Kodėl moterims būtinas masažas?

wellness-3715861_960_720

1. Masažas atpalaiduoja. Šiuolaikiniame pilname streso pasaulyje ši masažo savybė yra aukso vertės. Tai puikus moteriškas kovos su stresu būdas. Vietoj to, kad bėgiotumėte paklaikusiomis apvaliomis akimis – pagulėkite ir leiskite sau atsipalaiduoti.

2. Masažas sulėtina. Labai dažnai gyvenimas virsta lenktynėmis arba kažko vijimusi. Vaikus – į darželį, pati – į darbą, vėliau pasiimti vaikus, greitai pagaminti vakarienę, greitai visus suguldyti ir pačiai nukristi. Taip galima visas kuro atsargas išdeginti, ir galiausiai niekur nesuspėti. Po masažo patiriamas jausmas, kad gyvenimas šiek tiek sulėtėjo. Ir galima kurį laiką niekur neskubėti. Svarbiausia sau leisti tokią būseną, neteisti savęs ir neversti vėl lėkti su reikalais.

3. Masažas padeda išvalyti iš organizmo toksinus. Aktyvuoja kraujagyslių ir limfos veiklą, pagerina kraujotaką. Tai padeda išsaugoti mūsų jaunystę ir ryškiau spindėti grožiui. Tai pat pagerėja sveikata.

4. Masažas drėkina. Odai labai naudingas aliejinis drėkinimas. Tai odos senėjimo, sausėjimo ir nuovargio profilaktika. Taigi masažo metu vyksta ir gyvybiškai svarbus odos drėkinimas.

5. Rūpinimasis. Masažo metu mes leidžiame savimi pasirūpinti kitam žmogui. Moteriai tai labai svarbi patirtis ir diagnostika.

6. Labai dažnai pasitaiko, kad pradžioje moteris negali atsipalaiduoti, bandydama visokeriopai padėti masažuotojui. Pasitikėjimas specialistu padeda susidoroti su kontrole ir „aš pati“ būsena.

7. Jeigu jūsų masažuotojas – mergina ar moteris, galima dar ir puikiai paplepėti – iki masažo, jo metu ir po jo. Tokiu būdu taip pat galima pasikrauti savo „baterijas“.

8. Masažas padeda išjudinti kūno blokus. Kai kuriose masažo rūšyse daroma dar ir psichologinė iškrova, tam tikrų taškų spaudimo būdu. Taip gali išsispręsti ne tik fiziologinės problemos, bet ir senos psichologinės traumos.

9. Masažas lengvina daugelį ligų. Pavyzdžiui, nugaros skausmus, kurie dažnai vargina mamas, auginančias mažus vaikus.

10. Masažas padeda išgyventi negatyvias emocijas. Pavyzdžiui, skausmą. Kol jūs jaučiate dvasinį skausmą, kurį laikote tolimiausioje kertelėje, masažas bus skausmingas. Ir seanso metu jūs galėsite jį po truputį išgyventi visu kūnu.

11. Po gero masažo moteryse aktyvuojasi kūrybinis pradas. Ne tik vadovavimui ir darbui, tačiau ir, pavyzdžiui, skanių sausainių ar blynų gaminimui. Štai ir jėgos bei įkvėpimas namų ruošos darbams.

12. Masažas yra galimybė pabūti pačiai su savimi, tyloje. Namuose, ypač su mažais vaikais, dažnai supa triukšmas ir riksmai. Kai paskui tave bėgioja mažos „uodegėlės“ ir visą laiką kažko prašo: „Mama! Mama! Mama!“. O čia pat vaikšto vyras ir prašo savo arbatos. Ir tuo pat metu dar gali skambinti mama ar viršininkas. Kada gi pagalvoti apie save? O masažo metu – galima. Galima pagalvoti arba galima tiesiog pamiegoti.

13. Masažo metu ateina geros idėjos. Taip pat būna, kad seanso metu aplanko kokios nors problemos ar klausimo sprendimas.

14. Kai vaikai visai maži ir dažnai verkia naktimis, masažas – tai puikus būdas vieną kitą valandą pamiegoti nešokinėjant.

Nebūtina masažą atlikti kiekvieną dieną. Kartą per savaitę ar per mėnesį visiškai pakankama – ir nepabos, ir ne taip brangiai kainuos.

Netaupykite savo kūno ir psichikos sąskaita. Vietoje nereikalingų menkniekių geriau lėšas investuokite į savo ramybę ir šeimos gerovę.

Ajurvedoszinios.lt

Pasidalinkite su kitais!