių racionas, ir viską suprasit.

Štai toks sąrašiukas, kuris turėjo jus įtikinti, kad vesti yra blogai! Labai labai blogai!

Na… Išvados!

Vesti yra rekomenduojama ir naudinga tada, jei norite būti laimingesni, turtingesni, gyventi ilgiau ir tobulėti greičiau. Jei viso to nenorite – jokiu būdu neveskite! Aišku, jeigu santuokoje nesistengsite ir tikėsitės lengvo pasivaikščiojimo… tuomet Dievas su jumis… baigsis liūdnai, labai liūdnai.

Ar jūs pasiruošę nerti į nuotykius ir vidinius išbandymus? Taip? Tada pirmyn! Santuoka – geriausias kalnas, į kurį galima įkopti šiame gyvenime.

Jūsų kalnų draugas,

Darius Ražauskas

Dariaus Ražausko asmeninis puslapis Esujums

Redagavo Lina Staponaitė